Стоматология Amel Smart Clinic

Видалення чужорідного тіла з вуха

Видалення чужорідного тіла з вуха

Згідно зі статистикою, одна з найчастіших причин звернення до отоларинголога – видалення стороннього тіла з вуха, носового проходу і глотки. Пацієнтами отоларинголога з цією проблемою зазвичай стають діти, хоча дорослі теж нерідко потрапляють у неприємні ситуації. Допомога професіонала в цьому випадку обов’язкова і дозволяє уникнути серйозних ускладнень.

Сторонній предмет у вусі: що доводиться витягувати отоларингологу

У якості стороннього тіла може бути будь-який дрібний предмет. Найчастіше це:

 • комахи;
 • рослини;
 • частинки їжі;
 • невеликі іграшки;
 • дрібні деталі і т.д.

Завдання отоларинголога – не тільки правильно ідентифікувати чужорідне тіло і його локалізацію, а й обрати ефективний і безпечний метод вилучення. З цією метою використовуються спеціальні інструменти, а також діагностичне обладнання, які дозволяють знаходити оптимальні рішення.

Сторонній предмет зовнішнього слухового проходу: характерні симптоми

Симптоми залежать від характеристик стороннього тіла і його місця розташування. При попаданні до вушного проходу предмета круглої форми розміром з намистину симптомів може не бути протягом декількох тижнів. Згодом у пацієнта починається запальний процес, реєструються сукровичні і гнійні виділення, з’являються скарги на біль.

Чужорідне тіло з гострими краями може стати причиною кров’янистих виділень, а якщо до вуха потрапили частини рослин (наприклад, зерно, насіння, кісточки), це поступово призводить до зниження гостроти слуху, погіршення загального стану людини.

Діагностика та видалення сторонніх тіл зовнішнього слухового проходу

У переважній більшості випадків для визначення характеристик предмета, що потрапив до вушного проходу, і його місця розташування, досить стандартного огляду з використанням вушної воронки або жорсткого ендоскопа з 0 кутом огляду. У деяких випадках призначається рентгенографія.

При відсутності серйозних ускладнень процедура проводиться амбулаторно, а витяг стороннього тіла з вуха здійснюється наступними методами:

 • 1
  За допомогою пінцета. Даний метод можна застосовувати у тому випадку, якщо до слухового проходу потрапили фрагменти паперу, вати, сірники і т.д. У більшості випадків процедура безболісна і не спричиняє дискомфорту.
 • 2
  Промивання. Підходить для видалення великих предметів круглої форми, які не можна схопити пінцетом. Для цього використовується спеціальний вушний шприц для введення у вушний прохід теплої води або дезрозчина. Під тиском рідини чужорідне тіло виводиться з вуха. Процедура не завжди приємна, тому ми використовуємо місцеве знеболення.
 • 3
  За допомогою гачків. До даного способу вдаються у тому випадку, якщо чужорідне тіло повністю закриває вушний отвір. Тонкий гачок заводиться за сторонній предмет, проводиться його захоплення і видалення з вуха.
 • 4
  За допомогою масла або гліцерину. Метод використовується для видалення з вушного проходу комах. Рідина підігрівається і закопується у вухо. Комаха перестає дихати і гине, після чого її видаляють промиванням.

Одна з найбільш затребуваних процедур: очищення вух від сірчаних пробок, яка складається з двох етапів. Спочатку вони розм’якшуються перекисом водню, після чого вухо промивається рідиною зі шприца.

Якщо запальний процес у зовнішньому слуховому проході перебуває в гострій стадії і супроводжується набряком, спочатку призначається медикаментозна терапія (прийом антибіотиків та протизапальних препаратів). Після того як гостра фаза пройде, видалити чужорідний предмет буде простіше і без розвитку ускладнень.

Видалення сторонніх тіл з вуха в Amel Smart Clinic у Дніпрі

Отоларингологи Amel Smart Clinic працюють з пацієнтами будь-якого віку і знають, як провести процедуру без дискомфорту, навіть у малюків. Маніпуляція досить проста і якщо відсутні ускладнення, чужорідні тіла зовнішнього слухового проходу видаляються за одне відвідування, без необхідності проведення реабілітаційних заходів.

Щоб ваше здоров’я і здоров’я ваших близьких було поза небезпекою, довіряйте турботу про нього професіоналам клініки Amel Smart Clinic (Дніпро), де вам запропонують якісне обстеження і хороше лікування. Щоб записатися на прийом до лікаря використовуйте спеціальну форму на сайті або один з каналів зв’язку. Ціни на наші послуги представлені в прайсі.

Ціни на процедуру: Видалення чужорідного тіла з вуха

ПроцедураЦіна
Видалення чужорідного тіла вуха, носа, гортані300 грн
Наші спеціалісти
Амір Рашидович має практичний досвід роботи понад 2 роки. Молодий та перспективний лікар, який любить свою роботу та своїх пацієнтів. Займається лікуванням отитів, тонзилітів, синуситів, ларингітів, аденоїдних вегетацій та ін. Лікар також займається промиванням лакун піднебінних мигдаликів, продуванням слухових труб, усуненням атером вушної порожнини та ін.
 • Освіта
  ХНМУ, спеціальність «Лікувальна справа»
 • Спеціалізація
  Лікар-отоларинголог
Записатись на прийом