Стоматология Amel Smart Clinic

Імплантація верхніх зубів

Імплантація верхніх зубів

Незважаючи на те, що перший успішний досвід імплантації відбувся ще в шістдесятих роках минулого століття, справжню популярність цей метод протезування знайшов нещодавно. До нього вдаються при втраті одного або всіх зубів на нижній і верхній щелепі. Про його користь говорить цілий ряд переваг: високі естетичні характеристики, тривалий термін експлуатації, комфорт. Для установки імплантів використовується кілька методів, вибір яких залежить від стану щелепних кісток, обсягу робіт, локалізації дефекту. Імплантація верхніх зубів, ціни на яку формуються, перш за все, на підставі методу, має свої особливості.

Особливості імплантації зубів верхньої щелепи

Імплантація верхніх зубів має свої особливості, що пов’язано з характеристиками кісткових тканин верхньої щелепи: їх щільність значно нижча у порівнянні з нижньою, а самі кістки тонші, що ускладнює установку імплантів. Причина цього – низьке навантаження на щелепу. Проте, правильно підібрана і проведена імплантація дозволяє домогтися приживлюваності імплантатів у 97-99% (вищий відсоток приживлюваності імплантатів при проведенні базальної імплантації).

Чи є необхідність у відновленні всього зубного ряду, чи потрібна імплантація верхнього 4 зуба – у кожному випадку вибір буде свій. Загалом, існують такі особливості імплантації на верхній щелепі:

  • 1
    Через тривалу відсутність навантаження на кісткові тканини через втрату зубів ми спостерігаємо атрофію або зменшення об’єму кістки. У верхньощелепних кістках цей процес починається раніше, ніж у нижніх: зміни після видалення зубів у нижній щелепі відбуваються через 6-12 місяців, а у верхній – вже за 2-3 місяці після видалення.
  • 2
    Через пористу структуру кісткових тканин імпланти у верхній щелепі приживаються довше. Якщо на нижній для цього в середньому потрібно 2-3 місяці, то на верхній – 3-4 місяці.
  • 3
    При установці імплантів у верхню щелепу працювати доводиться в безпосередній близькості до гайморових пазух, тому потрібно дотримуватися запобіжних заходів.
  • 4
    При відновленні передніх верхніх зубів, пильної уваги необхідно приділяти естетиці. Найбільш природний вигляд у коронок з діоксиду цирконію та безметалевих протезів. Оскільки верхні зуби оголюються при посмішці повністю, замість металевих базисів тут слід встановлювати цирконієві абатменти. Дуже важливим етапом є формування природного ясенного контуру

Методи установки імплантів у верхній щелепі

Вибір методу здійснюється на підставі розміру дефекту, стану кісткових тканин. Таким чином, у залежності від клінічної ситуації, імплантація зубів верхньої щелепи може здійснюватися наступними методами:

  • 1
    Базальна імплантація. Виконується шляхом інтеграції 8-12 імплантів, рівномірно розподілених по зубному ряду. Установка імплантів виконується в глибокі шари кісткової тканини, які не схильні до резорбції. Через три-чотири дні після установки імплантів на них фіксується протез.
  • 2
    Технологія all-on-6. Метод імплантації, який може бути реалізований навіть при атрофії кісткових тканин середнього ступеня. У бічних відділах встановлюються по два імпланта, а ще два – у фронтальному. Можлива установка вилицевих штучних коренів. Фіксація протезів виконується через 3-4 дні після установки імплантів.
  • 3
    Виличні імпланти. За рахунок довшого тіла імплантів (до 6 сантиметрів), вони можуть бути надійно зафіксовані у виличній кістці. Кістка верхньої щелепи має меншу щільність у порівнянні з нижньою, тому для того, щоб забезпечити надійну фіксацію, використовують від 4 до 6 імплантів. Остеоінтеграція у верхній щелепі триває довше – до 6 місяців.
  • 4
    Можлива установка знімних і незнімних конструкцій. Знімні протези фіксуються на 4-6 імплантатах. На чотирьох штифтах можна зафіксувати покривний протез. Протез без піднебіння фіксується на шести імплантатах за допомогою балки, замкового механізму або локатора. Найбільш надійний спосіб кріплення на балці, але вартість протезування в цьому випадку буде не меншою, ніж при установці незнімного протеза.
  • 5
    Найчастіше перевага надається класичній імплантації на 6-8 імплантатах, як найбільш апробованій методиці. Необхідність в установці такої кількості штучних коренів пояснюється формою і характеристиками кісткової тканини верхньої щелепи. Поки не завершиться остеоінтеграція, на імплантатах встановлюють знімний протез або використовується незнімна конструкція з полімерних матеріалів. Служить такий протез не довше одного року, після чого замість нього встановлюються коронки з діоксиду цирконію або металокераміки.
  • 6
    Протези можуть фіксуватися на гвинтах – у цьому випадку вони відносяться до групи умовно-знімних конструкцій. Зняти їх може тільки лікар, а переваги знімних протезів очевидні: при необхідності вони можуть бути зняті, наприклад, для корекції або ремонту. Звичайні протези можна видалити, тільки розпилявши їх. Вартість умовно-знімних конструкцій вища за вартість звичайних.
  • 7
    Ще один популярний метод імплантації – all-on-4 (всі на чотирьох). Він був розроблений компанією Nobel Biocare, яка є засновницею сучасної імплантології. Імплантація all-on-4 може проводитися без нарощування об’єму кісткової тканини. При установці два крайніх імпланта позиціонуються під кутом 45 градусів, що дозволяє обійти гайморові пазухи. Поліпшити результати імплантації вдається використовуючи довгі штифти.

