Стоматология Amel Smart Clinic

Первинна хірургічна обробка ран обличчя

Первинна хірургічна обробка ран обличчя

Первинна хірургічна обробка ран обличчя (ПХО) – це екстрена допомога пацієнтам з ушкодженнями м’яких тканин обличчя і шиї, метою якої є зупинка кровотечі, попередження шоку і поширення інфекції.

Первинна хірургічна обробка становить собою комплекс заходів, склад яких визначає лікар. Прямим показанням є наявність великих ран. Від того, наскільки швидко з моменту отримання травм буде проведено ПХО рани обличчя, залежить час її загоєння.

Первинна хірургічна обробка: які рани мають стати предметом обробки

Первинна хірургічна обробка показана практично при будь-яких глибоких ранах, за деяким винятком. Обробка вважається недоцільною при саднах і неглибоких пошкодженнях, краї яких не розходяться більш ніж на 1 см. Обробці не підлягають колоті рани без ускладнень, кульові поранення з невеликим ушкодженням м’яких тканин.

Протипоказаннями для проведення обробки є запалення з гнійними виділеннями, важкий стан пацієнта з вираженим шоком і великою крововтратою. У таких ситуаціях спочатку проводяться необхідні оперативні втручання.

Особливості проведення ПХО ран обличчя

Первинну хірургічну обробку проводить лікар-хірург. Під час обробки використовують ріжучий, шовний та перев’язочний матеріали. Процес складається з декількох етапів:

 • 1
  Розсічення. Допомагає визначити характер і ступінь поширення пошкодження, виявити ускладнення.
 • 2
  Ревізія. З рани видаляються кров’яні згустки, частинки одягу та інші сторонні предмети.
 • 3
  Висічення країв рани. Кількість видалених тканин залежить від характеру травми. Відсікаються пошкоджені та інфіковані ділянки.
 • 4
  Зупинка кровотечі. З цією метою на пошкоджені судини накладаються затиски, виконується перев’язка.
 • 5
  Відновлення пошкоджених частин. Лікар відновлює цілісність сухожиль, зв’язок, нервів.
 • 6
  Накладення швів.

Залежно від часу , що пройшов від моменту травми до ПХО, обробка ділиться на:

 • Ранню. Рання хірургічна обробка рани виконується протягом доби після отримання травм. Рани без ускладнень фіксуються швами і надалі вони гояться первинним натягом. Якщо рани великі, з гематомами, лікар виконує дренаж з наступним накладенням швів.
 • Відстрочену. Проводиться не пізніше двох діб після пошкодження м’яких тканин. За цей період відбувається інфікування рани, з’являються ознаки запального процесу, які виражаються в почервонінні, ексудації, набряклості. Перед тим, як зашити рану, проводять дренаж, залишаючи її відкритою.
 • Пізню. Обробка проводиться не раніше ніж через три доби. У рані реєструються ознаки гнійного запалення з набряком, почервонінням, локальним підвищенням температури. Такі рани зашивають тільки після антисептичної обробки, дренажу, видалення гнійних осередків. Загоєння відбувається вторинним натягом.

Хірургічну обробку комбінують з консервативною терапією: призначають антибіотики, протизапальні засоби, анестетики, а також препарати проти правця, що зупиняють кровотечу.

Перед обробкою ран проводять обов’язкове знеболювання. При невеликих пошкодженнях м’яких тканин чутливість знижують за допомогою провідникової або інфільтраційної анестезії. При великих травмах і скаргах пацієнта на больові відчуття може знадобитися наркоз.

Первинна хірургічна обробка ран обличчя в Amel Smart у Дніпрі

Механічна антисептика дозволяє створити максимально сприятливі умови для загоєння ран. В Amel Smart проводиться первинна і вторинна хірургічна обробка ран, що дозволяє не тільки уникнути ускладнень, але й створити умови для швидкого одужання, якщо почалося інфікування.

Щоб ваше здоров’я і здоров’я ваших близьких було поза небезпекою, довіряйте турботу про нього професіоналам клініки Amel Smart (Дніпропетровськ), де вам запропонують якісне обстеження і хороше лікування. Щоб записатися на прийом до лікаря використовуйте спеціальну форму на сайті або один з каналів зв’язку. Ціни на наші послуги представлені в прайсі.

Записатись на прийом