Стоматология Amel Smart Clinic

Вакцинація проти ВПЛ

Вакцинація проти ВПЛ

Одне з найпоширеніших вірусних захворювань – вірус папіломи людини. Цей вірус передається контактним і статевим шляхом, від нього дуже складно захиститися, а протоколів боротьби з ВПЛ на сьогоднішній день не існує. ВПЛ має багато різновидів, деякі з них нешкідливі і самостійно залишають організм протягом декількох місяців. Інші затримуються до двох років. Але є і такі типи вірусу, які при сприятливих умовах провокують розвиток серйозних захворювань: рецидивуючого папіломатоза геніталій і глотки, передракових патологій і різних ракових захворювань, у тому числі раку шийки матки.

Небезпека вірусу папіломи людини в тому, що в разі статевого контакту зараження майже неминуче навіть при використанні презерватива. При цьому людина не здогадується про інфікування, оскільки присутність вірусу в організмі не провокує запального процесу і не має симптомів. Єдиний спосіб уникнути ВПЛ – своєчасно зробити щеплення. Сьогодні вакцинація проти вірусу папіломи людини доступна в клініці Amel Smart Clinic.

Вакцина від ВПЛ – види і особливості

Щеплення від вірусу папіломи людини – єдина і дуже ефективна профілактика папіломавірусу. Дуже важливо розуміти, що вакцинація не допомагає вилікуватися від ВПЛ, якщо зараження вже сталося. Головна мета вакцинації – запобігти зараженню, тому її рекомендується проводити до початку активного статевого життя (коли ризик інфікування мінімальний).

У клініці Amel Smart Clinic використовується найефективніша вакцина ВПЛ виробництва Нідерланди/США Gardasil:

 • Gardasil-4 – чотирьохвалентна вакцина, ефективна проти типів ВПЛ, які провокують рак шийки матки і генітальний папіломатоз (6, 11, 16, 18);

Щеплення препаратом Gardasil показані у віці 9-26 років. Gardasil-4 також використовується у вакцинації жінок від 27 до 45 років.

Коли і як проводиться вакцинація від ВПЛ

Щеплення від ВПЛ рекомендується робити дівчаткам (жінкам) і хлопчикам (чоловікам). Найкраще це робити в шкільному і молодому віці до початку статевого життя, тобто до появи ризику зараження тим чи іншим типом ВПЛ.

Найвищий ефект (найбільш стійка імунна відповідь) формується, якщо щеплення від ВПЛ проти вірусу папіломи людини було зроблено в шкільному віці від 9 до 16 років. Традиційно цей вид вакцинації проводиться людям обох статей у віці 9-26 років, але є і виключення, коли лікар може призначити щеплення від ВПЛ жінкам у віці 27-45 років.

Вакцинація проводиться дворазово з перервою у півроку.

Реакції на вакцинацію проти папіломавірусу

Ускладнення після вакцинації ВПЛ трапляються вкрай рідко, оскільки до застосування вакцини практично немає критичних протипоказань. Однак на початку можлива реакція на щеплення у вигляді:

 • місцевих симптомів – почервоніння шкіри, появи припухлості, ущільнення тканин в місці введення вакцини;
 • загальних симптомів – загального нездужання, слабкості, запаморочення, головного болю, нудоти і блювоти, розладу травлення, болі в животі, м’язового і суглобового болю, невеликого підвищення температури.

Подібна симптоматика проявляється в першу добу і проходить за 48 годин.

Коли не можна робити щеплення від ВПЛ

Протипоказання для щеплення ВПЛ:

 • різні фактори, на тлі яких знижується імунітет, зокрема гострі інфекції, запальні процеси;
 • проходження курсу лікування при онкології;
 • гостра реакція організму після першої дози вакцини;
 • прийом антидепресантів.

Також не рекомендується робити щеплення ВПЛ при вагітності. За результатами проведених досліджень компоненти препарату не можуть нашкодити плоду, однак краще утриматися від вакцинації до завершення вагітності.

Ефективність вакцини проти ВПЛ

Вірус папіломи людини призводить до розвитку передракових станів, викликає рак статевих органів і прямої кишки у представників обох статей, раку шийки матки у жінок, а також різних шкірних патологій (генітальних, глоткових папілом).

Вакцинація від вірусу папіломи людини, згідно з даними Центру дослідження раку, практично на 100% запобігає розвитку онкологічних захворювань:

 • зниження ризику раку шийки матки на 90%;
 • майже 100%-ва профілактика раку статевого органу у чоловіків;
 • зниження ризику розвитку раку статевих органів у жінок на 96%;
 • зниження ризику раку прямої кишки у жінок і чоловіків на 77%;
 • зменшення ймовірності розвитку папілом на геніталіях у молодих людей на 89%, у дівчаток, жінок– на 92%.

Де можна зробити вакцинацію від вірусу папіломи людини в Дніпрі

Щеплення ВПЛ проти вірусу папіломи людини дітям шкільного віку і дорослим проводиться в клініці Amel Smart Clinic у місті Дніпро. У нашій клініці також можна пройти огляд у педіатра перед вакцинацією. Щоб записатися до лікаря або на процедуру вакцинації від ВПЛ, залиште замовлення на сайті, і адміністратор клініки зв’яжеться з вами найближчим часом, щоб узгодити зручну дату і час візиту. Ціна щеплення ВПЛ, вартість інших послуг Amel Smart Clinic є в розділі «Ціни».

Найпоширеніші питання

Як підготуватися до щеплення від папіломавірусу?

Вакцинація ВПЛ не вимагає проведення будь-яких лабораторних досліджень (крім випадків, коли додаткове обстеження призначене лікарем). Перед щепленням маленьким пацієнтам потрібно пройти огляд у педіатра, а дорослим – у свого терапевта, щоб виключити можливі протипоказання.

Куди роблять щеплення ВПЛ?

Вакцинація від вірусу папіломи людини проводиться внутрішньом’язово в зонах з мінімальним об’ємом жирової клітковини (область плеча, стегна). Цей спосіб (коли препарат не проникає відразу в кровотік) сприяє формуванню кращої, стійкої імунної відповіді і імунної пам’яті.

Як довго триває ефект від щеплення ВПЛ?

Гарантований ефект – 8 років, однак при проведенні досліджень імунітет до вірусу був виявлений у жінок, що пройшли вакцинацію 15 років тому.

Ціни на процедуру: Вакцинація проти ВПЛ

ПроцедураЦіна
Вакцинація проти вірусу папіломи людини – ВПЛ “Гардасіл”/1 доза6 100 грн
Наші спеціалісти
Практичний досвід – 15 років, працювала педіатром у стаціонарі та лікарем-неонатологом на посаді виходжування недоношених дітей. У роботі дуже цінує професіоналізм, любов до дітей, відповідальність та злагоджену роботу у команді. Лікар займається лікуванням дітей від 0 до 18 років з різними патологіями всіх органів та систем. Вільний час присвячує вивченню професійної літератури, займається спортом, подорожує.
 • Освіта
  ДДМА
 • Спеціалізація
  Педіатрія
Записатись на прийом