Стоматология Amel Smart Clinic

Пародонтит

Пародонтит

Тканини пародонту відіграють важливу роль у формуванні опори і міцної фіксації зуба в щелепній кістці. Пародонтит – це запальний процес, який поширюється на всі тканини пародонту навколо одного, декількох зубів або навіть охоплює весь зубний ряд. Через запалення тканин ясна руйнуються, слабшає зв’язок пародонту з поверхнею зуба, що призводить до рухливості, а в кінцевому підсумку до втрати зубів. Єдиний спосіб зупинити пародонтит – лікування у досвідченого, кваліфікованого лікаря пародонтолога.

У стоматологічній клініці Amel Smart у м. Дніпро лікування захворювань ясен – одне з ключових напрямків роботи. У нашому розпорядженні сучасні технології для ранньої точної діагностики патологічних процесів у тканинах пародонта, безболісного і ефективного лікування. Крім того, велика увага в нашій стоматології відводиться профілактиці пародонтиту та інших захворювань ротової порожнини. Професійна гігієна (видалення зубного каменю і нальоту – головної причини хвороб ясен і зубів) – одна з найбільш затребуваних лікувально-профілактичних процедур в Amel Smart.

Що потрібно знати про пародонтит?

Причини захворювань пародонту:

 • м’який наліт і мінералізовані відкладення на зубній емалі;
 • куріння, зловживання солодощами, що сприяють утворенню зубних відкладень;
 • нерівномірне навантаження на зуби при жуванні через порушення прикусу, відсутність одного з молярів, звичка жувати на одну сторону;
 • нестача вітамінів групи B, вітаміну C;
 • генетична схильність;
 • відсутність твердої їжі в раціоні.

Два факти:

 • 1
  Бактерії – першопричина всіх проблем з яснами. Але більш за все проблем у тих, хто мало уваги приділяє якісному догляду за ротовою порожниною і не проходить своєчасно лікування захворювань пародонту.
 • 2
  Саме пародонтит є головною причиною передчасної втрати зубів. Згідно зі статистикою видалення зуба на тлі запалення тканин пародонту відбувається в кілька разів частіше, ніж через ускладнення карієсу.

Регулярне відстеження стану зубів і ясен дає можливість виявити ознаки запалення на початковій стадії, уникнути розвитку серйозних захворювань.

З чого починається лікування захворювань пародонту? Симптоми, діагностика

Перший крок у лікуванні – це вивчення стану ясен пацієнта, визначення типу запального процесу, ступеня ураження тканин.

Коли слід звернутися до лікаря?

 • З’явився неприємний запах з рота;
 • є набряк, почервоніння, кровоточивість ясен;
 • очевидні відкладення на зубній емалі;
 • утворилась пародонтальна кишеня;
 • зуби стали чутливими до подразників (хворобливі відчуття при чищенні, жуванні, реакція на холодне/гаряче);
 • спотворення смакових відчуттів;
 • рухливість зубів;
 • гнійні виділення з пародонтальних кишень.

При відсутності адекватного своєчасного лікування може розвинутися хронічний або генералізований пародонтит. Його симптоми відрізняються. Запалення протікає майже непомітно для пацієнта, але в цей час хвороба розповсюджується на всі зуби, відбувається виснаження тканин ясен, можуть бути уражені альвеолярні відростки кістки. У хронічного пародонтиту (його ще називають «пародонтоз») серйозні наслідки, окрім втрати зубів це негативний вплив на загальне здоров’я. Пародонтит ускладнює перебіг цукрового діабету, провокує розлади у серцево-судинній системі, може бути причиною ускладнень під час вагітності.

Сучасне лікування пародонтиту

Тип і складність лікування залежить від форми захворювання. Пародонтит може протікати в гострій і хронічній формі.

Гостра форма в Amel Smart лікується в кілька етапів:

 • 1
  Видалення зубного каменю і поліровка очищеної ділянки емалі (скейлінг). Ми використовуємо методи делікатного чищення (Air Flow, ультразвук).
 • 2
  Чищення пародонтальної кишені та згладжування поверхності кореня із застосуванням спеціальних інструментів (кюрет).
 • 3
  Терапевтичне лікування, спрямоване на боротьбу з бактеріальною інфекцією, усунення запалення.
 • 4
  Складання індивідуальної гігієнічної програми, у тому числі рекомендації з гігієни ротової порожнини.

В Amel Smart також проводиться лікування генералізованого пародонтиту. Воно складається з цілого комплексу терапевтичних і хірургічних методів і спрямоване на боротьбу з інфекцією, реконструкцію тканин ясен і щелепної кістки, збереження зубів, профілактику подальшого розвитку захворювання. Тривалість і вартість лікування залежить від початкового стану ясен.

Сучасне лікування пародонтиту в Amel Smart у Дніпропетровську

Amel Smart – це центр сучасної стоматології в Дніпрі. Ми діагностуємо, лікуємо хвороби ясен у дорослих і дітей, використовуємо прогресивні методи профілактики, хірургічного та терапевтичного лікування патологічних процесів різної стадії та ступеня складності.

Завдяки сучасному оснащенню клініки, застосуванню якісних препаратів і матеріалів ми можемо гарантувати пацієнтам безболісність і ефективність усіх проведених процедур, навіть якщо це складне лікування запущеного пародонтиту. Записатися на консультацію до лікаря в Amel Smart ви можете на сайті або телефоном. Ціни на послуги клініки в прайсі.

Ціни на процедуру: Пародонтит

ПроцедураЦіна
Плазмотерапія при лікуванні пародонтиту2 000 грн
Складання пародонтальної карти500 грн
Стерилізація одної пародонтальної кишені лазером200 грн
Стерилізація пародонтальних кишень лазером1 200 грн
Введення періочіпа в пародонтальну кишеню, 1 од.600 грн
Наші спеціалісти
6 років практичного досвіду. Член Асоціації пародонтологів України та Української академії пародонтології. Завжди хотіла пов'язати своє життя з медициною, вчилася в медичному ліцеї, а по закінченню зрозуміла, що хочеться бути саме стоматологом. Ольга, є одним з кращих в Україні фахівців з відбілювання зубів. Своїм головним завданням вважає здоров'я і щастя клієнта. Вивчала профільні курси, присвячені підтримуючого лікування в пародонтології, принципам інструментальної обробки кореневих каналів, клінічного застосування лазерів ,, невідкладних станів в стоматології, професійної гігієни.
 • Образование
  ДГМА, врач-стоматолог
 • Специализация
  Пародонтология
Має понад 6 років практичного досвіду. Для неї завжди дуже важливо правильно підібрати підхід до кожного пацієнта, щоб максимально якісно і скрупульозно виконати свою роботу. У повсякденній практиці їй допомагають зосередженість, пунктуальність, вміння допомогти і почути проблему з якою прийшов пацієнт. Марина пройшла безліч профільних курсів, вивчала застосування гіалуронової кислоти в практиці лікаря стоматолога, естетичні реставрації за допомогою силіконового ключа, індивідуальну гігієну і профілактику в стоматології, застосування коффердама в стоматології, використання лазера в пародонтології, основи первинної ендодонтії. Вона не зупиняється на досягнутому і продовжує розвиватися в професії, відвідуючи курси від кращих лекторів, щоб кожен її пацієнт отримував ідеальний результат і здорову усмішку. Вільний час вона зазвичай проводить з родиною і друзями, грає на фортепіано, читає як художню, так і професійну літературу.
 • Освіта
  ДМА, лікар-стоматолог
 • Спеціалізація
  Пародонтологія
Записатись на прийом