Стоматология Amel Smart Clinic

Лікування карієсу

Лікування карієсу

Чому ми відкладаємо лікування карієсу? Все просто. Наші уявлення про сучасну стоматологію далекі від реальності, і тому при першій згадці про лікування зубів, ми неодмінно згадуємо про шум бормашини і неприємні відчуття. Це змушує нас відкладати візит до стоматолога до того самого моменту, коли боротися з болем вже не стане сили.

Стандарти в стоматології змінюються, і сьогодні позбутися карієсу можна без болю, з гарантією, а чим раніше ви це звернулися до стоматолога, тим менше часу займає процедура, лікування буде більш дешевшим, а для здоров’я в цілому не буде додаткових загроз.

Що таке карієс?

Карієс є складним, з повільним розвитком патологічним процесом, який протікає в твердих зубних тканинах. Причиною його виникнення є цілий ряд зовнішніх і внутрішніх факторів. На першому етапі карієс протікає як демінералізація емалі, в результаті чого руйнується її структура. Надалі, прогресуючий карієс призводить до руйнування твердих тканин і утворення порожнини в дентині. Якщо карієс не лікується і на цьому етапі, виникають ускладнення у вигляді запалення пульпи і періодонта.

Причини розвитку карієсу

Карієс відноситься до захворювань, які найчастіше зустрічаються у людини. Більш ніж у 95% людей діагностують цей патологічний процес на тій чи іншій стадії розвитку. Згідно зі статистикою, поширений він здебільшого саме в розвинених країнах, що пов’язане перш за все з раціоном харчування сучасної людини.

Фахівці пов’язують початок цього руйнівного процесу зі зміною рівня кислотності на ділянках, які вкриті зубним нальотом. Це відбувається в результаті гліколізу вуглеводів, який здійснюється мікроорганізмами з утворенням кислот. Коли розглядають причини розвитку карієсу, враховують все різноманіття чинників, взаємодія яких і призводить до виникнення патологічного процесу.

Можна виділити наступні причини, які підвищують ризик розвитку карієсу:

 • нерегулярні гігієнічні процедури, їх неправильне проведення;
 • раціон харчування, багатий на вуглеводи;
 • авітаміноз;
 • неправильний прикус;
 • поганий імунітет;
 • вода з низькою мінералізацією (відсутність або недостатній вміст фосфору, фтору, кальцію);
 • захворювання органів шлунково-кишкового тракту.

Лікування карієсу зубів: чому це потрібно робити вчасно

Лікування карієсу, виявленого на ранніх стадіях, дозволяє уникнути багатьох ускладнень. У разі прогресування хвороби, бактерії, які вели свою руйнівну діяльність на поверхні зубної емалі, проникають до м’яких тканин, внаслідок чого виникає пульпіт, періодонтит, гранульома.

Отже карієс, що залишився без лікування, призводить до запалення пульпи. Процес розвивається всередині зуба, а захист у вигляді емалі та дентину вже зруйнований. Пульпіт буває гострим і хронічним. В останньому випадку запальний процес проявляється у вигляді болю при появі будь-якого дратівного чинника.

У результаті подальшого розвитку запалення, цей процес поширюється на кісткові тканини навколо коренів. Це періодонтит. Для гострої форми хвороби характерне підвищення температури, пульсуючий біль. Сильний больовий синдром виникає при будь-якому контакті із зубом. Такі симптоми характерні для гнійної форми періодонтиту, а при серозній перебіг хвороби досить спокійний. При гострому періодонтиті зазвичай зуб видаляють, а при хронічному перебігу хвороби запалення можна усунути більш радикальними засобами.

Хронічний періодонтит протікає з утворенням гранульом навколо коренів. На перших етапах хвороба дуже важко діагностується, оскільки симптоми практично відсутні. Згодом гранульома перетворюється на кістогранульому, а потім — кісту. Лікування може проводитися як терапевтичними, так і хірургічним методом.

Стадії розвитку карієсу

Залежно від глибини ураження зубних тканин, для карієсу характерні наступні етапи розвитку:

 • 1
  Каріозна пляма. Перша стадія, для якої характерна зміна кольору емалі.
 • 2
  Поверхневий карієс. Ділянка, де розташована пляма, стає неоднорідною, реагує на холодну і гарячу їжу.
 • 3
  Середній карієс. На цій стадії запальний процес проникає в дентин, біль стає тривалим і гострим.
 • 4
  Глибокий карієс. Карієс знаходиться на межі дентину і пульпи, може розвиватися пульпіт, періодонтит.

