Стоматология Amel Smart Clinic

Видалення фурункула носа

Видалення фурункула носа

Фурункул носа – це поширена патологія, яка становить собою інфекційне (гнійне) ураження волосяної сумки або сальної залози в носовій порожнині. Найчастіше запалення розвивається на внутрішній, або зовнішній стороні на крилах носа, і тільки в рідкісних випадках в області дна носової порожнини. Особливості будови носового проходу і специфіка патології такі, що самостійно провести розріз фурункула носа досить складно і навіть небезпечно для здоров’я.

Якщо не можна видавлювати фурункул носа, як позбутися від болючого чиряка? Такі операції проводяться досвідченим ЛОР-лікарем у клініці Amel Smart, який для кожного пацієнта підбирає індивідуальний алгоритм лікування відповідно до характеру і форми запального процесу, результатів лабораторної діагностики.

Чому утворюється фурункул носа – основні причини

Найпоширеніші причини утворення у носі фурункула:

 • попадання на шкіру стафілококової або стрептококової інфекції (зазвичай хвороботворні мікроорганізми потрапляють до носа через брудні руки, воду поганої якості, косметичні засоби);
 • наявність хронічних захворювань носа (гайморит, аденоїди) – запальний процес починається в результаті контакту з інфікованими продуктами виділення (гній, слиз);
 • на тлі ослаблення імунітету;
 • через механічне пошкодження шкіри;
 • при наявності паразитарної інфекції, яка призводить до розвитку алергічних реакцій і збою в роботі імунної системи (частіше зустрічається у дітей).

Контактний спосіб зараження – найпоширеніший, що ще раз доводить важливість дотримання основних правил гігієни і уваги до власного здоров’я. При появі неприємних симптомів, підозри на розвиток фурункула, потрібно відразу звернутися до лікаря-отоларинголога. Рання діагностика патології – запорука швидкого лікування без наслідків для здоров’я пацієнта.

Чим небезпечний чиряк у носі (у переніссі)?

Гнійне утворення – це гострий інфекційний процес, який має характерні ознаки. Якщо почав формуватися фурункул у носі, симптоми в процесі розвитку інфекції будуть змінюватися. На самому початку у пацієнта виникає дискомфорт у місці запалення. Потім з’являються больові відчуття. Це може бути ниючий, пульсуючий біль, напади болю, який проявляється з різною силою.

Звичайні симптоми чиряка на носі:

 • гіперемія і утворення припухлості у зоні інфекційного осередку;
 • больові відчуття в ураженій області у стані спокою та при натисканні;
 • збільшення температури.

За результатами лабораторних досліджень зазвичай виявляють токсемію (присутність у крові токсинів, що отруюють організм).

Надалі центр запального осередку чорніє, що свідчить про формування кореня фурункула (це гнійна стадія).

Якщо своєчасно не буде проведене лікування або видалення фурункула в носі, можуть розвиватися різні ускладнення:

 • утворення тромбу в області кутової вени (потовщення у вигляді шнура);
 • збільшення лімфатичних вузлів;
 • значне підвищення температури;
 • запалення слизової оболонки ока, набряк повік, поява больових відчуттів при русі очного яблука, погіршення зору.

Наявність у носі осередку гнійної інфекції приховує в собі загрозу для всіх органів і систем організму. Токсичні продукти життєдіяльності хвороботворних бактерій потрапляють у кров і поширюються по всій кровоносній системі, можуть викликати параліч очного м’яза, запалення внутрішньочерепних вен, сепсис, дати ускладнення на серце, нирки та ін. Тому, якщо у вас з’явилися перші неприємні симптоми, не потрібно їх ігнорувати. Звертайтеся до отоларинголога в клініці Amel Smart. Досвідчений фахівець швидко діагностує проблему, призначить лікування, яке допоможе швидко усунути інфекцію і дозволить уникнути небезпечних ускладнень.

Якщо утворився фурункул у носі – як лікувати патологію?

Якщо у вас утворився чиряк у носі, лікування в жодному разі не можна проводити самостійно, а тим більше проводити розріз фурункула носа, оскільки це може спровокувати пошкодження тканин, поширення інфекції, пошкодження носової перегородки, кровотечу.

Видалення фурункула проводиться тільки в лікарні, у стерильних умовах із застосуванням спеціального інструменту та анестезії і тільки після того, як лікар проведе огляд, лабораторне обстеження (аналіз крові, бак-посів проб з ураженої ділянки), вивчить загальні показники здоров’я пацієнта.

Процедура видалення фурункула носа в клініці Amel Smart здійснюється наступним чином:

 • 1
  Застосування місцевої анестезії.
 • 2
  Розширення носового проходу з метою відкриття доступу до ділянки операції.
 • 3
  Розтин осередку інфекції за допомогою скальпеля, видалення гнійного ексудату, очищення інфікованої ділянки.
 • 4
  Дренаж, щоб забезпечити можливість очищення порожнини від гною в подальшому.
 • 5
  Накладення пов’язки.

Паралельно пацієнту призначається медикаментозне протизапальне, антибактеріальне лікування.

Ефективне лікування фурункула в носі в клініці Amel Smart (Дніпро)

Лікування фурункула та інших захворювань, патологій, пов’язаних з ЛОР органами має бути призначене лікарем і проходити під його наглядом, особливо, якщо мова йде про такі інвазивні втручання, як видалення фурункула в носі. В Amel Smart працює кваліфікований лікар-отоларинголог, професіонал з великим практичним досвідом ефективного лікування будь-яких лор-патологій. У нашій клініці є сучасне обладнання, інструментарій для проведення діагностики і складних хірургічних втручань, використовуються якісні, безпечні анестетики, а також різні види анестезії.

Записатися на прийом до отоларинголога в Amel Smart у Дніпрі можна на нашому сайті або скориставшись зручним каналом зв’язку. Ціни на послуги клініки вказані в прайсі.

Записатись на прийом