Стоматология Amel Smart Clinic

Капи для вирівнювання зубів

Капи для вирівнювання зубів

Капа стоматологічна або елайнер для зубів — ортодонтична конструкція, яка використовується для корекції прикусу і вирівнювання зубного ряду у дітей та дорослих. Виготовлена ​​з силікону, а сама конструкція нагадує чохол. Капи для вирівнювання зубів у Дніпрі пропонує стоматологічна клініка Amel Smart Clinic, як ефективний і перевірений роками метод усунення ортодонтичних дефектів.

Що собою становлять елайнери для зубів

Капи чи елайнери — дієва альтернатива брекетам, які мають вигляд ковпачків з безбарвного і еластичного матеріалу. Їх надягають на зуби, у результаті чого на останні діє невеликий тиск, який дозволяє усувати різні дефекти зубного ряду. Використовуються для корекції незначних патологій, а також у якості профілактики рецидивів після зняття брекетів.

Матеріали виготовлення кап безпечні для здоров’я людини, не викликають алергії. Елайнери не можуть пошкодити зубну емаль або м’які тканини, майже непомітні, оскільки виготовлені з прозорого матеріалу. Носять їх не менше 18 годин на добу, знімаючи під час прийому їжі і гігієнічних процедур. Знімаються і одягаються просто. Капи видаються пацієнту набором, і в процесі лікування одна капа змінюється на іншу.

Вирівнювання зубів капами: переваги методу

Популярність елайнерів зростає дуже швидко, що обумовлено наступними їх перевагами:

 • такі ортодонтичні конструкції повторюють форму зубного ряду, тому при носінні кап немає дискомфорту, вони не порушують дикції, не здатні пошкодити слизові оболонки;
 • елайнери практично непомітні оточуючим, що дозволяє їх носити навіть тим, хто через особливості професійної діяльності змушений постійно перебувати серед людей;
 • капи не можуть пошкодити зубну емаль, під ними не розвивається карієс;
 • конструкції прості у використанні і догляді, пацієнту не потрібно змінювати спосіб життя, обмежувати себе у вживанні тих чи інших продуктів;
 • лікування за допомогою кап може здійснюватися навіть у тому випадку, якщо зуби не зовсім здорові: почати корекцію можна вже на етапі усунення хвороб зубів.

Однак у цього метода є і недоліки:

 • вони недостатньо ефективні при серйозних деформаціях: у цьому випадку знадобиться терапія брекетами або комбінація методів — спочатку носіння брекет-систем, а потім, у якості підтримуючої терапії, елайнерів;
 • ще один відносний недолік полягає в тому, що пацієнт сам знімає, встановлює, чистить конструкції, тому не виключена певна недбалість у цих заходах.

У яких випадках використовують елайнери

Елайнери можуть використовуватися у пацієнтів з алергією на метал, тому за певних умов вони є альтернативою брекетам. У більшості випадків, капи застосовуються для виправлення незначних дефектів, але окремі моделі дозволяють усувати практично будь-які дефекти, наприклад, елайнери Invisalign ( «Інвізілайн»).

Показання для лікування капами:

 • великі відстані між зубами;
 • поворот зубів навколо своєї осі;
 • скупчені зуби;
 • зміщення щелеп: вперед, назад, в сторони (мезіальний, глибокий, перехресний, відкритий прикус);
 • як профілактичний засіб після лікування брекетами.

Існують наступні обмеження на лікування елайнерами:

 • зубний камінь;
 • запальні процеси в м’яких тканинах у гострій стадії;
 • тяжкі неврологічні захворювання.

Елайнери для вирівнювання зубів: основні види

Асортимент кап для вирівнювання зубів досить широкий. Їх класифікація здійснюється за багатьма ознаками.

За способом виготовлення:

 • 1
  Індивідуальні. Їх виготовляють для кожного пацієнта індивідуально на основі створеної тривимірної моделі щелепи. Це найбільш оптимальний і ефективний варіант.
 • 2
  Капи з термопластичного матеріалу. Виготовлені з полімерів, які мають властивість розмякшуватися в гарячій воді, після чого конструкцію надягають на зуби: остигаючи вона приймає необхідну форму.

За матеріалом виготовлення:

 • 1
  Силіконові або пластикові. За своїми характеристиками матеріали дуже схожі: вони прозорі, не викликають алергії, малопомітні, не викликають дискомфорту, не ушкоджують зубну емаль і м’які тканини.

