Стоматология Amel Smart Clinic

Виправлення прикусу

Виправлення прикусу

Згідно зі статистикою, від 50 до 70% людей мають патології прикусу, а приблизно 30% потребують ортодонтичного лікування. Виправлення прикусу можливе у будь-якому віці, але у дорослих процес корекції триває довше, а вартість лікування вища.

Лікарям-ортодонтам Amel Smart Clinic доводиться стикатися з різними порушеннями: аномаліями розвитку зубів, неправильним прикусом, великими щілинами між зубами і т.д. Ці та інші патології успішно усуваються за допомогою спеціальних ортодонтичних систем.

Чому потрібно виправляти неправильний прикус

Зупинимося на можливих наслідках, до яких можуть призвести порушення прикусу:

 • через недостатньо ефективне пережовування їжі можуть виникнути порушення у роботі шлунково-кишкового тракту;
 • підвищується ймовірність розвитку карієсу;
 • у деяких випадках порушення прикусу стає причиною головних болів;
 • проблеми з артикуляцією і, як наслідок, психологічні комплекси, невпевненість у собі;
 • розвиток дисфункції скронево-нижньощелепного суглоба;
 • постуральні порушення.

Порушення прикусу: основні види

Перед корекцією прикусу визначають тип порушення, а саме:

 • 1
  Мезіальний прикус. У цьому випадку нижня щелепа виступає вперед. Причиною є випереджальний розвиток нижньої щелепи. У пацієнтів досить часто реєструються скарги на хрускіт суглобів, головні болі. Можлива корекція класичними брекетами.
 • 2
  Глибокий прикус. Верхня щелепа перекриває нижню. Внаслідок порушення можливі проблеми з вимовлянням, пережовуванням їжі. Проводиться хірургічна пластика або лікування за допомогою брекетів.
 • 3
  Дистальний прикус. На відміну від попереднього дефекту, у цьому випадку порушення у верхній щелепі виражені сильніше. Для їх корекції використовують трейнери, за допомогою яких вдається домогтися нормального функціонування щелеп.
 • 4
  Перехресний прикус. Зсув щелепи вліво або вправо. При цьому дефекті щелепа звужена, а зуби зсуваються у горизонтальному напрямку. Пов’язано з порушеннями в розвитку зубів, запальними процесами у вухах або зі спадковими факторами.
 • 5
  Відкритий прикус. Незмикання щелеп — порушення, яке досить часто реєструється у передній частині зубощелепної системи через те, що дитина тривалий час смоктала пустушки. Ще однією причиною дефекту може бути рахіт.

Вибір методу лікування визначається після з’ясування причин, що призвели до розвитку порушення.

Вирівнювання прикусу в ортодонтії

В ортодонтії використовуються наступні апарати виправлення прикусу:

 • 1
  Капи. Знімні пластини, які є ефективною альтернативою брекетам. З’явилися вони у новому столітті і являють собою безбарвні ковпачки, виготовлені з еластичних матеріалів. Вони прозорі, тому практично непомітні. Найчастіше застосовуються для лікування дефектів у дітей у віці до 12 років. Використовуються постійно, але під час вживання їжі та гігієнічних процедур знімаються. Рекомендується носити їх не менше 18 годин на добу. Зняти і знову встановити капи можна самостійно: процес дуже простий і не потребує досвіду.
 • 2
  Брекети для вирівнювання прикусу. Широкий спектр незнімних конструкцій, які дозволяють усувати значні дефекти прикусу і порушення росту зубів. Виділяють брекет-системи, які встановлюються на передню і тильну частину зубів (вестибулярні і лінгвальні відповідно), зі спеціальними пазами або замками (безлігатурні і лігатурні відповідно). Виправлення прикусу брекетами — процес тривалий і залежно від типу порушення і ступеня його виразності, може займати від 1 до 2,5 років. Під час лікування пацієнт повинен суворо дотримуватися правил гігієни, щоб уникнути розвитку карієсу і запалень м’яких тканин, через що лікування може бути перерване.
 • 3
  Трейнери. Знімна ортодонтична конструкція, виготовлена ​​з гіпоалергенних матеріалів, яка використовується для корекції порушень прикусу в ранньому віці. Її основою є м’які пластини, які дозволяють усувати порушення мови, труднощі з ковтанням їжі, коректувати положення язика. Носять їх близько двох годин на день і надягають перед сном. Можуть використовуватися не тільки у дітей, але й у дорослих.

