Стоматология Amel Smart Clinic

Первинна хірургічна обробка ран обличчя

Первинна хірургічна обробка ран обличчя

Первинна хірургічна обробка ран обличчя (ПХО) – це екстрена допомога пацієнтам з ушкодженнями м’яких тканин обличчя і шиї, метою якої є зупинка кровотечі, попередження шоку і поширення інфекції.

Первинна хірургічна обробка становить собою комплекс заходів, склад яких визначає лікар. Прямим показанням є наявність великих ран. Від того, наскільки швидко з моменту отримання травм буде проведено ПХО рани обличчя, залежить час її загоєння.

Первинна хірургічна обробка: які рани мають стати предметом обробки

Первинна хірургічна обробка показана практично при будь-яких глибоких ранах, за деяким винятком. Обробка вважається недоцільною при саднах і неглибоких пошкодженнях, краї яких не розходяться більш ніж на 1 см. Обробці не підлягають колоті рани без ускладнень, кульові поранення з невеликим ушкодженням м’яких тканин.

Протипоказаннями для проведення обробки є запалення з гнійними виділеннями, важкий стан пацієнта з вираженим шоком і великою крововтратою. У таких ситуаціях спочатку проводяться необхідні оперативні втручання.

Особливості проведення ПХО ран обличчя

Первинну хірургічну обробку проводить лікар-хірург. Під час обробки використовують ріжучий, шовний та перев’язочний матеріали. Процес складається з декількох етапів:

 • 1
  Розсічення. Допомагає визначити характер і ступінь поширення пошкодження, виявити ускладнення.
 • 2
  Ревізія. З рани видаляються кров’яні згустки, частинки одягу та інші сторонні предмети.
 • 3
  Висічення країв рани. Кількість видалених тканин залежить від характеру травми. Відсікаються пошкоджені та інфіковані ділянки.
 • 4
  Зупинка кровотечі. З цією метою на пошкоджені судини накладаються затиски, виконується перев’язка.
 • 5
  Відновлення пошкоджених частин. Лікар відновлює цілісність сухожиль, зв’язок, нервів.
 • 6
  Накладення швів.

Залежно від часу , що пройшов від моменту травми до ПХО, обробка ділиться на:

 • Ранню. Рання хірургічна обробка рани виконується протягом доби після отримання травм. Рани без ускладнень фіксуються швами і надалі вони гояться первинним натягом. Якщо рани великі, з гематомами, лікар виконує дренаж з наступним накладенням швів.
 • Відстрочену. Проводиться не пізніше двох діб після пошкодження м’яких тканин. За цей період відбувається інфікування рани, з’являються ознаки запального процесу, які виражаються в почервонінні, ексудації, набряклості. Перед тим, як зашити рану, проводять дренаж, залишаючи її відкритою.
 • Пізню. Обробка проводиться не раніше ніж через три доби. У рані реєструються ознаки гнійного запалення з набряком, почервонінням, локальним підвищенням температури. Такі рани зашивають тільки після антисептичної обробки, дренажу, видалення гнійних осередків. Загоєння відбувається вторинним натягом.

Хірургічну обробку комбінують з консервативною терапією: призначають антибіотики, протизапальні засоби, анестетики, а також препарати проти правця, що зупиняють кровотечу.

Перед обробкою ран проводять обов’язкове знеболювання. При невеликих пошкодженнях м’яких тканин чутливість знижують за допомогою провідникової або інфільтраційної анестезії. При великих травмах і скаргах пацієнта на больові відчуття може знадобитися наркоз.

Первинна хірургічна обробка ран обличчя в Amel Smart Clinic у Дніпрі

Механічна антисептика дозволяє створити максимально сприятливі умови для загоєння ран. В Amel Smart Clinic проводиться первинна і вторинна хірургічна обробка ран, що дозволяє не тільки уникнути ускладнень, але й створити умови для швидкого одужання, якщо почалося інфікування.

Щоб ваше здоров’я і здоров’я ваших близьких було поза небезпекою, довіряйте турботу про нього професіоналам клініки Amel Smart Clinic (Дніпро), де вам запропонують якісне обстеження і хороше лікування. Щоб записатися на прийом до лікаря використовуйте спеціальну форму на сайті або один з каналів зв’язку. Ціни на наші послуги представлені в прайсі.

Ціни на процедуру: Первинна хірургічна обробка ран обличчя

ПроцедураЦіна
Функціональна хірургія носа та ППН, 1 степень важкості15 400 грн
Функціональна хірургія носа та ППН, 2 ступінь важкості22 000 грн
Функціональна хірургія носа та ППН, 3 ступінь важкості27 500 грн
Стерильний оглядовый ЛОР-набір300 грн
Наші спеціалісти
Амір Рашидович має практичний досвід роботи понад 2 роки. Молодий та перспективний лікар, який любить свою роботу та своїх пацієнтів. Займається лікуванням отитів, тонзилітів, синуситів, ларингітів, аденоїдних вегетацій та ін. Лікар також займається промиванням лакун піднебінних мигдаликів, продуванням слухових труб, усуненням атером вушної порожнини та ін.
 • Освіта
  ХНМУ, спеціальність «Лікувальна справа»
 • Спеціалізація
  Лікар-отоларинголог
Записатись на прийом