Стоматология Amel Smart Clinic

Вініри

Вініри

Навіть ідеальні від природи зуби з часом можуть втратити колишню привабливість. Причин для цього достатньо: шкідливі звички, механічні пошкодження, порушення обміну речовин та багато іншого. Сучасна стоматологія навчилася відновлювати функції зубів з естетикою, властивою природній емалі. Вініри на зуби – мініатюрні протези (пластинки), які дозволяють виправляти форму, положення, колір зубів, а також захищають їх від руйнування. Їх товщина не перевищує 0,5 мм, а фіксуються вони на фронтальній стороні зубів за допомогою спеціального цементу.

Вперше вініри були застосовані каліфорнійським стоматологом Чарльзом Пінкусом. Використовувалися вони для створення ідеальних посмішок у зірок кіноіндустрії. Перші такі накладки трималися дуже недовго і виготовлялися з пластика. Важко навіть уявити, якій кількості голлівудських зірок накладки допомогли зробити кар’єру! І зараз вініри на зуби вважаються рецептом №1 в ортопедичній стоматології для створення розкішних посмішок у всіх публічних людей.

У яких випадках встановлюють зубні вініри

Основні показання для установки вінірів:

  • яскраво виражена пігментація зубної емалі;
  • великі міжзубні проміжки;
  • зміна кольору після депульпації;
  • неправильне положення зубів;
  • викривлення зубів;
  • ерозія зубної емалі;
  • наявність тріщин і відколів.

Усунути нерівності, зазори, приховати тріщини та інші дефекти, нарешті, вирівняти і зробити зуби ідеально білими – на все це здатні вініри для зубів. Вони можуть бути встановлені на всі зуби, у тому числі корінні, але найчастіше використовуються для корекції «зони посмішки» – це передні зуби: десять зубів на верхній і 8 зубів на нижній щелепі.

Види зубних вінірів та їх характеристики

Залежно від матеріалів виготовлення вініри можна розділити на керамічні та композитні. Установка вінірів – це непрямий спосіб реставрації, оскільки вони виготовляються в лабораторних умовах.

В естетичній стоматології використовуються наступні види керамічних вінірів:

  • 1
    Порцелянові. Можуть бути виготовлені двома способами. В одному випадку на зуб наноситься фарфор і обпікається, а в другому – керамічна маса пресується під тиском у спеціально виготовленій за зліпком формі. Зовні такі протези виглядають так само природно, як і натуральні зуби.
  • 2
    Склокерамічні. Виготовляються методом фрезерування з блоку склокераміки за спеціальною системою IPS Empress (без металу). Вініри мають високі естетичні та експлуатаційні характеристики, а з огляду на невелику товщину, їх встановлення потребує мінімального обточування зубів.

Композитні вініри служать до 7 років і потребують правильного догляду. Прямі композитні вініри встановлюються безпосередньо в кабінеті стоматолога, для чого використовується композитний матеріал, який наноситься на реставрований зуб пошарово.

Як у керамічних, так у композитних вінірів, є свої переваги й недоліки. Головною перевагою композитних протезів є невисока ціна і проста установка. Однак, вони менш естетичні, більш схильні до механічних пошкоджень. Зазвичай вони використовуються для відновлення одного, двох зубів. Керамічні вініри випереджають композитні практично за всіма параметрами. Це колір, довговічність.

Ще один різновид виниров – тимчасові. Вони використовуються на період, поки виготовляються непрямі вініри. Зуби, що пройшли попередню обробку перед непрямою реставрацією, особливо чутливі, а пластмасові вініри дозволяють надійно захистити їх від зовнішніх впливів.

Стоматологічні вініри: як відбувається установка

Процес встановлення вінірів складається з декількох етапів:

  • 1
    Підготовчий етап. Доктор проводить огляд, за необхідністю призначає апаратну діагностику. За результатами обстеження може бути призначене терапевтичне лікування (карієс, захворювання ясен). За наявності великих пломб проводиться їх заміна.
  • 2
    Фотопротокол. Дозволяє провести аналіз, визначити план лікування. Завдяки протоколюванню можна контролювати динаміку та якість лікування.
  • 3
    Підготовка зуба. Перед встановленням вінірів видаляється верхній шар твердих тканин (обточування, шліфування зуба), разом з яким забирається наліт, зубний камінь. Усі процедури проводяться під анестезією, тому абсолютно безболісні. Для запобігання різних порушень виконується повна санація. Зазвичай лікар видаляє близько 0,3-0,7 мм зубних тканин, після чого робиться зліпок для виготовлення форми. На обточені зуби на час виготовлення вінірів встановлюються тимчасові накладки.
  • 4
    Виготовлення вінірів. Отриманий зліпок лікар направляє до зуботехнічної лабораторії, де виготовляється точна гіпсова модель зубів, які будуть захищатися вінірами. Вініри виготовляються з використанням CAD/CAM технології. Процес створення вінірів автоматизований, що гарантує високу точність їх виготовлення.
  • 5
    Примірювання і фіксація. Після успішного приміряння мікропротези фіксуються на зубі за допомогою спеціального цементу.

Стоматологічна клініка Amel Smart Clinic – керамічні та композитні вініри (Дніпро)

Стандарти в стоматології постійно змінюються, і сьогодні «голлівудська посмішка» стала метою і необхідністю для всіх без винятку членів соціуму. З екранів телевізорів вона непомітно перекочувала в звичайне життя і перетворилася на своєрідний еталон краси і досконалості.

Встановлення вінірів «під ключ», вінірування, відновлення – назвіть це як завгодно, але ми запрошуємо вас до клініки Amel Smart Clinic у Дніпропетровську на художню реставрацію, щоб разом зробити вашу посмішку бездоганною. Поставити вініри можна на 1 або 2 передніх зуба, на всі зуби «зони посмішки» і навіть на жувальні зуби (наприклад, для виправлення прикусу). Ви не тільки будете впевнені в собі, ставши володарем красивої посмішки, але й забезпечите захист своїм зубам від подальшого руйнування. Чекаємо вашого візиту!

Наші спеціалісти
Лікар стоматолог-ортопед. Практичний досвід Артема: 20 років.
  • Освіта
    Харківський Національний Медичний Університет
  • Спеціалізація
    Ортопедія
Практичний досвід Олександра більше 5 років. Стоматологією почав цікавитись ще в 9 класі та зупинився саме на цьому напрямі. У роботі важливо бачити все в дрібницях, зосереджуватися на кожній деталі, і щоб оточуючі тебе колеги були на одній хвилі. Має велику терплячість і старанність, котрі дуже допомагають в процесі роботи. Любить настільні ігри, читати книги, грати і дивитись футбол.
  • Освіта
    ХНМУ, ХМАПО
  • Спеціалізація
    Ортопедія
Записатись на прийом