Стоматология Amel Smart Clinic

Лікування періодонтиту

Лікування періодонтиту

Карієс — захворювання, яке розвивається протягом тривалого часу, що дозволяє виділити кілька етапів цього процесу. Найглибшим ускладненням карієсу є періодонтит. Якщо вас турбує ниючий біль, який посилюється при контакті із зубом, швидше за все карієс вже вразив тканини періодонта.

Періодонтит, лікування якого пропонує Amel Smart Clinic, являє собою запальний процес в тканинах пародонту, що знаходяться між зубним коренем і пластиною альвеоли. Виділяють кілька видів періодонтиту, але частіше за все фахівцям доводиться мати справу з інфекційним. Своєчасне лікування періодонтиту дозволяє уникнути ускладнень, які вимагають хірургічного втручання.

Види періодонтиту

Залежно від форми, періодонтит буває:

 • 1
  Гострим.
 • 2
  Хронічним.
 • 3
  Хронічним в стадії загострення.

Існують наступні види хронічного періодонтиту:

 • Хронічний фіброзний періодонтит. Найчастіше реєструється у людей похилого віку. Симптомів такий періодонтит практично не має, але в моменти загострення у людини можуть виникати больові відчуття при вживанні їжі. Проявляє себе фіброзною зміною тканин: вони набувають блідо-рожевого відтінку, а зуб може стати сірим.
 • Хронічний гранулюючий періодонтит. Ще одна хронічна форма періодонтиту, характерним для якої є утворення грануляційної тканини, яка розростається, що може стати причиною руйнування кісткових структур.
 • Гранулематозний періодонтит. При хронічному перебігу захворювання у верхівках коренів з’являються гранульоми, які є причиною руйнування тканин, що прилягають до зуба.

Залежно від причин, що призвели до розвитку періодонтиту, виділяють інфекційний, медикаментозний, травматичний періодонтит. У першому випадку інфікування відбувається через занедбаний пульпіт, неякісне лікування зубів. Медикаментозний розвивається через проникнення в тканини сильнодіючих препаратів, наприклад, миш’яку при лікуванні кореневих каналів. Травматичний є наслідком механічного впливу на зуб, наприклад, удару, перекушування твердих предметів.

Симптоми періодонтиту

У гострій формі періодонтит проявляється наступними симптомами:

 • пульсуючий біль (при гнійному запаленні);
 • підвищення рухливості зубів у місцях із запаленням періодонту;
 • загальне нездужання;
 • набряклість і почервоніння ясен;
 • підвищення температури тіла.

При хронічній формі симптоми можуть бути наступними:

 • неприємні відчуття при контакті з зубами;
 • свищ з гнійними виділеннями на зовнішній поверхні щелепи;
 • неприємний запах з рота.

Лікування періодонтиту

Основні етапи лікування періодонтиту:

 • 1
  Підготовка. Стоматолог відкриває зуб і чистить кореневі канали. Видаляється найбільш інфікована частина дентину, виводиться рідина, яка скупчилася на ділянці запалення. Це дозволяє зменшити больові відчуття, нормалізувати загальний стан пацієнта.
 • 2
  Антисептична обробка. Очищені канали дезінфікуються шляхом введення лікарських препаратів. На цьому етапі важливо, щоб сильнодіючі речовини не потрапили на верхівку кореня. Потім проводиться УЗ-фізіотерапія в зубних каналах.
 • 3
  Пломбування каналів. Результати лікування багато в чому залежать від якості цього етапу. Матеріали для заповнення каналів підбираються індивідуально. Встановлюється тимчасова пломба.
 • 4
  Встановлення постійної пломби.

Після лікування лікар може призначити курс антибіотиків та інші процедури, які дозволять уникнути ускладнень, прискорюють відновлення.

Лікування періодонтиту в Amel Smart Clinic

Методи, які ми обираємо для лікування періодонтиту, залежать від типу і стадії запального процесу. Наша головна задача — запобігти ускладненням, але для цього ви повинні регулярно відвідувати стоматолога з метою огляду та обстеження.

Усі маніпуляції в нашій клініці проводяться під анестезією, а при необхідності ми застосовуємо седацію. Це дозволяє повністю виключити дискомфорт, допомогти нашим пацієнтам легко переносити лікування!

