Стоматология Amel Smart Clinic

Лікування карієсу

Лікування карієсу

Чому ми відкладаємо лікування карієсу? Все просто. Наші уявлення про сучасну стоматологію далекі від реальності, і тому при першій згадці про лікування зубів, ми неодмінно згадуємо про шум бормашини і неприємні відчуття. Це змушує нас відкладати візит до стоматолога до того самого моменту, коли боротися з болем вже не стане сили.

Стандарти в стоматології змінюються, і сьогодні позбутися карієсу можна без болю, з гарантією, а чим раніше ви це звернулися до стоматолога, тим менше часу займає процедура, лікування буде більш дешевшим, а для здоров’я в цілому не буде додаткових загроз.

Що таке карієс?

Карієс є складним, з повільним розвитком патологічним процесом, який протікає в твердих зубних тканинах. Причиною його виникнення є цілий ряд зовнішніх і внутрішніх факторів. На першому етапі карієс протікає як демінералізація емалі, в результаті чого руйнується її структура. Надалі, прогресуючий карієс призводить до руйнування твердих тканин і утворення порожнини в дентині. Якщо карієс не лікується і на цьому етапі, виникають ускладнення у вигляді запалення пульпи і періодонта.

Причини розвитку карієсу

Карієс відноситься до захворювань, які найчастіше зустрічаються у людини. Більш ніж у 95% людей діагностують цей патологічний процес на тій чи іншій стадії розвитку. Згідно зі статистикою, поширений він здебільшого саме в розвинених країнах, що пов’язане перш за все з раціоном харчування сучасної людини.

Фахівці пов’язують початок цього руйнівного процесу зі зміною рівня кислотності на ділянках, які вкриті зубним нальотом. Це відбувається в результаті гліколізу вуглеводів, який здійснюється мікроорганізмами з утворенням кислот. Коли розглядають причини розвитку карієсу, враховують все різноманіття чинників, взаємодія яких і призводить до виникнення патологічного процесу.

Можна виділити наступні причини, які підвищують ризик розвитку карієсу:

 • нерегулярні гігієнічні процедури, їх неправильне проведення;
 • раціон харчування, багатий на вуглеводи;
 • авітаміноз;
 • неправильний прикус;
 • поганий імунітет;
 • вода з низькою мінералізацією (відсутність або недостатній вміст фосфору, фтору, кальцію);
 • захворювання органів шлунково-кишкового тракту.

Лікування карієсу зубів: чому це потрібно робити вчасно

Лікування карієсу, виявленого на ранніх стадіях, дозволяє уникнути багатьох ускладнень. У разі прогресування хвороби, бактерії, які вели свою руйнівну діяльність на поверхні зубної емалі, проникають до м’яких тканин, внаслідок чого виникає пульпіт, періодонтит, гранульома.

Отже карієс, що залишився без лікування, призводить до запалення пульпи. Процес розвивається всередині зуба, а захист у вигляді емалі та дентину вже зруйнований. Пульпіт буває гострим і хронічним. В останньому випадку запальний процес проявляється у вигляді болю при появі будь-якого дратівного чинника.

У результаті подальшого розвитку запалення, цей процес поширюється на кісткові тканини навколо коренів. Це періодонтит. Для гострої форми хвороби характерне підвищення температури, пульсуючий біль. Сильний больовий синдром виникає при будь-якому контакті із зубом. Такі симптоми характерні для гнійної форми періодонтиту, а при серозній перебіг хвороби досить спокійний. При гострому періодонтиті зазвичай зуб видаляють, а при хронічному перебігу хвороби запалення можна усунути більш радикальними засобами.

Хронічний періодонтит протікає з утворенням гранульом навколо коренів. На перших етапах хвороба дуже важко діагностується, оскільки симптоми практично відсутні. Згодом гранульома перетворюється на кістогранульому, а потім — кісту. Лікування може проводитися як терапевтичними, так і хірургічним методом.

Стадії розвитку карієсу

Залежно від глибини ураження зубних тканин, для карієсу характерні наступні етапи розвитку:

 • 1
  Каріозна пляма. Перша стадія, для якої характерна зміна кольору емалі.
 • 2
  Поверхневий карієс. Ділянка, де розташована пляма, стає неоднорідною, реагує на холодну і гарячу їжу.
 • 3
  Середній карієс. На цій стадії запальний процес проникає в дентин, біль стає тривалим і гострим.
 • 4
  Глибокий карієс. Карієс знаходиться на межі дентину і пульпи, може розвиватися пульпіт, періодонтит.

На стадії білої каріозної плями процес може розвиватися наступним чином:

 • 1
  демінералізація триває, в результаті чого порушується цілісність емалі, розвивається поверхневий карієс;
 • 2
  руйнівний процес припиняється, в емаль потрапляють пігменти, ситуація стабілізується (стабілізація — це тимчасове явище, а на місці каріозної плями в майбутньому з’явиться дефект тканин).

