Імплантація All-on-4 (все на чотирьох)

Імплантація All-on-4, якщо перекладати дослівно, звучить «все на чотирьох». Це протезування для всієї щелепи всього на 4 імплантатах. Така технологія уможливлює відновлення зубного ряду усього за 1 день, а з попередньою консультацією, діагностикою, виготовленням тимчасових протезів – не більше ніж за 7 днів.

Крім мінімальних термінів, протезування методом All-on-4 має багато інших переваг. Про головні достоїнства, про показання до ортопедичного лікування таким способом, особливості технології читайте в нашій статті.

Імплантація «все на 4 імплантатах»: особливості технології

Назва методу говорить про ключовий принцип протезування All-on-4 – заміщення втрачених зубів (максимум 6 зубів з кожного боку) з використанням всього чотирьох опор (імплантів). Такий спосіб установки дозволяє домогтися стабільності конструкції, правильного розподілу навантаження на коронки, що підвищує термін їх служби.

Як правило, два імпланта встановлюють в передньому (дистальному) відділі щелепи паралельно один одному. Два інших імпланта розміщують в бічних відділах не прямо, а під нахилом, що дозволяє уникнути пошкодження гайморових пазух, нервів, збільшує контактну площу імпланта з кісткою.

Такий спосіб підходить для протезування верхньої і нижньої щелепи, його застосовують навіть у разі атрофії кісткової тканини на початковій стадії, без необхідності проведення кісткової пластики.

Переваги протезування на 4 імплантатах

Головна перевага методу імплантації «все на 4 імплантатах» – це найкоротші терміни протезування всього зубного ряду. Інші достоїнства методу:

1. Висока ефективність при відсутності всіх зубів на щелепі.

Повна адентія – головне показання до All-on-4. Крім цього, дана технологія протезування підходить пацієнтам з невеликою атрофією альвеолярного відростка, з контрольованим цукровим діабетом.

2. Швидке відновлення зубного ряду

і відповідно – швидке повернення пацієнта до звичного життя, нормального харчування. Від першої консультації до кінцевого результату, при нормальної анатомії, буде потрібно не більше 1 тижня.

3. Миттєве навантаження.

Протези встановлюють в той же день або на наступний день після імплантації. Це дає масу переваг:

 • відновлюється жувальна функція;
 • отримуємо моментальний естетичний ефект.

4. Висока точність імплантації.

Точність установки імплантів – результат застосування сучасних технологій – комплексного комп’ютерного моделювання.

5. Профілактика втрати кісткової тканини.

Завдяки створенню навантаження на щелепи сповільнюється процес атрофії щелепної кістки.

6. Відновлення прикусу.

Протезування на 4 імплантатах проводиться з урахуванням особливостей прикусу. Щоб домогтися правильної оклюзії, проводиться попереднє моделювання протеза, як елемента нормально функціонуючої зубощелепної системи.

7. Фізичний і психологічний комфорт.

Протезування за технологією «все на чотирьох імплантатах» гарантує швидке звикання до штучних зубів, відсутність проблем з артикуляцією, пережовуванням їжі. Відновлюється функція скронево-нижньощелепних суглобів, тонус і функція жувальних м’язів. Це призводить до позитивних змін в мімічній мускулатурі (омолоджуючий ефект).

8. Надійність конструкції.

Точність позиціонування імплантів, жорсткий металевий каркас, який об’єднує між собою опори конструкції, забезпечують правильний (рівномірний) розподіл жувальних навантажень між коронками, стабільність зубного ряду і збільшують термін служби зубопротезній конструкції.

9. Довговічність.

На імпланти більшість виробників дає довічну гарантію, а термін служби протеза на 4 імплантатах залежить від якості гігієни та уваги пацієнта до стану ротової порожнини.

10. Економія.

Технологія «все на 4 імплантатах» дозволяє заощадити на імплантації і робить протезування доступним. Це найменш витратний з усіх варіантів протезування на імплантатах на всю щелепу.

Показання та протипоказання до імплантації All-on-4

Кому підходить імплантація «все на 4»? Її проводять при наступних показаннях:

 • 1
  На щелепі немає жодного зуба, або є показання до видалення наявних зубів (сильне руйнування, неможливість проведення реставрації кістки і використання в якості опор для незнімних протезів).
 • 2
  Підвищений блювотний рефлекс, наявність протипоказання до інших способів протезування.
 • 3
  При некритичній втраті кісткової тканини, коли не можна чи немає можливості провести остеопластику.

Протипоказання

All-on-4 – це заміщення втрачених зубів, технологія, розроблена для відновлення функцій зубощелепної системи при повній адентії (допускається установка 5-6 зубів з кожного боку). При наявності зубів, які повноцінно виконують свої функції, пацієнту показані інші методи протезування.

Основні протипоказання до імплантації «все на чотирьох»:

 • важка ступінь атрофії щелепної кістки;
 • гострі інфекційні процеси;
 • декомпенсований діабет;
 • перші 6 місяців після променевої або хіміотерапії;
 • захворювання крові (необхідна консультація профільного спеціаліста);
 • гостра серцева, ниркова, печінкова недостатність, перші півроку після інфаркту.

Також імплантація не проводиться у жінок в період вагітності.

