Стоматология Amel Smart Clinic

Діагностика захворювань ясен

Діагностика захворювань ясен

Окрім лікування зубів стоматологія займається діагностикою та лікуванням хвороб ясен – це окремий напрямок в роботі стоматологічної клініки, в якому працюють профільні фахівці, пародонтологи. Перший крок у лікуванні – це завжди обстеження. Точна діагностика захворювань ясен істотно спрощує пародонтологу вибір оптимальних методів терапії та є основою успішного лікування.

Стоматологічна клініка Amel Smart Clinic – одна з небагатьох у Дніпрі, де ви можете пройти комплексну діагностику із застосуванням комп’ютерних технологій і отримати якісне лікування, що відповідає високим стандартам провідних європейських клінік.

Методи діагностики захворювань пародонту

Найпоширеніші хвороби ясен – гінгівіт і пародонтит. Вони з’являються при недотриманні ретельної гігієни, без використання високоефективних засобів для чищення зубів. Небезпека запальних процесів у ясневих тканинах у тому, що на початковій стадії вони протікають майже безсимптомно, а згодом призводять до найсерйозніших наслідків, аж до втрати зубів.

Для виявлення захворювань пародонтологи використовують різні методи діагностики:

 • клінічні – огляд і збір анамнезу;
 • PSR-скринінг з подальшим складанням пародонтальной карти;
 • прицільна рентгенографія.

За результатами дослідження лікар може оцінити характер і масштаби запальних процесів і скласти програму лікування.

Особливості та переваги PSR діагностики ясен

PSR – це найінформативніший метод дослідження тканин пародонту. Процедура дослідження проводиться за допомогою спеціальних пародонтальних зондів.

PSR-тест допомагає лікареві отримати наступні дані:

 • глибина пародонтальних кишень;
 • наявність і ступінь кровоточивості ясен;
 • наявність зубних відкладень на ділянці під яснами;
 • залучення до запального процесу кореневої частини зуба, сполучної тканини, щелепної кістки;
 • ступінь просідання (атрофії) ясен;
 • рухливість зубів.

Тривалість діагностики захворювань ясен методом PSR – в межах 5 хвилин. Її можна пройти під час планового огляду, проведення лікувально-профілактичних процедур у стоматології. Наприклад, якщо у вас за планом професійне чищення зубів, можна перед його проведенням обстежити тканини пародонту.

Результати PSR-тесту лікар використовує для складання пародонтальної карти пацієнта, яку надалі буде використовувати для розробки плану лікування, відстеження динаміки захворювання, контролю результатів.

Що таке пародонтальна карта пацієнта?

Пародонтальна карта – це цифровий паспорт стану ясен в ротовій порожнині пацієнта. Усі дані, отримані під час діагностики, фіксуються в цій карті і зберігаються на комп’ютері стоматолога.

Переваги ведення пародонтальної карти:

 • містить всю необхідну інформацію про стан ясен i тканин навколо зуба;
 • систематизація інформації спрощує лікареві роботу з цими даними;
 • дозволяє стоматологу наочно пояснити пацієнту суть проблеми і кроки, які буду зроблені для її усунення;
 • дає можливість відстежувати результати терапії та, за необхідністю, оперативно змінювати тактику лікування.

Прицільний рентген

Серія прицільних знімків проводиться з метою діагностики та з метою планування терапії. Вона допомагає виявити приховані патологічні процеси в пародонті та періапікальних тканинах.

Інструмент діагностики – радіовізіограф, компактний апарат з мінімальним, безпечним рівнем випромінювання. З його допомогою діагностика проводиться швидко, без будь-якого дискомфорту. Результати (прицільні знімки) відображаються відразу на моніторі комп’ютера. Надалі лікар може їх зберегти й використовувати для моделювання можливих ситуацій при подальшому розвитку захворювання, при виборі того чи іншого методу лікування.

Діагностика та лікування хвороб ясен в Amel Smart Clinic у Дніпрі

Стоматологія – галузь медицини, яка активно розвивається. Amel Smart Clinic – одна з небагатьох клінік в Дніпрі, яка впроваджує найпрогресивніші методи сучасної стоматології в своїй практиці.

Ми пропонуємо:

 • комплексний підхід – глибоке занурення в проблему і паралельне вивчення індивідуальних особливостей стану здоров’я пацієнта;
 • сучасні інформативні методи діагностичного дослідження;
 • великий професійний досвід, який наші лікарі переймали у провідних пародонтологів Європи;
 • безболісність будь-яких процедур;
 • високий рівень послуг за доступною ціною.

Якщо ви хочете мати здорові зуби, довірте турботу про здоров’я ротової порожнини фахівцям Amel Smart Clinic. Своєчасне виявлення запалення ясен допоможе вам уникнути серйозних ускладнень. Вартість консультації, діагностики, лікування вказані в прайсі. Записатися на консультацію можна онлайн або за телефоном, що вказаний на сайті.

Наші спеціалісти
Записатись на прийом