
Сьогодні коронки з цирконію – це продукт №1 у рекомендаціях фахівців і вибір більшості пацієнтів. Популярність цього матеріалу пояснюється дуже просто: чудові характеристики міцності, ідеальна біосумісність і безпрецедентна естетика (природний колір і оптичні властивості як у природної емалі). Додайте сюди сучасні CAD/CAM технології – гарантію високої якості і швидкого виготовлення коронок, – і отримаєте ідеальний продукт!
Що таке цирконієва коронка?
Коронки з діоксиду цирконію – високоміцні ортопедичні конструкції, які не містять елементів, виготовлених з металу. Це матовий напівпрозорий матеріал, який витримує великі навантаження, не руйнується від різкої зміни температури і має високі естетичні характеристики. Усе це робить цирконієві коронки універсальним продуктом, який може бути використаний для реставрації та протезування зубів у «зоні посмішки», жувальних груп зубів.
Коронки з цирконію: основні види
Для реставрації зубів ми використовуємо наступні види коронок з оксиду цирконію:
- Класичні. Це двошарові вироби. Основою коронки є діоксид цирконієвий каркас, який вкривається декількома шарами порцеляни. Таким чином вдається отримати коронки, які зовні майже не відрізняються від природних зубів. Завдяки відсутності металевого каркаса такі коронки отримали назву «безметалеві».
- Монолітні. Виготовлені з цільного блоку діоксиду цирконію і не мають фарфорового покриття. Найчастіше застосовуються для відновлення жувальних зубів (протезування на імпланти, встановлення мостовидних протезів), оскільки своїми естетичними характеристиками діоксид цирконію поступається фарфору.
Зубні протези можуть бути виготовлені з наступних видів діоксид цирконієвих заготовок (у залежності від оптичних властивостей):
- Опаковий. Характеризуються максимально можливою міцністю, призначені для протезування при наявності неправильного прикусу, відсутності кількох зубів.
- З підвищеною транслюцентністю. Підходять для створення одиничних коронок і мостовидних конструкцій, характеризуються середніми показниками міцності.
- Ультра транслюцентних. Високоміцний матеріал зі ступенем світлопропускання близько 30%. Найчастіше застосовується в «зоні посмішки» або у створенні конструкцій з обмеженою кількістю зубів.
Переваги цирконієвих коронок
Головні переваги протезів із діоксиду цирконію:
- Висока міцність. Діоксид цирконієві вироби мають унікальну міцність.
- Гіпоалергенність. Цирконій – біосумісний матеріал, який не викликає алергічних реакцій. За час його використання в протезуванні не було зафіксовано жодного випадку відторгнення або небажаних реакцій з боку організму.
- Мінімальна товщина. Цирконієві коронки мають товщину 0,3-0,4 мм, тому під час реставрації зуб піддається мінімальній обробці, що дозволяє знизити до мінімуму ймовірність розвитку запальних процесів. Для порівняння, товщина стінок у металокерамічних виробів становить 1.5-2 мм.
- Природний вид. Цирконієвим коронкам властива прозорість, яку порівнюють з прозорістю натуральних зубів, завдяки чому вони виглядають максимально природно. Матеріал стійкий до фарбування пігментами, що містяться в продуктах харчування.
- Низька теплопровідність. Матеріал погано проводить тепло, тому ймовірність появи дискомфорту у пацієнтів з надчутливістю зубів, практично відсутня.
- Термін служби. Незважаючи на те, що вироби з діоксиду цирконію тонші за металокерамічні, їх характеристики міцності набагато вищі. Завдяки цьому вони мають високу зносостійкість і служать 10-12 років.
Протезування цирконієм: основні етапи
Для створення цирконієвих коронок використовується CAD/CAM технологія. Процес повністю автоматизований, що скорочує терміни виготовлення протезно-ортопедичних виробів, дозволяє домогтися безпрецедентної точності готових мікропротезів.
Основні етапи:
- сканування зубощелепного апарата;
- комп’ютерне моделювання 3D-моделі майбутньої коронки і віртуальне приміряння;
- направлення отриманої моделі до блоку управління CAD/CAM системи;
- виготовлення протеза на фрезерному верстаті (процедура займає близько 30 хвилин);
- випал виробу в печі;
- нанесення покриття з порцеляни з випалом кожного шару;
- приміряння отриманої коронки на зубі пацієнта.
Як встановлюється коронка на основі діоксиду цирконію
Основні етапи:
1
Діагностика і лікування. Після огляду лікарем і діагностики, які дозволяють виявити можливі порушення, проводиться лікування карієсу, депульпація, пломбування каналів. За необхідністю зуб очищається від нальоту, зубного каменю.
2
Підготовка зуба. Для установки коронки зубні тканини піддаються мінімальній обробці.
3
Виготовлення коронки в CAD/CAM системі. Процес повністю автоматизований, а коронка виготовляється протягом одного візиту до стоматологічної клініки.
4
Встановлення протеза. Виконується приміряння – якщо зауважень не виникає, коронка фіксується за допомогою цементу. В іншому випадку коронка цирконієва відправляється на доопрацювання до зуботехнічної лабораторії.
Протипоказання для встановлення цирконієвих коронок
Протезування з використанням цирконієвих коронок не проводиться в наступних випадках:
- порушення прикусу;
- запальні процеси в ротовій порожнині;
- недостатня висота зубів;
- бруксизм;
- психічні розлади.
Зубні коронки з діоксиду цирконію в стоматологічній клініці Amel Smart Clinic (Дніпро)
Цирконієві коронки для зубів стали стандартом у стоматологічній ортопедії. Поява такого матеріалу, як цирконій, дозволила домогтися результатів, завдяки яким функціональність і естетика піднялися на небачений раніше рівень. Ми пропонуємо вам нові технології, досвід наших стоматологів і творчий підхід на всіх етапах роботи. Все, що потрібно для вашої бездоганної посмішки і здоров’я в цілому, є в стоматології Amel Smart Clinic (Дніпро).