Стоматология Amel Smart Clinic

Ортодонтія

Ортодонтія

Приблизно з середини 19 століття почалося становлення ортодонтії, як окремого розділу стоматології, хоча перші згадки про методи виправлення неправильного положення зубів зустрічаються ще в працях Гіппократа. Як ви вже, напевно, здогадалися, стоматолог-ортодонт — лікар, який спеціалізується на діагностиці, профілактиці та лікуванні різних зубощелепних аномалій, а ортодонтія — напрямок, що вивчає їх етіологію і методи лікування. Якщо ваш запит у пошуковій системі виглядає приблизно так: «стоматологія ортодонт», то ви потрапили туди, куди потрібно.

Як вирівняти зуби: методи, які ми використовуємо сьогодні

Зупинимося на основних задачах ортодонтії:

  • відновлення нормальної форми і розмірів зубних рядів;
  • корекція розвитку апікальних базисів нижньої і верхньої щелеп;
  • відновлення нормальної оклюзії і балансу в роботі м’язів.

Залежно від типу і ступеня порушення, вирівнювання зубів виконується за допомогою таких методів:

  • Хірургічні. Показанням для корекції аномалій за допомогою оперативного втручання є серйозні дефекти в розвитку зубощелепної системи, лицьова асиметрія, незмикання губ та ін. Після оперативного лікування може бути призначено ортодонтичну терапію.
  • Безопераційні. У цьому випадку корекція виконується за допомогою ортодонтичних систем, які дозволяють виправити різні порушення прикусу.

 У яких випадках потрібні брекети на зуби

Брекети — незнімні конструкції, які фіксуються на зовнішній або внутрішній частини зубів за допомогою спеціального клею. Зусилля, що прикладається до викривлених зубів, створюється за допомогою ортодонтичної дуги, яка укладається в спеціальний паз на брекет-системі.

Відстежити можливі аномалії та дефекти зубощелепної системи можна вже у віці 5 років по молочним зубам. Тому це дуже вдалий час, щоб перший раз відвідати ортодонта, а якщо необхідно, пройти ортодонтичне лікування. У такому віці цей процес значно простіший і спричиняє менше дискомфорту.

Брекети застосовуються для усунення таких порушень прикусу:

  • дистальний — характеризується заднім (дистальним) положенням нижньої щелепи відносно верхньої і наявністю сагітальної щілини (більше 6 мм);
  • глибокий — для цієї патології характерним є збільшення перекриття по вертикалі в області різців;
  • мезіальний — виділяють дві форми порушення: гнатичне і зубоальвеолярне (в першому випадку реєструється збільшення нижньої і зменшення верхньої щелепи, а в другому — нахил верхніх різців назад, а нижніх — вперед);
  • відкритий — відсутність змикання між бічними і фронтальними зубами;
  • перехресний — невідповідність розмірів верхнього і нижнього зубних рядів і наявність перехресного змикання;
  • скупченість — виділяють кілька ступенів дуже близького розташування зубів.

Основні показання для установки брекет-систем:

  • 1
    Дефекти прикусу. Описані вище.
  • 2
    Скупченість зубів. При надмірно щільному розташуванні зубів, на їх поверхні існує багато ділянок зі сприятливими умовами для розмноження патогенної мікрофлори. Крім цього, вони піддаються підвищеному навантаженню, що призводить до витончення емалі.
  • 3
    Непропорційний розвиток щелеп. Внаслідок цієї патології порушується жувальний процес.
  • 4
    Дистопія. Ненормальне положення одного або декількох зубів (поворот, зуби висунуті більше норми).
  • 5
    Недостатня щільність розташування зубів. Значні щілини між зубами, причиною появи яких можуть бути генетичні особливості організму або втрата зубів.

Види брекет-систем, їх особливості

Класифікація брекет-систем здійснюється на основі:

  • способу кріплення дуги;
  • способу установки;
  • матеріалу виготовлення.

За способом кріплення дуги:

  • лігатурні. Це класичні системи для корекції прикусу, в яких дуга фіксується за допомогою металевих або силіконових кілець. Такі конструкції мають високу ефективність і доступну вартість. Серед недоліків можна визначити досить тривалий період адаптації, деякі труднощі при проведенні гігієнічних процедур, а також необхідність регулярно відвідувати лікаря-ортодонта;
  • безлігатурні (самолігуючі). Більш сучасні ортодонтичні системи, які мають цілу низку переваг. Установка безлігатурних конструкцій — менш трудомістка процедура і займає менше часу. З проведенням гігієнічних процедур труднощів не виникає, а сама конструкція допомагає повернутися зубам в нормальне положення значно швидше.

Залежно від способу установки:

  • вестибулярні. У цьому випадку брекет-система фіксується на фронтальній поверхні зубів. Конструкції можуть бути виготовлені з металу, композитів, кераміки, пластику;
  • лінгвальні. Встановлюються на внутрішню поверхню зубів, тому практично не помітні. Саме такі конструкції найчастіше обирають дорослі пацієнти, щоб вони не перешкоджали їх звичайному способу життя. Елементи системи дозволяють вільно посміхатися, приймати їжу.

