Стоматология Amel Smart Clinic

Видалення чужорідного тіла з вуха

Видалення чужорідного тіла з вуха

Згідно зі статистикою, одна з найчастіших причин звернення до отоларинголога – видалення стороннього тіла з вуха, носового проходу і глотки. Пацієнтами отоларинголога з цією проблемою зазвичай стають діти, хоча дорослі теж нерідко потрапляють у неприємні ситуації. Допомога професіонала в цьому випадку обов’язкова і дозволяє уникнути серйозних ускладнень.

Сторонній предмет у вусі: що доводиться витягувати отоларингологу

У якості стороннього тіла може бути будь-який дрібний предмет. Найчастіше це:

 • комахи;
 • рослини;
 • частинки їжі;
 • невеликі іграшки;
 • дрібні деталі і т.д.

Завдання отоларинголога – не тільки правильно ідентифікувати чужорідне тіло і його локалізацію, а й обрати ефективний і безпечний метод вилучення. З цією метою використовуються спеціальні інструменти, а також діагностичне обладнання, які дозволяють знаходити оптимальні рішення.

Сторонній предмет зовнішнього слухового проходу: характерні симптоми

Симптоми залежать від характеристик стороннього тіла і його місця розташування. При попаданні до вушного проходу предмета круглої форми розміром з намистину симптомів може не бути протягом декількох тижнів. Згодом у пацієнта починається запальний процес, реєструються сукровичні і гнійні виділення, з’являються скарги на біль.

Чужорідне тіло з гострими краями може стати причиною кров’янистих виділень, а якщо до вуха потрапили частини рослин (наприклад, зерно, насіння, кісточки), це поступово призводить до зниження гостроти слуху, погіршення загального стану людини.

Діагностика та видалення сторонніх тіл зовнішнього слухового проходу

У переважній більшості випадків для визначення характеристик предмета, що потрапив до вушного проходу, і його місця розташування, досить стандартного огляду з використанням вушної воронки або жорсткого ендоскопа з 0 кутом огляду. У деяких випадках призначається рентгенографія.

При відсутності серйозних ускладнень процедура проводиться амбулаторно, а витяг стороннього тіла з вуха здійснюється наступними методами:

 • 1
  За допомогою пінцета. Даний метод можна застосовувати у тому випадку, якщо до слухового проходу потрапили фрагменти паперу, вати, сірники і т.д. У більшості випадків процедура безболісна і не спричиняє дискомфорту.
 • 2
  Промивання. Підходить для видалення великих предметів круглої форми, які не можна схопити пінцетом. Для цього використовується спеціальний вушний шприц для введення у вушний прохід теплої води або дезрозчина. Під тиском рідини чужорідне тіло виводиться з вуха. Процедура не завжди приємна, тому ми використовуємо місцеве знеболення.
 • 3
  За допомогою гачків. До даного способу вдаються у тому випадку, якщо чужорідне тіло повністю закриває вушний отвір. Тонкий гачок заводиться за сторонній предмет, проводиться його захоплення і видалення з вуха.
 • 4
  За допомогою масла або гліцерину. Метод використовується для видалення з вушного проходу комах. Рідина підігрівається і закопується у вухо. Комаха перестає дихати і гине, після чого її видаляють промиванням.

Одна з найбільш затребуваних процедур: очищення вух від сірчаних пробок, яка складається з двох етапів. Спочатку вони розм’якшуються перекисом водню, після чого вухо промивається рідиною зі шприца.

Якщо запальний процес у зовнішньому слуховому проході перебуває в гострій стадії і супроводжується набряком, спочатку призначається медикаментозна терапія (прийом антибіотиків та протизапальних препаратів). Після того як гостра фаза пройде, видалити чужорідний предмет буде простіше і без розвитку ускладнень.

Видалення сторонніх тіл з вуха в Amel Smart у Дніпрі

Отоларингологи Amel Smart працюють з пацієнтами будь-якого віку і знають, як провести процедуру без дискомфорту, навіть у малюків. Маніпуляція досить проста і якщо відсутні ускладнення, чужорідні тіла зовнішнього слухового проходу видаляються за одне відвідування, без необхідності проведення реабілітаційних заходів.

Щоб ваше здоров’я і здоров’я ваших близьких було поза небезпекою, довіряйте турботу про нього професіоналам клініки Amel Smart (Дніпропетровськ), де вам запропонують якісне обстеження і хороше лікування. Щоб записатися на прийом до лікаря використовуйте спеціальну форму на сайті або один з каналів зв’язку. Ціни на наші послуги представлені в прайсі.

Ціни на процедуру: Видалення чужорідного тіла з вуха

ПроцедураЦіна
Видалення чужорідного тіла вуха, носа, гортані200 грн
Записатись на прийом