За режимом носіння:

 • 1
  Цілодобові. Для усунення більш виражених дефектів капи рекомендується носити цілодобово і знімати тільки для чищення.
 • 2
  Нічні. У профілактичних цілях, а також для корекції невеликих дефектів, використовуються так звані «нічні» капи, які одягають тільки в нічний час.

Виправлення прикусу елайнерами: основні етапи лікування

Лікування починається з обстеження, під час якого ортодонт визначає доцільність носіння кап, оскільки вони допомагають впоратися далеко не з усіма проблемами. Якщо приймається рішення про лікування за допомогою елайнерів, лікар робить зліпок зубного ряду, на основі якого в подальшому створюється тривимірна комп’ютерна модель. Використовуючи її, виготовляється індивідуальна капа: їх буде кілька, оскільки в процесі лікування одна буде замінюватися іншою.

Перед установкою елайнерів необхідно вилікувати карієс, усунути запальні процеси в яснах. Буде не зайвим проведення ремінералізації емалі. На лікування потрібно від 8 до 24 місяців, що залежить від конкретної ситуації, але в цілому, їх носять менше, ніж брекет-системи.

Це дуже зручні апарати, тому до них швидко звикають і перестають помічати. Адаптація відбувається протягом півгодини — на відміну від брекетів, після установки яких можливий біль і дискомфорт. У перші дні може бути трохи незручно говорити, оскільки прозора пластинка для зубів робить зубний ряд товще і до цього треба звикнути. Втім, більшість пацієнтів не відчуває жодних незручностей.

Догляд за елайнерами дуже простий: необхідно щодня промивати їх водою і чистити зубною щіткою. Щоб виключити деформації матеріалу, слід використовувати помірно гарячу воду. Звичайні гігієнічні процедури в цьому випадку не викликають труднощів, оскільки зубні елайнери знімаються під час їх проведення.

Догляд за капами

Догляд за ортодонтичними конструкціями цього типу нескладний:

 • перед кожним прийомом їжі слід виймати капи з рота;
 • щодня необхідно обполіскувати елайнери чистою теплою водою;
 • якщо капи не перебувають у роті, зберігати їх слід у спеціальному боксі, оснащеному вентиляційними отворами;
 • під час носіння кап рекомендуємо відмовитися від жувальної гумки;
 • звична гігієна порожнини рота повинна доповнюватися ополіскуванням рота після кожного прийому їжі, а також використанням зубної нитки.

Вирівнювання зубів капами в стоматології Amel Smart Clinic у Дніпрі

Ортодонтична капа стала вибором багатьох публічних людей, бо дає змогу виправляти дефекти прикусу і при цьому залишатися соціально активною людиною, не відчуваючи психологічного дискомфорту. Хочете стати володарем ідеальної посмішки? Запрошуємо вас до нашої клініки!

Щоб записатися на консультацію, залиште замовлення на сайті стоматологічної клініки Amel Smart Clinic у Дніпрі або зв’яжіться з нами, використовуючи один із комунікаційних каналів. Ціни основних послуг представлені в прайсі на сайті.

Ціни на процедуру: Капи для вирівнювання зубів

ПроцедураЦіна
Консультація/плановий огляд фахівця ортодонта400 грн
Ортодонтичне лікування за допомогою елайнерів “Invisalign” Lite, одна щелепа77 000 грн
Ортодонтичне лікування за допомогою елайнерів “Invisalign” Lite, повний курс132 000 грн
Ортодонтичне лікування за допомогою елайнерів “Invisalign” Teen, повний курс165 000 грн
Ортодонтичне лікування за допомогою елайнерів “Invisalign” Full, повний курс176 000 грн
Наші спеціалісти
Анна працює ортодонтом більше 5 років. На її думку, в роботі важливо любити те, що ти робиш, завжди викладатися на 200%, і ніколи не зупинятися на шляху до нових знань. Анна не представляє стоматолога без таких якостей, як уважність, акуратність, емпатія, здатність до критичного мислення і прийняття рішень. У повсякденній роботі їй допомагають креативність, допитливість, любов до людей і своєї професії.
 • Освіта
  ДМА, лікар-стоматолог
 • Спеціалізація
  Ортодонтія
Записатись на прийом