Стоматология Amel Smart Clinic

Пломбування молочних зубів

Пломбування молочних зубів

Наявність всіх молочних зубів є важливою умовою формування правильного прикусу, але на відміну від постійних, вони більш чутливі до зовнішніх агресивних впливів, а карієс прогресує на них набагато швидше. Дуже важливо не упустити перші прояви карієсу у дитини, що можна гарантувати тільки при регулярних оглядах у лікаря, а пломбування дитячих зубів в Дніпрі – це можливість зберегти молочні зуби до моменту їх зміни.

Чи потрібно пломбувати молочні зуби?

Робити це треба обов’язково і своєчасно. Це необхідно для того, щоб:

 • Не допустити їх повного руйнування. Незважаючи на те, що молочні зуби є тимчасовими, їх значення дуже велике, оскільки вони беруть участь у формуванні правильного прикусу і розвитку щелеп. Дуже важливо, щоб вони видалялися природним шляхом: з часом корінь розсмоктується, зуб стає хитким і випадає. Через передчасне видалення молочних зубів можуть бути порушення росту постійних.
 • Захистити зачатки постійних зубів від карієсу. При ураженні молочних зубів та їх коренів карієсом існує велика ймовірність того, що інфекція пошириться на постійні зуби, які ще тільки прорізуються.
 • Виключити психологічний дискомфорт у малюка. Темні плями на зубах виглядають не естетично, і щоб вони не стали причиною комплексів, лікувати карієс потрібно обов’язково, а в нашій клініці можна зробити це швидко і безболісно.

Чутливі дитячі зуби можуть бути зруйновані буквально за кілька місяців. Причиною цього є слабка зубна емаль з великою кількістю пор, які відкривають доступ хвороботворним бактеріям. Саме тому ми рекомендуємо проходити огляд у стоматолога кожні 3-4 місяці.

Симптоми карієсу різні для різних стадій:

 • 1
  Початкова. На зубній емалі реєструються білі плями, які з часом жовтіють, а поверхня зміненої ділянки стає шорсткою. У цей період болю немає, але зуб може реагувати на занадто холодну, гарячу їжу. У цьому випадку цілісність зубів відновлюється без пломбування.
 • 2
  Середня. На ділянці ушкодження утворюється порожнина, в якій накопичуються залишки їжі. Для запобігання подальшого руйнування зуба лікар формує порожнину і встановлює пломбу.
 • 3
  Глибока. У цьому випадку руйнуванню піддається не тільки емаль, а й дентин. Для лікування використовують пломбування, а в окремих випадках зуб доводиться видаляти.

Діагностика виконується за допомогою огляду, інтраоральної камери або рентгена. На початкових стадіях можна використовувати спеціальний препарат, який після нанесення на поверхню зубів у місцях пошкодження емалі забарвлюється в синій колір.

Пломбування молочних зубів дітей

При лікуванні карієсу, що знаходиться на стадії плями, пломбування не проводиться. У цьому випадку видаляють поверхневий карієс, після чого ділянку обробляють спеціальним препаратом для ремінералізації зубної емалі. Це дозволяє захистити зуб від подальшого руйнування.

Пломбування молочних зубів виконується у тому випадку, якщо через карієс у зубі утворилася порожнина. Уражені карієсом тканини видаляються, після чого пломбуються канали і відновлюється форма зуба за допомогою композитних матеріалів.

Пломбування каналів молочних зубів виконується після оцінки доцільності такого лікування, а рішення приймається на основі наступних даних:

 • Ступеня руйнування зуба. При значних пошкодженнях відновити зуб не завжди можливо, тому в деяких випадках лікар рекомендує видалити його.
 • Як скоро на місці пошкодженого зуба прорізуватиметься постійний зуб. Якщо це станеться найближчим часом, лікування молочного зуба вважається недоцільним. Для цього робиться панорамний знімок зубощелепної системи.

Тимчасова пломба на молочний зуб є першим етапом лікування зуба при пульпіті. Її установка дозволяє вирішити два завдання:

 • діагностика – пломба встановлюється з метою виявлення проблем з нервом, після чого визначається метод лікування;
 • лікування пульпіту – до порожнини закладається лікарський засіб, а за декілька днів лікар продовжує лікування.

Пломбування передніх молочних зубів – це не тільки турбота про здоров’я зубощелепної системи в цілому, а й естетика, можливість для дитини завжди залишатися впевненою в собі. При незначному руйнуванні зуба встановлюється пломба з фотополімера, колір і прозорість якого не будуть відрізнятися від характеристик природної емалі. При сильному пошкодженні, наприклад, сколі, може бути рекомендована установка коронки.

