Стоматология Amel Smart Clinic

Видалення зуба мудрості (ретинованого)

Видалення зуба мудрості (ретинованого)

Зуби мудрості прорізуються останніми, але при цьому зазвичай стоять першими у черзі на видалення. Взагалі з видаленням зубів мудрості пов’язано багато домислів, незважаючи на те, що сучасна стоматологія досягла великих успіхів у розробці ефективних технологій для вирішення проблем з третіми молярами. Швидке, безболісне видалення зуба мудрості у Дніпрі ви можете довірити фахівцям клініки Amel Smart Clinic. Але перш, ніж перейти безпосередньо до тонкощів роботи стоматолога, розберемося, що ж таке «мудрий зуб».

Видалення вісімки: за і проти

Зуби мудрості непередбачувані. Вони можуть з’явитися в юному віці, а можуть «досидіти» до 30,40, іноді 50 років, прорізуються у повному комплекті (4 штуки), недокомплекті (у кількості одного, двох, трьох штук) або взагалі залишаються в зародковому стані.

Функціональна значимість третіх молярів загубилася десь у глибині століть, коли стародавні люди харчувалися жорсткою, грубою їжею. З тих пір змінилися не тільки харчові звички людей, а й будова щелеп. І більшість проблем зубів мудрості пов’язана з тим, що на щелепі сучасної людини не передбачено достатньо місця для їх повноцінного росту.

До недавнього часу будь-яка патологія, пов’язана з ними, навіть звичайний карієс, була показанням до видалення. Деякі стоматологи і тепер вважають за краще не лікування, а видалення 8 зуба. Amel Smart Clinic дотримується іншого принципу – якщо є можливість збереження цих зубів, ми її використовуємо.

Видалення зубів мудрості: показання до хірургічного втручання

У яких випадках лікар призначає видалення третього моляра?

 • дистопія – у разі, коли зуб росте горизонтально, під нахилом. Дистоповані моляри створюють тиск на сусідні зуби, що може призвести до їх руйнування, зміщення;
 • ретенція – зуби не прорізалися з ясен або прорізалися частково. При цьому пацієнт часто відчуває біль, запалюються м’які тканини навколо зачатків зуба, опухає щока;
 • руйнування коронки;
 • запальні захворювання пульпи зуба, у разі складної будови кореневих каналів і неможливості проведення ендодонтичного лікування;
 • за ортодонтичним показаннями.

Не потрібне видалення:

 • повністю здорової вісімки при відсутності ознак карієсу, запалення нерва;
 • якщо зуб прорізався повністю, органічно вписується в зубний ряд, не порушуючи прикусу, не заважає сусіднім зубам;
 • зуб доступний для якісної гігієни.

Перш, ніж відправити пацієнта на видалення зуба мудрості, лікар ретельно вивчає показання. У діагностиці використовується рентгенографія, комп’ютерна томографія. Ви можете бути впевнені, що в Amel Smart Clinic вам не вирвуть здоровий зуб.

Чи складно видалити зуб мудрості?

Видалення вісімки (третього моляра) – поширена операція, яка принципово не відрізняється від видалення інших зубів. Однак є ряд складнощів, характерних саме для зубів мудрості і пов’язаних з особливостями їх розташування і будови.

Сучасні інструменти і технології, що використовуються в Amel Smart Clinic, дозволяють проводити операції будь-якої складності, у тому числі атипове видалення зуба із застосуванням хірургічних фрез і пьєзотома для видалення кісткової тканини, поділу тканин зуба на сегменти і вилучення частинами.

Видалення ретинованого зуба мудрості

Ретенція – це патологія, пов’язана з атиповим ростом зубів. Зуб виростає під яснами, але не прорізується або показується над яснами частково, у результаті чого:

 • можуть запалюватися ясна;
 • з’являється набряклість, починається запалення в тканинах;
 • піддається тиску і зміщується здоровий сусідній зуб;
 • порушується прикус;
 • пацієнт відчуває постійні болі, не може жувати на цю сторону;
 • підвищується температура.