На стадії білої каріозної плями процес може розвиватися наступним чином:

 • 1
  Демінералізація триває, в результаті чого порушується цілісність емалі, розвивається поверхневий карієс.
 • 2
  Руйнівний процес припиняється, в емаль потрапляють пігменти, ситуація стабілізується (стабілізація — це тимчасове явище, а на місці каріозної плями в майбутньому з’явиться дефект тканин).

Карієс: лікування в Amel Smart Clinic у Дніпрі

Методи лікування карієсу залежать від стадії захворювання, локалізації руйнівного процесу. Якщо карієс був виявлений на стадії плями, буде достатньо консервативного (неінвазивного) методу лікування, який полягає у видаленні нальоту і мінералізації емалі.

Для лікування середнього і глибокого карієсу знадобиться препарування, тобто видалення уражених тканин і відновлення зуба за допомогою композитних матеріалів. Лікування глибокого карієсу здебільшого виконується за два відвідування.

Основні етапи лікування поверхневого карієсу:

 • обстеження та діагностика;
 • ізоляція ясен;
 • обробка спеціальними препаратами.

Для лікування глибокого карієсу обов’язковим етапом є препарування пошкоджених тканин. Основні етапи лікування:

 • анестезія — обов’язковий етап, а при необхідності ми також проводимо седацію;
 • препарування;
 • встановлення захисної вкладки;
 • відновлення зуба матеріалами для реставрації;
 • шліфування та полірування.

Якщо порожнина в дентині досягла пульпи і почався запальний процес, може знадобитися лікування кореневих каналів. Препарування при глибокому карієсі проводиться з контролем глибини, щоб запобігти появі болю після лікування.

Лікування пришийкового карієсу (цервікального) — одна з найбільш затребуваних процедур в нашій клініці, зважаючи на широке поширення ураження на цій ділянці. Пов’язано це з невеликою товщиною емалі біля ясенного краю, через що вона більш схильна до руйнування. Цій ділянці приділяють недостатньо уваги під час чищення зубів, тому тут накопичується наліт, відкладається зубний камінь. Лікування цього виду карієсу ускладнене незручним розташуванням пошкоджених ділянок — під яснами. Під час препарування в зону обробки може потрапляти кров, слина.

Лікування прикореневого карієсу бажано проводити якомога раніше: руйнівні процеси в цьому випадку протікають швидше, а їх локалізація значно послаблює зуб. До того ж, цей вид карієсу суттєво підвищує ймовірність захворювань ясен.

Щоб не допустити ускладнень карієсу, треба проходити регулярні огляди у стоматолога. На етапі плями, прибрати поразку можна навіть без анестезії.

Лікування карієсу в стоматологічній клініці Amel Smart Clinic у Дніпрі 

Поширеність карієсу змушує зробити висновок, що найкращим способом боротьби з ним є профілактика. Проте, сучасні методи, обладнання та реставраційні матеріали стали основою абсолютно нових стандартів у лікуванні карієсу і дозволяють домагатися чудових результатів на будь-яких стадіях хвороби.

Для кожного випадку ми використовуємо свої технології і матеріали. Не важливо, коли вам довелося зіткнутися з цим найпоширенішим захворюванням: під час вагітності або носіння брекетів. Неважливо, які зуби уражені карієсом: ми проводимо ефективне лікування карієсу передніх зубів, різців, премолярів, молярів. Всі заходи проводяться під наркозом, а при необхідності ми вдаємося до допомоги седації, тому всі наші пацієнти лікуються з задоволенням! Здоров’я ваших зубів «під ключ» — це Amel Smart Clinic!