Корекція прикусу брекетами, капами, трейнерами — не єдині методи в ортодонтії. З метою профілактики пацієнтам може бути призначена спеціальна гімнастика. Йдеться про міотерапію, яка особливо ефективна у дитячому віці. Вправи дозволяють розробляти щелепні кістки, зменшуючи ймовірність розвитку дефектів прикусу в майбутньому.

До хірургічних методів вдаються тільки в складних випадках, коли ефективність приведених вище методів вважається недостатньою. У цьому випадку проводять остеотомію (нижньо- і верхнещелепну, корекцію асиметрії обличчя).

Виправити прикус у дорослих можна тільки за допомогою брекетів, оскільки їх кісткова система вже повністю сформована і знімні ортодонтичні конструкції не принесуть потрібного ефекту. Корекція можлива і для зубів під коронками. Якщо у пацієнта є вініри, то після курсу лікування брекетами може знадобитися їх заміна. Якщо ви плануєте комплексне лікування, ми рекомендуємо спочатку виправити дефекти прикусу і розвитку зубів і тільки потім приступати до установки вінірів.

Для виявлення різних аномалій у розвитку зубощелепної системи, приводьте вашу дитину на регулярні огляди до лікаря-ортодонта.

Не забувайте, що неправильний прикус може бути не тільки вродженою патологією, а й наслідком наступних дій:

 • смоктання пальця, будь-яких предметів;
 • дихання через рот;
 • некоректне видалення тимчасових зубів;
 • звичка прикушувати губу;
 • травми щелепи.

Для корекції прикусу у дітей дуже часто використовуються знімні системи, які не завдають дискомфорту. Вони можуть зніматися самостійно, тому напередодні важливої події, пацієнт видаляє їх сам. Носити їх слід не менше 12 годин на добу, що дозволяє усунути незначні дефекти і запобігти розвитку більш серйозних.

Виправлення прикусу у стоматології Amel Smart Clinic у Дніпрі

В ортодонтії є все необхідне для того, щоб недосконала від природи посмішка стала ідеальною. Чим раніше ви звернетеся до лікаря-ортодонта, тим простіше і дешевше буде корекція різних аномалій.

Щоб записатися на консультацію, залиште замовлення на сайті стоматологічної клініки Amel Smart Clinic у Дніпрі або зв’яжіться з нами за допомогою одного з доступних комунікаційних каналів. Ціни основних послуг представлені в прайсі на сайті.

Ціни на процедуру: Виправлення прикусу

ПроцедураЦіна
Консультація/плановий огляд фахівця ортодонта400 грн
Цифрова діагностика для системи “Invisalign”13 200 грн
Ортодонтична корекція за допомогою металевої брекет-системивід 16 500 грн
Ортодонтична корекція за допомогою керамічної брекет-системивід 22 000 грн
Ортодонтична корекція за допомогою металевої самолігуючої брекет-системивід 16 500 грн
Ортодонтична корекція за допомогою керамічної самолігуючої брекет-системивід 22 000 грн
Ортодонтичне лікування за допомогою елайнерів “Invisalign” Lite, одна щелепа77 000 грн
Ортодонтичне лікування за допомогою елайнерів “Invisalign” Lite, повний курс132 000 грн
Ортодонтичне лікування за допомогою елайнерів “Invisalign” Teen, повний курс165 000 грн
Ортодонтичне лікування за допомогою елайнерів “Invisalign” Full, повний курс176 000 грн
Наші спеціалісти
Анна працює ортодонтом більше 5 років. На її думку, в роботі важливо любити те, що ти робиш, завжди викладатися на 200%, і ніколи не зупинятися на шляху до нових знань. Анна не представляє стоматолога без таких якостей, як уважність, акуратність, емпатія, здатність до критичного мислення і прийняття рішень. У повсякденній роботі їй допомагають креативність, допитливість, любов до людей і своєї професії.
 • Освіта
  ДМА, лікар-стоматолог
 • Спеціалізація
  Ортодонтія
Записатись на прийом