Результати імплантації можуть бути прогнозованими за мінімально допустимої висоти альвеолярного гребеня. Якщо встановлювати короткі імпланти, існує досить висока ймовірність того, що через високе навантаження один з імплантів може не прижитися. Підвищити ймовірність успішного проведення імплантації можна, використовуючи методику all-on-6, в якій встановлюються ще два додаткових штучних кореня. Через 3-6 місяців після установки імплантів проводиться перебазування тимчасового протеза або установка постійного.

Етапи імплантації зубів верхньої щелепи

Зубні імпланти (верхня щелепа) встановлюються так:

  • 1
    На першому етапі лікар проводить огляд, апаратну діагностику (комп’ютерну томографію), визначає протипоказання для проведення імплантації. На підставі стану здоров’я, стану кісткових тканин, результатів огляду підбирається оптимальний метод імплантації.
  • 2
    За необхідності призначається видалення зубів, лікування карієсу, захворювань ясен і т.д. Проводиться професійне чищення зубів.
  • 3
    При недостатньому об’ємі кісткової тканини в місці установки імплантів проводиться синус-ліфтинг. Так створюють необхідну основу для їх інтеграції, яка здатна витримувати великі жувальні навантаження. Синус-ліфтинг може проводитися декількома способами, але мати одну мету: у сформовану порожнину вносять остеопластичний матеріал, завдяки якому після приживлення збільшується кістковий об’єм. Синус-ліфтинг може проводитися разом з імплантацією.
  • 4
    Установка штучних коренів виконується під місцевою анестезією. Для цього може знадобитися один або два етапи, в залежності від обраної методики. Класичний спосіб імплантації проводиться за два етапи: на першому встановлюється імплант, а на другому, після повного його приживлення, виконується установка протеза. Одноетапна імплантація передбачає установку імпланта за один візит, з подальшою установкою тимчасового протеза, який після повної остеоінтеграції замінюється на постійний.

Імплантація зубів верхньої щелепи в Amel Smart Clinic

Серед практичних сучасних способів протезування імплантація є найбільш раціональним методом, який дозволяє відновлювати як окремі зуби, так і зубний ряд повністю. Серед її основних переваг: тривалий термін служби, запобігання атрофії кісткових тканин, бездоганні естетичні характеристики. Цей метод універсальний, тому може використовуватися в тому випадку, якщо вам, наприклад, потрібна імплантація 6 зуба верхньої щелепи, або необхідно відновити всі верхні зуби.

Імплантація зубів (верхня щелепа), ціни на яку залежать від обсягу робіт і стану щелепної кістки, відрізняється від імплантації нижніх зубів. Щоб імпланти прижилися і надійно служили в майбутньому, необхідно враховувати деякі особливості.

Імплантація верхнього зуба, вартість якої буде визначена під час першого візиту до клініки, здійснюється за один або два етапи. Але, як в першому, так і в другому випадку, вона вважається завершеною тільки після остаточного приживлення штучних коренів. Весь процес контролюється нашими фахівцями.

Основні переваги Amel Smart Clinic:

  • використання передових технологій;
  • доступ до послуг, вартість яких є найбільш конкурентоспроможною на ринку;
  • тільки сертифіковане обладнання та матеріали;
  • кабінети готові для проведення найскладнішого лікування;
  • лікарі клініки проходять стажування в кращих медичних установах Європи;
  • освітній центр Amel Academy – це можливість розвиватися і обмінюватися досвідом з вітчизняними та зарубіжними фахівцями.

Ціни на процедуру: Імплантація верхніх зубів

ПроцедураЦіна
Імплантація Bauer’s, Україна7 000 грн
Імплантація ASPER, Україна13 500 грн
Імплантація Straumann BLT/TL, Швейцарія31 000 грн
Імплантація Nobel, Швеція26 400 грн
Імплантація Straumann BLX / Active, Швейцарія35 000 грн
Тотальна реабілітація на 4 імплантатах Bauer’s. Хірургічна частина + тимчасовий протезот 99 000 грн
Тотальна реабілітація на 6 імплантатах Bauer’s. Хірургічна частина + тимчасовий протезот 120 000 грн
Наші спеціалісти
Єгор мріяв стати лікарем-стоматологом з самого дитинства, йому завжди подобалося допомогати людям. У роботі полюбляє строгість та порядок. Уважний, чуйний та відповідальний фахівець, досконало володіє сучасними методами лікування.
    Записатись на прийом