Щоб визначити наявність або відсутність у пацієнта показань (протипоказань) до протезування всієї щелепи на 4 імплантатах, лікар-імплантолог проводить огляд, діагностику. І тільки на підставі результатів дослідження він може запропонувати пацієнтові цей або альтернативні варіанти протезування.

Як проходить процедура імплантації All-on-4 в Amel Smart

Щоб повернути пацієнтові гарну посмішку і поставити нові зуби на всю щелепу на 4 імплантатах буде потрібно всього кілька днів. Робота з пацієнтом проводиться в кілька етапів:

1. Первинна консультація

 • огляд;
 • діагностика (цифрова КТ).

Лікар збирає інформацію про загальний стан здоров’я, стан ясен, кісткової тканини, обговорює з пацієнтом всі варіанти і особливості відновлення зубного ряду, визначає план лікування.

2. Тривимірне моделювання.

Спеціальна комп’ютерна програма дозволяє хірургу провести розміщення імплантів (віртуальне) і визначити їх необхідну кількість, а також розмір абатментів і імплантів, створити 3D модель майбутньої ортопедичної конструкції з урахуванням фізіологічних особливостей будови зубощелепної системи пацієнта і прикусу. Отриманий результат лікар показує пацієнту, який на етапі підготовки вже може бачити, яким буде кінцевий результат лікування.

3. Імплантація.

Установка всіх чотирьох імплантів виконується за одне відвідування стоматології. Хірургічне втручання проводиться максимально швидко, здійснюється під місцевою анестезією або седацією. Процедура установки імплантів включає кілька етапів:

 • знеболювання;
 • розріз для отримання доступу до кістки;
 • підготовка ложа під імплант;
 • установка імпланту;
 • пластика м’яких тканин.

Якщо у пацієнта на момент імплантації є зуби, що підлягають видаленню, то видалення і імплантація проводяться в рамках одного хірургічного втручання. Лікар спочатку видаляє зуби, а потім ставить імпланти.

4. Отримання цифрових зліпків.

Для цієї мети використовується інтраоральний сканер. Цифровий відбиток – це 3d зображення щелеп пацієнта. Його відправляють в зуботехнічну лабораторію, де зубні техніки на підставі відбитків і заздалегідь отриманих вихідних даних (колір, форма, конструкція протеза) виготовляють тимчасову ортопедичну конструкцію.

5. Установка тимчасового протеза.

У Amel Smart функціонує своя зуботехнічна лабораторія, що максимально скорочує терміни виготовлення ортопедичних конструкцій. Тимчасовий протез виготовляється і встановлюється в найкоротші терміни (1-3 дні). В крайньому випадку, лікар може перенести установку тимчасового протеза на наступний день після установки імплантів.

6. Установка постійного протеза.

Постійний протез пацієнту встановлюють через кілька місяців після імплантації, після того, як імпланти повністю приживуться. У постійному протезі основа виготовляється з біосумісного гіпоалергенного акрилу, а коронки – з кераміки, діоксиду цирконію або високоякісного пластику. Від матеріалу коронок залежить вартість протеза.

Після імплантації, в період експлуатації тимчасових конструкцій і після установки постійних протезів лікар регулярно контролює процес приживлення імплантів, стан ясен, дає пацієнтові рекомендації – як доглядати за протезами на імплантатах, щоб їх інтеграція відбулася якомога швидше, а нові зуби прослужили якомога довше.

На яких імплантатах проводиться повне відновлення зубного ряду в Amel Smart

Bauer’s Implants (Україна)

Унікальні швейцарські технології, матеріали преміум якості, повністю контрольований комп’ютером цикл виробництва – основні чинники, які дозволяють створювати продукти, що відповідають найвищим стандартам якості – імпланти Bauer’s Implants. Вітчизняні імпланти мають бездоганні експлуатаційні та фізичні характеристики, які не поступаються в якості закордонним аналогам. І все це за ціною, доступною кожному пацієнтові.

Bio3 (Німеччина)

Імпланти Bio3 – продукти німецьких виробників, одні з кращих, на думку імплантологів і згідно зі статистикою проведених імплантацій.

Їх головні переваги:

 • малотравматична технологія імплантації;
 • висока міцність з’єднання з абатментом;
 • відмінна біосумісність;
 • високий відсоток приживлюваності імпланта (97%);
 • довічна гарантія.

Переваги протезування методом «все на чотирьох» в Amel Smart

 • 1
  Виконуємо імплантацію зубів відповідно до міжнародних протоколів.
 • 2
  Використовуємо сучасне обладнання (цифрові сканери, КТ), нові технології імплантації і виготовлення протезів, високоякісні матеріали.
 • 3
  Створили штат першокласних фахівців, які володіють всіма сучасними методами імплантації та протезування, які пройшли навчання і практику, як в Україні, так і за кордоном.
 • 4
  Використовуємо найбільш безпечні і малотравматичні техніки хірургічного втручання (підготовки отвори для імпланта).
 • 5
  На базі стоматології працює своя зуботехнічна лабораторія, таким чином, ми контролюємо якість імплантації та протезування на всіх етапах, економимо час на транспортування і виготовлення ортопедичних конструкцій, скорочуємо терміни лікування.
 • 6
  Використовуємо високоякісні імпланти вітчизняного та німецького виробництва (Bauer’s Implants і Bio3).
 • 7
  Гарантуємо якість лікування згідно ЗУ «Про захист прав споживачів». Виробник надає довічну гарантію на імпланти.