Стоматология Amel Smart Clinic

Видалення фурункула носа

Видалення фурункула носа

Фурункул носа – це поширена патологія, яка становить собою інфекційне (гнійне) ураження волосяної сумки або сальної залози в носовій порожнині. Найчастіше запалення розвивається на внутрішній, або зовнішній стороні на крилах носа, і тільки в рідкісних випадках в області дна носової порожнини. Особливості будови носового проходу і специфіка патології такі, що самостійно провести розріз фурункула носа досить складно і навіть небезпечно для здоров’я.

Якщо не можна видавлювати фурункул носа, як позбутися від болючого чиряка? Такі операції проводяться досвідченим ЛОР-лікарем у клініці Amel Smart Clinic, який для кожного пацієнта підбирає індивідуальний алгоритм лікування відповідно до характеру і форми запального процесу, результатів лабораторної діагностики.

Чому утворюється фурункул носа – основні причини

Найпоширеніші причини утворення у носі фурункула:

 • попадання на шкіру стафілококової або стрептококової інфекції (зазвичай хвороботворні мікроорганізми потрапляють до носа через брудні руки, воду поганої якості, косметичні засоби);
 • наявність хронічних захворювань носа (гайморит, аденоїди) – запальний процес починається в результаті контакту з інфікованими продуктами виділення (гній, слиз);
 • на тлі ослаблення імунітету;
 • через механічне пошкодження шкіри;
 • при наявності паразитарної інфекції, яка призводить до розвитку алергічних реакцій і збою в роботі імунної системи (частіше зустрічається у дітей).

Контактний спосіб зараження – найпоширеніший, що ще раз доводить важливість дотримання основних правил гігієни і уваги до власного здоров’я. При появі неприємних симптомів, підозри на розвиток фурункула, потрібно відразу звернутися до лікаря-отоларинголога. Рання діагностика патології – запорука швидкого лікування без наслідків для здоров’я пацієнта.

Чим небезпечний чиряк у носі (у переніссі)?

Гнійне утворення – це гострий інфекційний процес, який має характерні ознаки. Якщо почав формуватися фурункул у носі, симптоми в процесі розвитку інфекції будуть змінюватися. На самому початку у пацієнта виникає дискомфорт у місці запалення. Потім з’являються больові відчуття. Це може бути ниючий, пульсуючий біль, напади болю, який проявляється з різною силою.

Звичайні симптоми чиряка на носі:

 • гіперемія і утворення припухлості у зоні інфекційного осередку;
 • больові відчуття в ураженій області у стані спокою та при натисканні;
 • збільшення температури.

За результатами лабораторних досліджень зазвичай виявляють токсемію (присутність у крові токсинів, що отруюють організм).

Надалі центр запального осередку чорніє, що свідчить про формування кореня фурункула (це гнійна стадія).

Якщо своєчасно не буде проведене лікування або видалення фурункула в носі, можуть розвиватися різні ускладнення:

 • утворення тромбу в області кутової вени (потовщення у вигляді шнура);
 • збільшення лімфатичних вузлів;
 • значне підвищення температури;
 • запалення слизової оболонки ока, набряк повік, поява больових відчуттів при русі очного яблука, погіршення зору.

Наявність у носі осередку гнійної інфекції приховує в собі загрозу для всіх органів і систем організму. Токсичні продукти життєдіяльності хвороботворних бактерій потрапляють у кров і поширюються по всій кровоносній системі, можуть викликати параліч очного м’яза, запалення внутрішньочерепних вен, сепсис, дати ускладнення на серце, нирки та ін. Тому, якщо у вас з’явилися перші неприємні симптоми, не потрібно їх ігнорувати. Звертайтеся до отоларинголога в клініці Amel Smart Clinic. Досвідчений фахівець швидко діагностує проблему, призначить лікування, яке допоможе швидко усунути інфекцію і дозволить уникнути небезпечних ускладнень.

Якщо утворився фурункул у носі – як лікувати патологію?

Якщо у вас утворився чиряк у носі, лікування в жодному разі не можна проводити самостійно, а тим більше проводити розріз фурункула носа, оскільки це може спровокувати пошкодження тканин, поширення інфекції, пошкодження носової перегородки, кровотечу.

Видалення фурункула проводиться тільки в лікарні, у стерильних умовах із застосуванням спеціального інструменту та анестезії і тільки після того, як лікар проведе огляд, лабораторне обстеження (аналіз крові, бак-посів проб з ураженої ділянки), вивчить загальні показники здоров’я пацієнта.

Процедура видалення фурункула носа в клініці Amel Smart Clinic здійснюється наступним чином:

 • 1
  Застосування місцевої анестезії.
 • 2
  Розширення носового проходу з метою відкриття доступу до ділянки операції.
 • 3
  Розтин осередку інфекції за допомогою скальпеля, видалення гнійного ексудату, очищення інфікованої ділянки.
 • 4
  Дренаж, щоб забезпечити можливість очищення порожнини від гною в подальшому.
 • 5
  Накладення пов’язки.

Паралельно пацієнту призначається медикаментозне протизапальне, антибактеріальне лікування.

Ефективне лікування фурункула в носі в клініці Amel Smart Clinic (Дніпро)

Лікування фурункула та інших захворювань, патологій, пов’язаних з ЛОР органами має бути призначене лікарем і проходити під його наглядом, особливо, якщо мова йде про такі інвазивні втручання, як видалення фурункула в носі. В Amel Smart Clinic працює кваліфікований лікар-отоларинголог, професіонал з великим практичним досвідом ефективного лікування будь-яких лор-патологій. У нашій клініці є сучасне обладнання, інструментарій для проведення діагностики і складних хірургічних втручань, використовуються якісні, безпечні анестетики, а також різні види анестезії.

Записатися на прийом до отоларинголога в Amel Smart Clinic у Дніпрі можна на нашому сайті або скориставшись зручним каналом зв’язку. Ціни на послуги клініки вказані в прайсі.

Ціни на процедуру: Видалення фурункула носа

ПроцедураЦіна
Видалення доброякісних утворень носо-і ротоглотки600 грн
Наші спеціалісти
Амір Рашидович має практичний досвід роботи понад 2 роки. Молодий та перспективний лікар, який любить свою роботу та своїх пацієнтів. Займається лікуванням отитів, тонзилітів, синуситів, ларингітів, аденоїдних вегетацій та ін. Лікар також займається промиванням лакун піднебінних мигдаликів, продуванням слухових труб, усуненням атером вушної порожнини та ін.
 • Освіта
  ХНМУ, спеціальність «Лікувальна справа»
 • Спеціалізація
  Лікар-отоларинголог
Записатись на прийом