Карієс: лікування в Amel Smart у Дніпропетровську

Методи лікування карієсу залежать від стадії захворювання, локалізації руйнівного процесу. Якщо карієс був виявлений на стадії плями, буде достатньо консервативного (неінвазивного) методу лікування, який полягає у видаленні нальоту і мінералізації емалі.

Для лікування середнього і глибокого карієсу знадобиться препарування, тобто видалення уражених тканин і відновлення зуба за допомогою композитних матеріалів. Лікування глибокого карієсу здебільшого виконується за два відвідування.

Основні етапи лікування поверхневого карієсу:

 • обстеження та діагностика;
 • ізоляція ясен;
 • обробка спеціальними препаратами.

Для лікування глибокого карієсу обов’язковим етапом є препарування пошкоджених тканин. Основні етапи лікування:

 • анестезія — обов’язковий етап, а при необхідності ми також проводимо седацію;
 • препарування;
 • встановлення захисної вкладки;
 • відновлення зуба матеріалами для реставрації;
 • шліфування та полірування.

Якщо порожнина в дентині досягла пульпи і почався запальний процес, може знадобитися лікування кореневих каналів. Препарування при глибокому карієсі проводиться з контролем глибини, щоб запобігти появі болю після лікування.

Лікування пришийкового карієсу (цервікального) — одна з найбільш затребуваних процедур в нашій клініці, зважаючи на широке поширення ураження на цій ділянці. Пов’язано це з невеликою товщиною емалі біля ясенного краю, через що вона більш схильна до руйнування. Цій ділянці приділяють недостатньо уваги під час чищення зубів, тому тут накопичується наліт, відкладається зубний камінь. Лікування цього виду карієсу ускладнене незручним розташуванням пошкоджених ділянок — під яснами. Під час препарування в зону обробки може потрапляти кров, слина.

Лікування прикореневого карієсу бажано проводити якомога раніше: руйнівні процеси в цьому випадку протікають швидше, а їх локалізація значно послаблює зуб. До того ж, цей вид карієсу суттєво підвищує ймовірність захворювань ясен.

Щоб не допустити ускладнень карієсу, треба проходити регулярні огляди у стоматолога. На етапі плями, прибрати поразку можна навіть без анестезії.

Лікування карієсу в стоматологічній клініці Amel Smart у Дніпрі 

Поширеність карієсу змушує зробити висновок, що найкращим способом боротьби з ним є профілактика. Проте, сучасні методи, обладнання та реставраційні матеріали стали основою абсолютно нових стандартів у лікуванні карієсу і дозволяють домагатися чудових результатів на будь-яких стадіях хвороби.

Для кожного випадку ми використовуємо свої технології і матеріали. Не важливо, коли вам довелося зіткнутися з цим найпоширенішим захворюванням: під час вагітності або носіння брекетів. Неважливо, які зуби уражені карієсом: ми проводимо ефективне лікування карієсу передніх зубів, різців, премолярів, молярів. Всі заходи проводяться під наркозом, а при необхідності ми вдаємося до допомоги седації, тому всі наші пацієнти лікуються з задоволенням! Здоров’я ваших зубів «під ключ» — це Amel Smart!

Ціни на процедуру: Лікування карієсу

ПроцедураЦіна
Реставрація зуба Empress Direct, 2 ст.1 350 грн
Реставрація зуба Empress Direct, 3 ст.1 650 грн
Реставрація зуба Empress Direct, 1 ст.1 100 грн
Зняття чутливості зубів і профілактика карієсу “Fluor Protector”, 1 зуб150 грн
Наші спеціалісти
Практичний досвід Ліліанни 2 роки. У неї з самого дитинства були проблемні зубки, через що вона часто відвідувала стоматолога, і завжди цікавилася абсолютно всіма маніпуляціями доктора, які він здійснював. Ось так, ще в дитинстві дівчина захотіла стати стоматологом і планомірно йшла до своєї мети. Найважливіше в роботі для неї - не стояти на місці, розвиватися, удосконалювати свої навички і дізнаватися щось нове. Ліліанна цілеспрямована, відповідальна, пунктуальна, уважна і працьовита особистість. Вона вважає, що їй пощастило з професією, тому для неї робота і є найцікавіше, захоплююче хобі.
 • Освіта
  ДМА, стоматологічний факультет
 • Спеціалізація
  лікар-терапевт
Має 3 роки практичного досвіду. З ранніх років Аліна хотіла зв'язати своє майбутнє з медициною. І в старших класах зупинила свій вибір на інтригуючий світ стоматології. В роботі Аліні важливо бути з пацієнтом на одній хвилі і йти до поставленої мети. Командна робота приносить їй задоволення від результату. А найкраща подяка пацієнта - це щаслива посмішка. Аліна відповідальна, самодісциплінованим і емпатічним особистість. У вільний час захоплюється кулінарією.
 • Освіта
  ДМІТНМ, стоматологічний факультет
 • Спеціалізація
  Терапія
Записатись на прийом