Стоматология Amel Smart Clinic

Лікування пульпіту

Лікування пульпіту

Пульпіт заявляє про себе нестерпним болем, від якого не рятують надовго навіть знеболювальні препарати. Єдиний спосіб зупинити біль, яка супроводжує пульпіт – лікування зуба в стоматологічній клініці. Це якраз той випадок, коли пацієнт готовий кинути все і бігти до стоматолога негайно, аби зуб перестав боліти.

Звертатися за допомогою до стоматології треба не лише в критичних ситуаціях, а регулярно, кожні 3-4 місяці проходити огляд. Стежити за здоров’ям ваших зубів вам допоможе клініка сучасної стоматології Amel Smart Clinic (Дніпро). У нас ви отримаєте професійні консультації щодо профілактики стоматологічних захворювань, якісне лікування і кваліфіковану екстрену допомогу в разі гострого болю.

Чому починається пульпіт?

Пульпа – це внутрішні тканини зуба. Вони розташовані на самій глибині, складаються з нервової та сполучної тканини, кровоносних судин. Пульпа живить зуб, забезпечуючи дентин і емаль усіма необхідними речовинами. Пульпіт розвивається тоді, коли до нервово-судинної тканини потрапляє інфекція.

Причиною інфікування пульпи може бути:

 • недотримання технології терапевтичного лікування;
 • пошкодження пульпи під час лікування карієсу;
 • використання пломбувальних матеріалів поганої якості;
 • хімічне пошкодження (дія препаратів, які застосовуються в стоматологічному лікуванні – антисептика, кислоти, композитного матеріалу).

Що буде, якщо вчасно не почати лікування пульпіту?

Якщо зуб болить це означає, що проблема вже досить серйозна, і затягування з лікуванням пульпіту може мати серйозні наслідки:

 • втрата зуба;
 • інфікування м’яких тканин;
 • інфікування окістя (періостит);
 • нагноєння тканин (абсцес);
 • сепсис;
 • збій у функціонуванні внутрішніх органів внаслідок поширення в організмі токсичних продуктів життєдіяльності патогенних хвороботворних мікроорганізмів.

Пульпіт: симптоми захворювання

На різних стадіях, у різних умовах перебігу хвороби у пацієнта можуть проявлятися такі симптоми:

 • гострий пронизливий біль, який не заспокоюється протягом декількох днів, тижнів;
 • раптовий пролонгований біль при вживанні солодких продуктів, холодної чи гарячої їжі (інтенсивність больових відчуттів залежить від форми захворювання, при хронічному перебігу хвороби біль притуплюється, стає ниючим);
 • зміна пігменту емалі (темні плями – характерна ознака карієсу);
 • неприємний запах з рота.

Лікування різних форм пульпіту

Пульпіт має три стадії розвитку:

 • 1
  Серозний – початкова форма захворювання. Пульпіт протікає гостро. Гній не утворюється.
 • 2
  Гострий осередковий – гнійне запалення в області пульпи.
 • 3
  Дифузний – вихід інфекції за межі коронкової частини зуба (ураження коренів).

При відсутності адекватного лікування дифузного пульпіту у пацієнта розвивається хронічна форма захворювання. Види хронічного пульпіту:

 • фіброзний – всередині зуба утворюється глибока каріозна порожнина;
 • гіпертрофічний – відбувається зрощення каріозної порожнини з порожниною зуба, утворення поліпа;
 • гангренозний – запалення призводить до розпаду пульпи, у пацієнта з’являється неприємний гнильний запах з рота;
 • загострений хронічний пульпіт – повертаються спалахи болю, високий ризик інфікування щелепної кістки, розвитку періодонтиту.

Лікування пульпіту: сучасні методи

Терапевтичне лікування пульпіту без видалення нерва можливе тільки в серозній або гострій стадії. Воно полягає в лікуванні каріозної інфекції, обробці тканин зуба антисептичними препаратами, реставрації.

У разі фіброзного, гіпертрофічного пульпіту, глибокого поширення інфекції, розвитку гнійних процесів, обов’язково проводиться ендодонтичне лікування.

Послідовність ендо-лікування пульпіту:

 • 1
  Діагностика (рентгенологічне дослідження зуба з метою оцінки стану тканин, характеру запального процесу, вивчення конфігурації кореневих каналів).
 • 2
  Видалення дентину, ураженого інфекцією.
 • 3
  Видалення пульпи.
 • 4
  Чищення, ретельна обробка каналів кореня зуба.
 • 5
  Санація антисептиком.
 • 6
  Герметизація каналів.
 • 7
  Відновлення коронки зуба.

Лікування пульпіту в Amel Smart Clinic у Дніпрі

Профілактичний огляд в стоматологічній клініці Amel Smart Clinic кожні 3-4 місяці – це можливість ранньої діагностики карієсу та інших стоматологічних захворювань, збереження стоматологічного здоров’я та продовження життя кожного рідного зуба. Профілактика – найкращий спосіб боротьби з хворобами зубів і ясен. Але якщо не вдалося запобігти хворобі, то наші лікарі знайдуть найбезпечніший, найменш травматичний спосіб її лікування.

