Стоматология Amel Smart Clinic

Фторування зубів дітям

Фторування зубів дітям

Одним з методів профілактики карієсу в дитячій стоматології є фторування зубів дитині. Здоров’я зубів залежить не тільки від якості та регулярності гігієнічних процедур, але й від того, наскільки збалансований раціон харчування дитини. З продуктів харчування організм отримує всі необхідні вітаміни і мікроелементи, зокрема такий важливий для формування зубної емалі елемент, як фтор. При його недостатньому вмісті у воді рекомендується мінералізація емалі або фторування зубів дітям у Дніпрі.

З якою метою проводиться фторування дитячих зубів

Фторування можна проводити, починаючи з дворічного віку. У комбінації з професійним чищенням зубів, воно є ефективним заходом, що дозволяє уникнути розвитку карієсу.

Приведемо основні цілі, які переслідують, проводячи фторування зубів у дітей:

 • Захист і мінералізація зубів. Зуби, що тільки прорізалися, ще недостатньо захищені від зовнішніх негативних впливів. Емаль легко пошкоджується кислотами, які виділяють бактерії, що викликають карієс. Фторування забезпечує додатковий захист зубів дитини.
 • Захист і очищення емалі. При гормональних змінах в організмі дитини підвищується в’язкість слини, тому емаль очищається не так ефективно. Крім того, це той вік, коли контроль батьків над дитиною стає не таким тотальним і особистої гігієни це теж стосується.
 • Захист зубної емалі до і після установки ортодонтичних конструкцій.

Перерахуємо переваги фторування, які обумовлюють популярність даної процедури:

 • немає необхідності в частому проведенні процедури (досить дворазової обробки на рік);
 • колір емалі не змінюється;
 • глибоке фторування може застосовуватися навіть при значних руйнуваннях зубних тканин;
 • зменшує чутливість зубів до температурних перепадів.

Як проводиться процедура фторування зубів

Фторування проводиться двома методами:

 • 1
  Просте фторування. Засіб наноситься на поверхню зубів. Проводиться у профілактичних цілях, оскільки фторвмісні препарати не можуть проникати глибоко в емаль і не є засобом для лікування карієсу.
 • 2
  Глибоке фторування. Для проведення процедури використовується спеціальний склад з високою концентрацією іонів фтору. Глибоке фторування молочних зубів застосовується при різного ступеня каріозних ураженнях, дозволяючи призупинити руйнування зубної тканини. Іони фтору глибоко проникають у тканини, добре зміцнюють зуби і зберігають їх до моменту зміни на постійні.

Глибоке фторування зубів дітям – проста процедура, результативність якої залежить від дотримання правильної послідовності і якості маніпуляцій. Її основні етапи:

 • 1
  Видалення з поверхні зубів нальоту за допомогою набору спеціальних щіток і інструментів.
 • 2
  Поверхня висушується потоком повітря, що забезпечує хороше зчеплення лікувального препарату з емаллю.
 • 3
  На емаль наноситься розчин для герметизації, що містить фтор, після чого поверхню просушують.
 • 4
  На зуб наноситься комплекс з гідроксиду міді і кальцію. Завдяки цьому розчину в каналах дентину утворюються сполуки, які дозволяють зміцнити емаль.

Протипоказання для фторування

Фторування не проводиться у наступних випадках:

 • при алергії на один з компонентів розчину;
 • при значному пошкодженні зуба карієсом, коли немає можливості зберегти його.

Фторування дитячих зубів в Amel Smart Kids у Дніпрі

Кальцій і фтор є основними мінералами, що впливають на стан емалі. При їх нестачі в організмі підвищується ймовірність руйнування зубів. Для їх захисту використовуються спеціальні фторвмісні препарати, які проникають у зубні тканини, насичують їх мінералами і перешкоджають руйнівній дії бактерій.

Довіряйте турботу про ваше здоров’я і здоров’я ваших дітей професіоналам клініки Amel Smart Kids (Дніпро), де вам запропонують якісне обстеження і хороше лікування. Щоб записатися на прийом до лікаря використовуйте спеціальну форму на сайті або один з каналів зв’язку. Ціни на наші послуги представлені в прайсі.

Наші спеціалісти
Моя спеціалізація – дитяча терапевтична стоматологія. Я емпат, дуже тонко відчуваю емоції своїх пацієнтів. Вважаю, що лікар повинен мати велике серце і неабиякий розум. Розуміючи, що успіх лікування залежить не тільки від моїх навичок та знань, а також від співпраці та взаємного розуміння з пацієнтом, велику увагу приділяю налагодженню стосунків з дітьми, а також з їхніми батьками. У вільний час займаюся йогою, захоплююсь вивченням психології поведінки людини. Я намагаюся йти в ногу з часом, розвиватися та пізнавати нові технології всіма доступними мені способами. Я люблю свою роботу та отримую взаємні почуття від своїх пацієнтів. Дякую за довіру! Будьте здорові!
 • Освіта
  ХНМУ
 • Спеціалізація
  Дитячий стоматолог
Практичний досвід лікаря 5 років. Олександра – стоматолог у другому поколінні. У роботі цінує професіоналізм та злагоджену командну роботу. Головне завдання лікаря - це лікування зубів без болю та неприємних відчуттів. Важливим вважає стати справжнім другом маленького пацієнта. У вільний час захоплюється: танцями, читанням, подорожами та прогулянками.
 • Освіта
  ЗДМУ, Стоматологія
 • Спеціалізація
  Дитячий стоматолог
В роботі для Микити важливо запобігти тому, що в майбутньому може мати потребу лікування. Прибрати у пацієнтів страх до стоматології і навчити культурі гігієни порожнини рота. Микита уважний, педантичний, дисциплінований, вміє слухати і співпереживати. Прагне завжди бути на крок попереду.
 • Освіта:
  ДМА
 • Спеціалізація:
  Дитячий стоматолог
Працювати з дітьми - це завжди велика відповідальність. Тут неможливо обійтися без високого рівня професіоналізму, почуття гумору і безмежної любові до дітей. За плечима Алли Анатоліївни більше 30 років досвіду в професії. Вона завжди знає, як знайти підхід до маленьких пацієнтів, умовити їх, розважити, заспокоїти, щоб всі пішли після прийому задоволеними і щасливими. Із задоволенням ділиться порадами і корисними відомостями про здоров'я дитячих зубів з батьками. Запорука стабільного успіху в роботі - постійний рух вперед, тому Алла Анатоліївна регулярно відвідує профільні семінари, майстер-класи та курси, присвячені дитячої стоматології, працюючи над підвищенням своєї кваліфікації. У вільний час любить подорожувати.
 • Освіта
  ДДМА, лікар-стоматолог
 • Спеціалізація
  Дитячий лікар-стоматолог
Записатись на прийом