Стоматология Amel Smart Clinic

Інтраокулярна лінза

Інтраокулярна лінза

Інтраокулярна лінза (ІОЛ) – це штучний кришталик, виконаний із біологічно сумісних із власними тканинами матеріалів. По суті, це мініатюрні окуляри, вміщені всередину очного яблука.

Історія походження штучного кришталика

Історія походження штучного кришталика бере свій початок у часи Другої Світової війни в Англії, коли під час огляду офтальмохірург Гарольд Рідлі помітив, що осколки кабіни літака з оргскла, які потрапили всередину, можуть довгий час залишатися інтактними, не викликаючи жодних запальних реакцій. Так, першим матеріалом для ІОЛ став поліметилметакрилат (ПММА), відповідно вони були жорсткими. Зараз жорсткі кришталики все ще використовуються в офтальмохірургії у певних ситуаціях. Однак, переважна більшість інтраокулярних лінз сьогодні є м’якими і гнучкими, що дозволяє імплантувати їх в око через маленький прокол розміром 1,8-2,2 мм. Для герметизації такого проколу не потрібне накладання шва.

Що таке кришталик?

Кришталик людини є біологічною лінзою, яка завдяки циліарному м’язу, може змінювати свою кривизну, і, відповідно, змінювати фокусну відстань оптичної системи ока. Саме завдяки цьому ми можемо переводити свій погляд з далеких предметів на близькі, наприклад, відволіктися від журналу та подивитися у вікно.

Під час операції факоемульсифікації катаракти відбувається розріз очного яблука та капсули кришталика, дроблення за допомогою ультразвукового наконечника помутнілого кришталика та видалення його фрагментів, а потім імплантація в капсульний мішок ІОЛ сучасної моделі.

Якщо кришталик, що імплантується, є монофокальним (має одну фокусну відстань), то після операції пацієнту знадобиться носіння очок для близького або для далекого зору в залежності від побажання пацієнта. Всі монофокальні ІОЛ, що імплантуються в нашій клініці, є м’якими, що дозволяє імплантувати їх в око через мінімальний прокол, який не вимагає накладання шва. Це є профілактикою астигматизму та прискорює післяопераційне загоєння. Крім того, ці штучні кришталики відрізняються низкою таких опцій, як наявність UV-фільтра, що захищає сітківку від шкідливого випромінювання, мають висококласну асферичну оптику, що виключає більшість сферичних аберацій тощо.

Для особливих випадків, коли стан зв’язкового апарату кришталика не дозволяє провести імплантацію стандартної лінзи (наприклад, після травми ока), у нашій клініці використовують тричастинну лінзу компанії Alcon (фото).

Дана модель лінзи, завдяки особливій будові, дозволяє імплантувати її навіть без наявності капсульного мішка у пацієнта, при цьому має оптичну частину високої якості, яка жодним чином не поступається аналогічній моноблочній моделі.

Крім наявної в оці катаракти, пацієнт може мати супутній астигматизм, який необхідно відкоригувати, і з цим завданням успішно справляються сучасні торичні ІОЛ. Крім того, зараз багато пацієнтів ведуть активний спосіб життя і не хочуть після операції взагалі користуватися окулярами!

У таких випадках ми пропонуємо імплантацію ІОЛ преміум-класу:

  • мультифокальних;
  • мультифокальних торичних.

Є певний вид інтраокулярних лінз, які імплантуються на кришталик без його видалення. Йдеться про факічні інтраокулярні лінзи. Даний вид лінз імплантується в задню камеру ока перед власним кришталиком пацієнта та виконує роль «окулярів усередині ока».

Ця операція показана:

  • пацієнтам з короткозорістю високих ступенів;
  • пацієнтам з далекозорістю, коли з огляду на особливості будови ока немає можливості провести лазерну корекцію зору.

Факічні ІОЛ, як і штучні кришталики, також бувають торичними, якщо пацієнту необхідно коригувати наявний астигматизм.

Для пацієнтів старше 45 років з віковими змінами близького зору ми можемо запропонувати імплантацію мультифокальної факічної ІОЛ. Ця операція дозволяє відмовитися як від окулярів для далю, так і від окулярів для близька, знову отримати можливість читати, шити, виконувати дрібну роботу та працювати на комп’ютері без окулярів!

Ціни на процедуру: Інтраокулярна лінза

ПроцедураЦіна
Промивання нососльозного каналу500 грн
Зондування нососльозного каналу700 грн
Лазерна дисцизія задньої капсули кришталика1 500 грн
Периферична профілактична лазеркоагуляція сітківки (ППЛК) – 1 око2 500 грн
Видалення халязіону та тарзальної пластинки2 750 грн
Оперативне втручання з приводу косоокості7 500 грн
Факоемульсифікація з ІОЛ Hanita B-L12 100 грн
Факоемульсифікація з ІОЛ Hanita B-L AF14 400 грн
Факоемульсифікація з імплантацією ІОЛ Adapt-AO14 700 грн
Факоемульсифікація з імплантацією інтраокулярної лінзи Hanita Bunny Lens HP15 000 грн
Факоемульсифікація з імплантацією інтраокулярної лінзи Artis Toric29 950 грн
Факоемульсифікація з імплантацією інтраокулярної лінзи Hanita Bunny Intensity33 000 грн
Факоемульсифікація з імплантацією інтраокулярної лінзи Artis Symbiose33 600 грн
Записатись на прийом