Пломбування постійних зубів у дітей виконується так само як і при лікуванні зубів у дорослих.

Лікування зубів дітям уві сні: яка різниця між наркозом і седацією

Завдяки седації лікування зубів у нашій клініці, незалежно від складності та змісту, завжди проходить без дискомфорту і болю для дитини. Яка ж різниця між седацієй і наркозом? Все просто. Седація – це введення пацієнта в стан медичного сну, психологічного розслаблення. На відміну від седації, у наркозу більше протипоказань і побічних ефектів. Після проведення останнього у людини спостерігається порушення координації рухів, запаморочення, у деяких випадках збудження. Після седації таких порушень немає.

Пломбування дитячих зубів в Amel Smart Kids у Дніпрі

Від здоров’я молочних зубів залежить здоров’я постійних і функціональність всієї зубощелепної системи. Саме тому перший візит до стоматолога потрібно планувати вже з появою першого зуба.

Довіряйте турботу про ваше здоров’я і здоров’я ваших дітей професіоналам клініки Amel Smart Kids (Дніпро), де вам запропонують якісне обстеження і хороше лікування. Щоб записатися на прийом до лікаря використовуйте спеціальну форму на сайті або один з каналів зв’язку. Ціни на наші послуги представлені в прайсі.

Ціни на процедуру: Пломбування молочних зубів

ПроцедураЦіна
Пломбування постійного зуба1 500 - 2 600 грн
Пломбування тимчасового зуба900 грн
Постійне пломбування з лікувальної прокладкою, МТА1 100 грн
Наші спеціалісти
Моя спеціалізація – дитяча терапевтична стоматологія. Я емпат, дуже тонко відчуваю емоції своїх пацієнтів. Вважаю, що лікар повинен мати велике серце і неабиякий розум. Розуміючи, що успіх лікування залежить не тільки від моїх навичок та знань, а також від співпраці та взаємного розуміння з пацієнтом, велику увагу приділяю налагодженню стосунків з дітьми, а також з їхніми батьками. У вільний час займаюся йогою, захоплююсь вивченням психології поведінки людини. Я намагаюся йти в ногу з часом, розвиватися та пізнавати нові технології всіма доступними мені способами. Я люблю свою роботу та отримую взаємні почуття від своїх пацієнтів. Дякую за довіру! Будьте здорові!
 • Освіта
  ХНМУ
 • Спеціалізація
  Дитячий стоматолог
Досвід роботи в клініці Amel 2 роки. У світ стоматології Яну привернула старша сестра, яка вже була практикуючим лікарем-стоматологом. Побачивши багатогранність можливостей сучасної стоматології робити людей щасливими, а їх посмішки красивими, рішення було очевидним - зробити стоматологію частиною свого життя. Вважає, що запорукою успіху в роботі з маленькими пацієнтами важливі щирість, емпатія, уважність і легкість в спілкуванні.
  Практичний досвід лікаря 5 років. Олександра – стоматолог у другому поколінні. У роботі цінує професіоналізм та злагоджену командну роботу. Головне завдання лікаря - це лікування зубів без болю та неприємних відчуттів. Важливим вважає стати справжнім другом маленького пацієнта. У вільний час захоплюється: танцями, читанням, подорожами та прогулянками.
  • Освіта
   ЗДМУ, Стоматологія
  • Спеціалізація
   Дитячий стоматолог
  В роботі для Микити важливо запобігти тому, що в майбутньому може мати потребу лікування. Прибрати у пацієнтів страх до стоматології і навчити культурі гігієни порожнини рота. Микита уважний, педантичний, дисциплінований, вміє слухати і співпереживати. Прагне завжди бути на крок попереду.
  • Освіта:
   ДМА
  • Спеціалізація:
   Дитячий стоматолог
  Працювати з дітьми - це завжди велика відповідальність. Тут неможливо обійтися без високого рівня професіоналізму, почуття гумору і безмежної любові до дітей. За плечима Алли Анатоліївни більше 30 років досвіду в професії. Вона завжди знає, як знайти підхід до маленьких пацієнтів, умовити їх, розважити, заспокоїти, щоб всі пішли після прийому задоволеними і щасливими. Із задоволенням ділиться порадами і корисними відомостями про здоров'я дитячих зубів з батьками. Запорука стабільного успіху в роботі - постійний рух вперед, тому Алла Анатоліївна регулярно відвідує профільні семінари, майстер-класи та курси, присвячені дитячої стоматології, працюючи над підвищенням своєї кваліфікації. У вільний час любить подорожувати.
  • Освіта
   ДДМА, лікар-стоматолог
  • Спеціалізація
   Дитячий лікар-стоматолог
  Записатись на прийом