Стоматология Amel Smart Clinic

Коронки

Коронки

Лише у разі вкрай гострої потреби ми вдаємося до видалення зуба. Якщо існує можливість його відновлення, ми використовуємо навіть найменший шанс. Зуби, які зазнали сильного руйнування, можуть служити вам ще багато років. Для цього природна частина зуба пломбується та захищається спеціальною конструкцією. Це коронка на зуб, яка має форму і характеристики коронкової частини зуба. Фіксується вона за допомогою спеціального цементу на обточеному зубі.

У яких випадках встановлюється зубна коронка?

При сильному руйнуванні зуба коронка допомагає відновити його функціональні та естетичні характеристики. Основні показання для установки коронок:

 • значне руйнування зубних тканин карієсом, наявність сколів і тріщин;
 • при установці мостовидних протезів (у цьому випадку ортопедична конструкція фіксується на крайніх зубах);
 • при установці імплантів (коронка встановлюється на імплантат);
 • при сильній пігментації зубнох емалі (у тих випадках, коли відбілювання не приносить результатів);
 • при сильному пошкодженні зубної емалі;
 • з метою корекції косметичних дефектів (викривлень, неправильного положення і т.і.).

Коронки зубні не встановлюються в наступних випадках:

 • вік до 16 років (при певних показаннях на молочні зуби можуть встановлюватися спеціальні дитячі коронки);
 • при наявності захворювань м’яких тканин.

Коронки для зубів: види і характеристики

Історія протезування коронками почалася у 18 столітті. Їх творцем можна вважати П. Фошара – особистого стоматолога Людовика XV. Саме він придумав захищати зуби ковпачками із золота, поверхню яких вкривали порцеляною.

За час існування коронок для їх виготовлення застосовувалися найрізноманітніші матеріали, тому людство встигло випробувати на собі пластмасові та титанові протези, композитні вироби і коронки зі сплавів металів, з напилюванням і без нього. Завдяки чудовим експлуатаційним і естетичним характеристикам, найбільш затребувані сьогодні безметалеві коронки, а також мікропротези з металокераміки.

Як відомо, коронки, у яких в якості основи використовувався метал, дуже часто були причиною алергічних реакцій і потемніння ясен. Безметалеві протези позбавлені цього недоліку, а зуби після реставрації виглядають максимально природно і навіть ступінь прозорості у них не менша, ніж у натуральних.

Види безметалевих коронок:

 • Склокераміка. Такі протези забезпечують повноцінне відновлення анатомічної, функціональної та естетичної складової зуба. Оптичні властивості отриманих ортопедичних виробів чітко повторюють оптичні властивості природних зубів. Термін їх експлуатації досягає 15 років.
 • З діоксиду цирконію. Міцність діоксид-цирконієвих коронок у десятки разів перевищує міцність керамічних виробів. Це дозволяє сміливо використовувати їх для відновлення зубів жувальної групи. Товщина цирконієвих мікропротезів не перевищує 0,4 мм, тому перед їх встановленням виконується зовсім незначне обточування зуба, а отже, ймовірність розвитку запальних процесів мінімальна. Коронки можуть використовуватися у мостовидних протезах, також для установки на імпланти.

Таку само конструкцію мають коронки з металокераміки, але в цьому випадку каркас вкривається керамікою. У стоматології існує різновид металокерамічних коронок – протези з плечовою масою, які виглядають естетично навіть через кілька років експлуатації. На відміну від звичайних металокерамічних конструкцій, шар кераміки у них більший, ніж у метала, а для їх встановлення проводиться особливе обточування зуба.