Ціни на процедуру: Лікування карієсу

ПроцедураЦіна
Пломбування фотополімерним матеріалом1 500 грн
Реставрація фотополімерним матеріаломвід 1 700 грн
Наші спеціалісти
Стоматолог-терапевт, ендодонтист, кандидат медичних наук, доцент кафедри стоматології Харківського Національного Медичного Університету. Для Едуарда любов до роботи – вічний двигун професійного зростання. Має виняткове почуття смаку, це і допомагає йому у створенні не тільки здорових, а й естетичних, гарних, гармонійних посмішок.
 • Освіта
  ХНМУ
 • Спеціалізація
  Терапія, ендодонтія
 • Образование
  ДДМУ, Лікар-стоматолог
 • Спеціалізація
  Терапія
Практичний досвід Івана Романовича – 3 роки. В роботі Івану допомагають якості, які він вважає важливими для лікаря: відповідальність, увага до деталей та високі вимоги до результату!
  Практичний досвід Ірини Олексіївни понад 22 роки. У роботі вимоглива до себе, цілеспрямована та відповідальна, для неї важливий комфорт пацієнта та бездоганний результат. Надає пацієнтам кваліфіковану стоматологічну допомогу терапевтичного профілю: професійна гігієна ротової порожнини, лікування карієсу та його ускладнень, пломбування кореневих каналів, реставрація зубів, профілактика та лікування захворювань слизової оболонки порожнини рота.
   Практичний досвід Ігоря Леонідовича – 3 роки. Вибір професії був очевидний ще у шкільні роки, вся родина лікарів, отже, Ігор буде лікарем. Залишалося тільки визначитися із напрямком, і вибір упав на стоматологію. У роботі вважає, що визначальним фактором є естетична та функціональна сторона виконаних робіт, а наявність таких особистих якостей як: відповідальність, увага до деталей та високі вимоги до результату допомагають ідеально впоратися з будь-якими складнощами.
   • Освіта
    ДДМА, лікар-стоматолог
   • Спеціалізація
    Терапія, ортопедія
   Лікування зубів: інші послуги
   Професійне чищення зубів
   Професійне чищення зубів
   Щоденна гігієна ротової порожнини в домашніх умовах – обов’язкова міра профілактики карієсу і хвороб ясен. Однак гігієнічне чищення зубів звичайною зубною щіткою малоефективне щодо зубних відкладень, особливо твердих відкладень і нальоту в підясневій області і області між зубами. Вирішити цю проблему допоможе стоматологічна клініка Amel Smart Clinic. У нашій клініці багато уваги приділяється профілактиці стоматологічних...
   Відбілювання
   Відбілювання
   Лазерні технології набули широкого застосування в медицині, і зокрема, в стоматології. Клініка прогресивної стоматології Amel Smart Clinic використовує лазер у діагностиці, хірургічному, ендодонтичному лікуванну, у пародонтології та ортопедії, а також проводить естетичні стоматологічні процедури – лазерне відбілювання зубів у Дніпрі. Сьогодні лазерне відбілювання – найбезпечніший і найбільш ефективний метод освітлення емалі. За допомогою лазера можна...
   Лікування періодонтиту
   Лікування періодонтиту
   Карієс — захворювання, яке розвивається протягом тривалого часу, що дозволяє виділити кілька етапів цього процесу. Найглибшим ускладненням карієсу є періодонтит. Якщо вас турбує ниючий біль, який посилюється при контакті із зубом, швидше за все карієс вже вразив тканини періодонта. Періодонтит, лікування якого пропонує Amel Smart Clinic, являє собою запальний процес в тканинах пародонту, що знаходяться...
   Лікування карієсу
   Лікування карієсу
   Чому ми відкладаємо лікування карієсу? Все просто. Наші уявлення про сучасну стоматологію далекі від реальності, і тому при першій згадці про лікування зубів, ми неодмінно згадуємо про шум бормашини і неприємні відчуття. Це змушує нас відкладати візит до стоматолога до того самого моменту, коли боротися з болем вже не стане сили. Стандарти в стоматології змінюються,...
   Лікування пульпіту
   Лікування пульпіту
   Пульпіт заявляє про себе нестерпним болем, від якого не рятують надовго навіть знеболювальні препарати. Єдиний спосіб зупинити біль, яка супроводжує пульпіт – лікування зуба в стоматологічній клініці. Це якраз той випадок, коли пацієнт готовий кинути все і бігти до стоматолога негайно, аби зуб перестав боліти. Звертатися за допомогою до стоматології треба не лише в критичних...
   Реставрація зубів
   Реставрація зубів
   Під загальним поняттям «реставрація» мають на увазі повернення первісного вигляду чогось, що було зруйновано, пошкоджено. У стоматології реставрація зубів проводиться, коли зубна коронка зазнала часткового руйнування. Мета реставрації – відновлення форми, робочих та естетичних властивостей зубів і продовження терміну їх життя. Стоматологічна клініка Amel Smart Clinic (Дніпро) використовує сучасні технології, які дозволяють відновлювати тіло зуба...
   Записатись на прийом