Стоматология Amel Smart Clinic

Базальна імплантація зубів

Базальна імплантація зубів

Коли зуби руйнуються, єдиним способом відновити функції і зовнішній вигляд зубного ряду є протезування. Найефективніший з усіх видів протезування – однозначно, імплантація. Існує багато технологій заміщення втрачених зубів за допомогою імплантації. Навіть при дефіциті кістки сучасна стоматологія може запропонувати кілька способів вирішення проблеми. Один з них – нарощування кісткової тканини, інший – базальна імплантація нижніх зубів, верхніх зубів. Цей метод застосовується досить рідко при множинній адентії (3 і більше сусідніх зубів, адентія щелепи) в умовах серйозного убутку кістки при відсутності можливості проведення кісткової пластики.

Базальна імплантація зубів: показання, протипоказання

Установка імплантів у базальний шар кістки проводиться при таких показаннях:

 • руйнування (втрата) всіх зубів зубного ряду;
 • відсутність на щелепі 3 і більше сусідніх зубів;
 • рухливість зубів внаслідок хронічних або запущених запальних процесів м’яких тканин;
 • резорбція кісткової тканини, коли остеопластика протипоказана або неможлива з інших причин.

Базальна імплантація – хірургічне втручання, відповідно існує ряд протипоказань до її проведення:

 • цукровий діабет;
 • онкологія;
 • патології серцево-судинної системи;
 • гемофілія;
 • туберкульоз;
 • психоневрологічні розлади;
 • декомпенсований артрит.

Особливості базальної імплантації

При класичному методі імплантації імплант інтегрують в зоні альвеолярного відростка (губчаста кістка). Базальна імплантація проводиться при зниженій щільності, втраті об’єму кістки на цій ділянці, а імплант встановлюють у більш глибокий і щільний базальний шар кістки.

Оскільки базальна кістка відрізняється за характеристиками від губчастої, то для успішної імплантації були створені спеціальні базальні імпланти. Вони за формою нагадують букву «Т», повернуту догори ногами. Завдяки такій конфігурації і оптимальному сплаву металів, з якого виготовлені базальні імплантати, ефективність інтеграції імплантів при базальній імплантації досягає 98%, а готові протези на імплантатах функціонально на 100% замінюють втрачені зуби.

Базальна імплантація зубів: плюси і мінуси

Базальна імплантація – складне, досить травматичне хірургічне втручання. Для ефективного приживлення імплантів рана після імплантації залишається відкритою, щоб регенерація відбувалася мимовільно. Звідси випливають підвищені вимоги до гігієни та способу життя в період реабілітації. Пацієнту не можна курити, займатися спортом, потрібно дуже ретельно стежити за чистотою порожнини рота, щоб не допустити запалення. Це ж є фактором ризику відторгнення імплантату, а повторну імплантацію при базальному методі проводити не можна. Якщо відторгнення не вдалося уникнути, то в подальшому протезування на імплантатах можливе тільки після проведення операції з нарощування кістки.

Негативний момент базальної імплантації в порівнянні з іншими методами – відновлені зуби виглядають не так привабливо. Це пов’язано з тим, що резорбція кісткової тканини може відбуватися нерівномірно, остеопластика, яка могла б виправити ситуацію, не застосовується, тому в результаті не можна домогтися рівного ясенного краю.

Однак при всіх складнощах і особливостях базальна імплантація має багато переваг:

 • можливість інтеграції імплантату при серйозній атрофії кістки без остеопластики;
 • відновлення зубного ряду в короткі терміни з мінімальним відвідуванням стоматології (від моменту видалення до навантаження імпланта потрібно максимум 5 днів, а в багатьох випадках лікування проводиться за один візит до клініки – імплантація з установкою протеза здійснюється відразу після видалення зубів);
 • хірургічні (травмуючі) процедури зведені до мінімуму;
 • 98% приживлюваності імплантатів.

Для багатьох пацієнтів з дефіцитом кісткової тканини є ще один аргумент на користь вибору послуги «базальна імплантація зубів» – ціна. Дана методика дозволяє уникнути додаткових витрат на досить дорогу операцію з нарощування щелепної кістки.

Базальна імплантація під ключ: етапи проведення

1. Підготовчий.

На цьому етапі проводиться комплексна діагностика, оцінка клінічних показань і складання плану лікування. Вартість послуги «базальна імплантація зубів» (ціна під ключ) розраховується саме на цьому етапі. Крім того етап підготовки включає заходи щодо санації порожнини рота (проф. гігієна, лікування карієсу, пародонтиту).

2. Хірургічний.

Це етап, на якому під місцевою анестезією лікар при необхідності виконує видалення зубів, проводить імплантацію.

3. Ортопедичний.

Здійснюється навантаження імпланта зубопротезною конструкцією (мостоподібний протез). Це відбувається або відразу після інтеграції імпланта, або, максимум, протягом 3-5 днів після імплантації.

Amel Smart Clinic клініка сучасної стоматології в Дніпрі, де використовуються найпрогресивніші технології відновлення зубів. Кожен пацієнт, який звертається до нас зі своєю проблемою, може розраховувати на індивідуальний підхід, найбільш ефективний, безпечний і безболісний варіант лікування.

Ціни на процедуру: Базальна імплантація зубів

ПроцедураЦіна
Імплантація Bauer’s, Україна6 600 грн
Імплантація ASPER, Україна13 200 грн
Імплантація Straumann BLT/TL, Швейцарія22 000 грн
Імплантація Nobel, Швеція26 400 грн
Імплантація Straumann BLX / Active, Швейцарія29 700 грн
Тотальна реабілітація на 4 імплантатах Bauer’s. Хірургічна частина + тимчасовий протез82 500 грн
Тотальна реабілітація на 6 імплантатах Bauer’s. Хірургічна частина + тимчасовий протез99 000 грн
Наші спеціалісти
Єгор мріяв стати лікарем-стоматологом з самого дитинства, йому завжди подобалося допомогати людям. У роботі полюбляє строгість та порядок. Уважний, чуйний та відповідальний фахівець, досконало володіє сучасними методами лікування.
  Знайомтесь, БУГА Олександр Володимирович, наш стоматолог-хірург. Практичний досвід: 5 років. Головний життєвий девіз Олександра: "Завжди можна ще краще"! Стоматологія — це його життя. Щороку лікар проходить підвищення кваліфікації.
  • Освіта
   ДМА, лікар-стоматолог
  • Спеціалізація
   Хірургія
  Записатись на прийом