Наші спеціалісти
Стоматолог-терапевт, ендодонтист, кандидат медичних наук, доцент кафедри стоматології Харківського Національного Медичного Університету. Для Едуарда любов до роботи – вічний двигун професійного зростання. Має виняткове почуття смаку, це і допомагає йому у створенні не тільки здорових, а й естетичних, гарних, гармонійних посмішок.
 • Освіта
  ХНМУ
 • Спеціалізація
  Терапія, ендодонтія
 • Образование
  ДДМУ, Лікар-стоматолог
 • Спеціалізація
  Терапія
Практичний досвід Івана Романовича – 3 роки. В роботі Івану допомагають якості, які він вважає важливими для лікаря: відповідальність, увага до деталей та високі вимоги до результату!
  Практичний досвід Ірини Олексіївни понад 22 роки. У роботі вимоглива до себе, цілеспрямована та відповідальна, для неї важливий комфорт пацієнта та бездоганний результат. Надає пацієнтам кваліфіковану стоматологічну допомогу терапевтичного профілю: професійна гігієна ротової порожнини, лікування карієсу та його ускладнень, пломбування кореневих каналів, реставрація зубів, профілактика та лікування захворювань слизової оболонки порожнини рота.
   Практичний досвід Ігоря Леонідовича – 3 роки. Вибір професії був очевидний ще у шкільні роки, вся родина лікарів, отже, Ігор буде лікарем. Залишалося тільки визначитися із напрямком, і вибір упав на стоматологію. У роботі вважає, що визначальним фактором є естетична та функціональна сторона виконаних робіт, а наявність таких особистих якостей як: відповідальність, увага до деталей та високі вимоги до результату допомагають ідеально впоратися з будь-якими складнощами.
   • Освіта
    ДДМА, лікар-стоматолог
   • Спеціалізація
    Терапія, ортопедія
   Лікування зубів: інші послуги
   Професійне чищення зубів
   Професійне чищення зубів
   Щоденна гігієна ротової порожнини в домашніх умовах – обов’язкова міра профілактики карієсу і хвороб ясен. Однак гігієнічне чищення зубів звичайною зубною щіткою малоефективне щодо зубних відкладень, особливо твердих відкладень і нальоту в підясневій області і області між зубами. Вирішити цю проблему допоможе стоматологічна клініка Amel Smart Clinic. У нашій клініці багато уваги приділяється профілактиці стоматологічних...
   Відбілювання
   Відбілювання
   Лазерні технології набули широкого застосування в медицині, і зокрема, в стоматології. Клініка прогресивної стоматології Amel Smart Clinic використовує лазер у діагностиці, хірургічному, ендодонтичному лікуванну, у пародонтології та ортопедії, а також проводить естетичні стоматологічні процедури – лазерне відбілювання зубів у Дніпрі. Сьогодні лазерне відбілювання – найбезпечніший і найбільш ефективний метод освітлення емалі. За допомогою лазера можна...
   Лікування періодонтиту
   Лікування періодонтиту
   Карієс — захворювання, яке розвивається протягом тривалого часу, що дозволяє виділити кілька етапів цього процесу. Найглибшим ускладненням карієсу є періодонтит. Якщо вас турбує ниючий біль, який посилюється при контакті із зубом, швидше за все карієс вже вразив тканини періодонта. Періодонтит, лікування якого пропонує Amel Smart Clinic, являє собою запальний процес в тканинах пародонту, що знаходяться...
   Лікування карієсу
   Лікування карієсу
   Чому ми відкладаємо лікування карієсу? Все просто. Наші уявлення про сучасну стоматологію далекі від реальності, і тому при першій згадці про лікування зубів, ми неодмінно згадуємо про шум бормашини і неприємні відчуття. Це змушує нас відкладати візит до стоматолога до того самого моменту, коли боротися з болем вже не стане сили. Стандарти в стоматології змінюються,...
   Лікування пульпіту
   Лікування пульпіту
   Пульпіт заявляє про себе нестерпним болем, від якого не рятують надовго навіть знеболювальні препарати. Єдиний спосіб зупинити біль, яка супроводжує пульпіт – лікування зуба в стоматологічній клініці. Це якраз той випадок, коли пацієнт готовий кинути все і бігти до стоматолога негайно, аби зуб перестав боліти. Звертатися за допомогою до стоматології треба не лише в критичних...
   Реставрація зубів
   Реставрація зубів
   Під загальним поняттям «реставрація» мають на увазі повернення первісного вигляду чогось, що було зруйновано, пошкоджено. У стоматології реставрація зубів проводиться, коли зубна коронка зазнала часткового руйнування. Мета реставрації – відновлення форми, робочих та естетичних властивостей зубів і продовження терміну їх життя. Стоматологічна клініка Amel Smart Clinic (Дніпро) використовує сучасні технології, які дозволяють відновлювати тіло зуба...
   Записатись на прийом