Рішення про видалення ретинованих зубів (найчастіше це ікла і вісімки) приймається консіліумно з урахуванням того, які стоматологічні завдання планується вирішити. У тому випадку, якщо ретеновані зуби не становлять загрози для коренів сусідніх зубів, не заважають проведенню ортодонтичного лікування, або установці імпланта, їх зазвичай зберігають.

Видалення третього моляра, що не прорізався – складна багатоетапна операція, у процесі якої лікареві, щоб витягти зуб з коренем, доведеться зробити розріз ясен, можливо, знадобиться висічення кісткової тканини, що перешкоджає видаленню. Усі маніпуляції здійснюються під анестезією за допомогою хірургічних інструментів, спеціальних борів і фрез. Видалення дистопованих зубів проводиться за таким само принципом. По завершенні операції пацієнтові може бути запропоновано prgf мембрана- мембрана, що складається з тромбоцитів власної плазми пацієнта, що сприяє швидкому загоєнню рани і зменшенню післяопераційного набряку.

Відновлення після видалення вісімки

Щоб регенеративний процес проходив легко, лікарі рекомендують після операції:

 • не пити і не їсти мінімум 1 годину, а в першу добу взагалі відмовитися від жорсткої і гарячої їжі, кілька днів не жувати на ту сторону, де був видалений зуб;
 • не торкатися язиком лунки, щоб не пошкодити утворений кров’яний згусток;
 • не полоскати порожнину рота протягом доби після операції;
 • протягом тижня жити в щадному режимі – не піднімати важкого, зменшити спортивні навантаження.

В індивідуальному порядку лікар, який проводив видалення зуба мудрості, може призначити пацієнтові антибактеріальні препарати і полоскання. Усі рекомендації хірурга потрібно точно виконувати і не призначати собі лікування самостійно, тоді процес загоєння пройде швидко і без ускладнень.

Видалення зуба мудрості в Amel Smart Clinic (Дніпро)

Успіх операції залежить від професіоналізму хірурга, якості обладнання та виконання необхідних рекомендацій пацієнтом. Стоматологічна клініка Amel Smart Clinic підтримує високі стандарти хірургічної стоматології та пропонує своїм пацієнтам безболісне, атравматичне видалення зубів мудрості у Дніпрі.

Якісні анестетики пролонгованої дії повністю позбавлять вас болю під час і ще досить довго після операції. Але ми подбали не тільки про фізичну, а й психологічну сторону питання. Пацієнтам, які відчувають страх перед лікуванням, можемо запропонувати видалення зуба в седації (медикаментозний сон).

Якщо зуб мудрості викликає неприємні, а тим більше больові відчуття, терміново записуйтеся на прийом до лікаря. Для цього потрібно лише заповнити форму на сайті. Ціни на послуги з видалення зубів, а також вартість седації вказані в прайсі.

Ціни на процедуру: Видалення зуба мудрості (ретинованого)

ПроцедураЦіна
Видалення зуба1 700 грн
Видалення зуба складне5 500 грн
Видалення дистопованого зуба9 000 грн
Наші спеціалісти
Єгор мріяв стати лікарем-стоматологом з самого дитинства, йому завжди подобалося допомогати людям. У роботі полюбляє строгість та порядок. Уважний, чуйний та відповідальний фахівець, досконало володіє сучасними методами лікування.
  Знайомтесь, БУГА Олександр Володимирович, наш стоматолог-хірург. Практичний досвід: 5 років. Головний життєвий девіз Олександра: "Завжди можна ще краще"! Стоматологія — це його життя. Щороку лікар проходить підвищення кваліфікації.
  • Освіта
   ДМА, лікар-стоматолог
  • Спеціалізація
   Хірургія
  Записатись на прийом