На основі матеріалів виготовлення:

  • 1
    Металеві. Недорогі системи, обмеженням для використання яких є алергічні реакції на метал.
  • 2
    Металеві з золотим напилюванням. Вкриття дозволяє зробити систему гіпоалергенною, але вартість таких конструкцій вище.
  • 3
    Полімерні. Вартість пластикових брекет-систем нижче, ніж у аналогів, проте полімерні матеріали швидко втрачають презентабельний вигляд, оскільки поглинають харчові пігменти. З цієї причини використовуються обмежений період часу.
  • 4
    Керамічні. Відрізняються високою міцністю і практично не помітні, оскільки пластинки мають відтінок натуральної емалі.
  • 5
    Сапфірові. Це продукт штучного синтезу з підвищеною чистотою, виняткові естетичні характеристики якого роблять брекети стильним доповненням до образу.

Досить часто використовують комбіновані системи: у цьому випадку, наприклад, на зубах верхнього ряду можуть бути встановлені брекет-системи з кераміки, а на нижніх — з металу.

Як відбувається установка брекетів?

Стандартний алгоритм лікування в ортодонтії виглядає наступним чином:

  • 1
    Діагностика. Для дослідження особливостей прикусу в нашій клініці використовується 3D-сканування, що дає можливість отримати вичерпні дані про будову зубощелепної системи, виявити порушення розвитку, оклюзії. На підставі результатів діагностики пропонується метод виправлення прикусу.
  • 2
    Підготовка. На цьому етапі, при необхідності, проводять лікування карієсу, інших порушень.
  • 3
    Установка брекет-систем. Це досить тривалий і багатоетапний процес. Перед установкою проводиться чистка та сушка поверхні зубів, антисептична обробка. На кожен зуб наноситься спеціальний клей і встановлюється скоба. Остаточна фіксація конструкції відбувається опромінюванням клею полімеризаційною лампою.
  • 4
    Процес лікування. Корекція прикусу може тривати до 2 років, а термін залежить від типу і ступеня порушення. Кожні 1-3 місяці пацієнт відвідує стоматологію, а лікар-ортодонт аналізує ефективність лікування, при необхідності виконує заміну дуги. Згодом жорсткість дуг підвищується, що дозволяє ефективніше впливати на зуби.

Альтернативні методи вирівнювання зубів

Пацієнти не завжди згодні носити брекети, тому в цьому випадку лікар може запропонувати наступні методи корекції прикусу:

  • 1
    Вініри. Підходять для виправлення незначних дефектів у розвитку зубного ряду (наприклад, при великих міжзубних відстанях).
  • 2
    Трейнери. Спеціальні накладки, що зовні нагадують капи для боксерів, призначені для корекції незначних порушень прикусу. Встановлюються тільки в нічний час, тому термін лікування може значно збільшуватися.
  • 3
    Елайнери. Капи для постійного носіння, які знімають тільки під час прийому їжі. Для курсу лікування знадобиться змінити до 30 елайнерів. Заміна проводиться раз на два тижні.

Ортодонтичне лікування у Дніпрі

Amel Smart Clinic — це клініка нового покоління, яка пропонує комплексне лікування, засноване на останніх досягненнях у галузі стоматології, у тому числі такий важливий її напрямок, як ортодонтія. Брекети на нижню щелепу і верхню щелепу, скоби на зуби, капи, трейнери, звичайні і сапфірові, вирівнювання одного зуба або нижніх зубів — все, що пов’язане з ортодонтією, ви знайдете в нашій стоматологічній клініці.

В Amel Smart Clinic вам запропонують всі існуючі ортодонтичні системи, цифрові методи діагностики і моделювання. У нас ви зможете не просто поставити брекети — ми пропонуємо ефективне усунення будь-яких патологій прикусу «під ключ». Щоб записатися на консультацію, використовуйте номери телефонів, зазначені на сайті або будь-який інший доступний вам канал зв’язку. Ціни на наші послуги вказані в прайсі на сайті.

Ціни на процедуру: Ортодонтія

ПроцедураЦіна
Корекція прикусу елайнерами “Invisalign“ Full, повний курс240 000 грн.
Корекція прикусу елайнерами “Invisalign“ Teen, повний курс220 000 грн.
Корекція прикусу елайнерами “Invisalign“ Lite, повний курс150 000 грн.
Корекція прикусу елайнерами “Invisalign“ Lite, одна щелепа110 000 грн
Консультація/плановий огляд фахівця ортодонта400 грн
Цифрова діагностика для системи “Invisalign”13 200 грн
Ортодонтична корекція за допомогою металевої брекет-системи45 000 грн
Ортодонтична корекція за допомогою керамічної брекет-системи40 000 грн
Ортодонтична корекція за допомогою металевої самолігуючої брекет-системивід 16 500 грн
Ортодонтична корекція за допомогою керамічної самолігуючої брекет-системивід 22 000 грн
Ортодонтичне лікування за допомогою системи елайнерів “Clear Correct” Standart (повний курс лікування)150 000 грн
Ортодонтичне лікування за допомогою системи елайнерів “Clear Correct” Two (повний курс лікування)170 000 грн
Ортодонтичне лікування за допомогою елайнерів “Clear Correct” mini, повний курс85 000 грн
Ортодонтичне лікування за допомогою системи елайнерів “Clear Correct” Unlimited (повний курс лікування)180 000 грн
Наші спеціалісти
Анна працює ортодонтом більше 5 років. На її думку, в роботі важливо любити те, що ти робиш, завжди викладатися на 200%, і ніколи не зупинятися на шляху до нових знань. Анна не представляє стоматолога без таких якостей, як уважність, акуратність, емпатія, здатність до критичного мислення і прийняття рішень. У повсякденній роботі їй допомагають креативність, допитливість, любов до людей і своєї професії.
  • Освіта
    ДМА, лікар-стоматолог
  • Спеціалізація
    Ортодонтія
Записатись на прийом