Коронки для зубів: етапи установки

При першому відвідуванні стоматологічного кабінету лікар проводить огляд порожнини рота, а, за необхідністю, призначає додаткові дослідження. На підставі отриманих даних пропонуються різні способи відновлення зубного ряду. План лікування складається з наступних заходів:

 • усуваються виявлені порушення (лікування карієсу, видалення зубного каменю і нальоту);
 • підготовка зуба: видалення нерва (за необхідністю), пломбування каналів і обточування зуба для подальшої установки коронки;
 • знімається зліпок реставрованого зуба або виконується 3D-сканування кукси зуба і направляється до зуботехнічної лабораторії, де створюється коронка (при виготовленні діоксид цирконієвих коронок використовується CAD/CAM технологія, яка забезпечує високу точність виготовлення мікропротезів і дозволяє повністю автоматизувати процес);
 • встановлення тимчасової коронки;
 • проводиться приміряння мікропротеза: за умови, що відсутні скарги з боку пацієнта, а розміри відповідають моделі, коронка фіксується за допомогою цемента.

Термін лікування залежить від стану ротової порожнини, а також від типу коронок, які будуть використані для реставрації. Він може становити від 5 днів до декількох тижнів. На період лікування пацієнтам встановлюються тимчасові реставрації. На всіх етапах, де можливі больові відчуття, ми застосовуємо анестезію, тому лікування в Amel Smart не тільки ефективне, але й комфортне.

Встановлення коронок у стоматологічній клініці Amel Smart (Дніпро)

У стоматології розроблено чимало способів, які дозволяють не тільки відновити функціональність зубів і домогтися естетики, властивої натуральним зубам, але й захистити їх від подальшого руйнування. Одним з них є встановлення коронок.

Керамічні коронки на передні зуби – це не тільки функціонально, але й дуже красиво. Разом з Amel Smart (Дніпропетровськ) ви обов’язково знайдете рішення, завдяки якому ваше життя знову стане повноцінним, а ви повернете колишню впевненість у собі. Обирайте протезування «під ключ» – ми відповідаємо за кожен наш спільний крок!

Ціни на процедуру: Коронки

ПроцедураЦіна
Виготовлення тимчасової коронки 1-го порядку250 грн
Виготовлення тимчасової коронки 2-го порядку (ПММА)700 грн
Виготовлення тимчасової коронки (ПММА на імпланти (Bauers))2000 грн
Зняття коронки металокераміка150 грн
Зняття коронки безметалевої200 грн
Подовження клінічної коронки зуба3 000 грн
Виготовлення безметалловой коронки (Діоксид цирконію)7000 грн
Наші спеціалісти
Має 10 років практичного досвіду. Іван не випадково вибрав своєю спеціалізацією ортопедію, йому завжди приносить величезне задоволення працювати над красою посмішок своїх пацієнтів, робити їх щасливими і усміхненими. У роботі він завжди викладається на 100%, щоб пацієнт отримав ідеальний результат. Уважний, чуйний і відповідальний фахівець, досконало володіє сучасними технологіями протезування. Щодня застосовує на практиці найпрогресивніші технології і обладнання для точної діагностики та ефективного лікування. Щоб досягати успіхів в роботі, прагне до самовдосконалення в професійному плані, відвідує тренінги, курси, профільні майстер-класи від кращих лекторів в області стоматології. У вільний час грає у великий теніс, катається на сноуборді і подорожує.
 • Освіта
  ХНМУ, лікар-стоматолог
 • Спеціалізація
  Ортопедія
6 років практичного досвіду. Брав участь в профільних практичних тренінгах. Вивчав синус-ліфтинг, хірургічне ендодонтичне лікування і пьезохірургію, хірургічні особливості роботи з дентальної системою імплантатів, невідкладні стани в стоматології. Дійсний член асоціації ITI і асоціації імплантологів України. Має більш 30 сертифікатами про проходження курсів з хірургічної стоматології та імплантології. За 2019 рік провів понад 150 операцій з підняття дна верхньощелепної пазухи (синус-ліфтинг) і встановив понад 200 імплантатів Bauer's. У стоматологію прийшов по стопах батьків. Закоханий в професію, і хоче вдосконалюватися в ній все життя. Брав участь в профільних практичних тренінгах.
 • Освіта
  ДМА,лікар-стоматолог
 • Спеціалізація
  Хірургія
Записатись на прийом