Ендодонтичне лікування в Amel Smart Clinic – це:

 • широкі технічні можливості діагностики, ендодонтичної стоматології, що дозволяють проводити лікування різного ступеня складності, в тому числі триканального моляра;
 • високий професіоналізм лікарів;
 • турбота про безпеку і комфорт пацієнта під час лікування;
 • лікування без болю, без ускладнень.

Amel Smart Clinic – це сучасна стоматологія за доступною ціною. Вартість послуг клініки вказана в прайсі. Запис на консультацію можна зробити телефоном або на сайті, заповнивши онлайн заявку.

Наші спеціалісти
Стоматолог-терапевт, ендодонтист, кандидат медичних наук, доцент кафедри стоматології Харківського Національного Медичного Університету. Для Едуарда любов до роботи – вічний двигун професійного зростання. Має виняткове почуття смаку, це і допомагає йому у створенні не тільки здорових, а й естетичних, гарних, гармонійних посмішок.
 • Освіта
  ХНМУ
 • Спеціалізація
  Терапія, ендодонтія
 • Образование
  ДДМУ, Лікар-стоматолог
 • Спеціалізація
  Терапія
Практичний досвід Івана Романовича – 3 роки. В роботі Івану допомагають якості, які він вважає важливими для лікаря: відповідальність, увага до деталей та високі вимоги до результату!
  Практичний досвід Ірини Олексіївни понад 22 роки. У роботі вимоглива до себе, цілеспрямована та відповідальна, для неї важливий комфорт пацієнта та бездоганний результат. Надає пацієнтам кваліфіковану стоматологічну допомогу терапевтичного профілю: професійна гігієна ротової порожнини, лікування карієсу та його ускладнень, пломбування кореневих каналів, реставрація зубів, профілактика та лікування захворювань слизової оболонки порожнини рота.
   Практичний досвід Ігоря Леонідовича – 3 роки. Вибір професії був очевидний ще у шкільні роки, вся родина лікарів, отже, Ігор буде лікарем. Залишалося тільки визначитися із напрямком, і вибір упав на стоматологію. У роботі вважає, що визначальним фактором є естетична та функціональна сторона виконаних робіт, а наявність таких особистих якостей як: відповідальність, увага до деталей та високі вимоги до результату допомагають ідеально впоратися з будь-якими складнощами.
   • Освіта
    ДДМА, лікар-стоматолог
   • Спеціалізація
    Терапія, ортопедія
   Лікування зубів: інші послуги
   Професійне чищення зубів
   Професійне чищення зубів
   Щоденна гігієна ротової порожнини в домашніх умовах – обов’язкова міра профілактики карієсу і хвороб ясен. Однак гігієнічне чищення зубів звичайною зубною щіткою малоефективне щодо зубних відкладень, особливо твердих відкладень і нальоту в підясневій області і області між зубами. Вирішити цю проблему допоможе стоматологічна клініка Amel Smart Clinic. У нашій клініці багато уваги приділяється профілактиці стоматологічних...
   Відбілювання
   Відбілювання
   Лазерні технології набули широкого застосування в медицині, і зокрема, в стоматології. Клініка прогресивної стоматології Amel Smart Clinic використовує лазер у діагностиці, хірургічному, ендодонтичному лікуванну, у пародонтології та ортопедії, а також проводить естетичні стоматологічні процедури – лазерне відбілювання зубів у Дніпрі. Сьогодні лазерне відбілювання – найбезпечніший і найбільш ефективний метод освітлення емалі. За допомогою лазера можна...
   Лікування періодонтиту
   Лікування періодонтиту
   Карієс — захворювання, яке розвивається протягом тривалого часу, що дозволяє виділити кілька етапів цього процесу. Найглибшим ускладненням карієсу є періодонтит. Якщо вас турбує ниючий біль, який посилюється при контакті із зубом, швидше за все карієс вже вразив тканини періодонта. Періодонтит, лікування якого пропонує Amel Smart Clinic, являє собою запальний процес в тканинах пародонту, що знаходяться...
   Лікування карієсу
   Лікування карієсу
   Чому ми відкладаємо лікування карієсу? Все просто. Наші уявлення про сучасну стоматологію далекі від реальності, і тому при першій згадці про лікування зубів, ми неодмінно згадуємо про шум бормашини і неприємні відчуття. Це змушує нас відкладати візит до стоматолога до того самого моменту, коли боротися з болем вже не стане сили. Стандарти в стоматології змінюються,...
   Лікування пульпіту
   Лікування пульпіту
   Пульпіт заявляє про себе нестерпним болем, від якого не рятують надовго навіть знеболювальні препарати. Єдиний спосіб зупинити біль, яка супроводжує пульпіт – лікування зуба в стоматологічній клініці. Це якраз той випадок, коли пацієнт готовий кинути все і бігти до стоматолога негайно, аби зуб перестав боліти. Звертатися за допомогою до стоматології треба не лише в критичних...
   Реставрація зубів
   Реставрація зубів
   Під загальним поняттям «реставрація» мають на увазі повернення первісного вигляду чогось, що було зруйновано, пошкоджено. У стоматології реставрація зубів проводиться, коли зубна коронка зазнала часткового руйнування. Мета реставрації – відновлення форми, робочих та естетичних властивостей зубів і продовження терміну їх життя. Стоматологічна клініка Amel Smart Clinic (Дніпро) використовує сучасні технології, які дозволяють відновлювати тіло зуба...
   Записатись на прийом