Стоматология Amel Smart Clinic

Бюгельні протези

Бюгельні протези

Бюгельний протез відноситься до умовно-знімних конструкцій, які дозволяють вкрай швидко відновити жувальну функцію, повернути можливість вільно спілкуватися, а їх установка виконується тоді, коли через будь-які причини не можна провести імплантацію або використати мостовидний протез.

Це легкі й компактні конструкції, які досить надійні, практично не спричиняють дискомфорту і малопомітні в роті. Вони жорстко фіксуються на коронках, зубах-опорах або імплантатах, повертаючи впевненість і комфорт у ваше життя.

Що таке бюгельні зубні протези

Назва «бюгельний» запозичене з німецької мови. У перекладі «бюгель» означає «скоба» або «дуга». Одним з елементів цієї конструкції є дуга, яка з’єднує ліву і праву сторони протеза. Матеріалом для її виготовлення служить метал. Існує різновид бюгельних протезів – ацеталові протези (ацетальні), у яких каркас виготовлений з термопласту, а не металу.

Виглядає конструкція досить потужно, але завдяки малій товщині дуга щільно прилягає до піднебіння. Процес адаптації до протезу у пацієнтів перебігає досить швидко. Основні елементи бюгельного протеза:

  • штучні зуби;
  • штучні ясна, які переносять навантаження при жуванні на ділянку без зубів;
  • дуга – з’єднує ліву і праву частину конструкції;
  • кріплення.

Показання для встановлення бюгельних протезів

Бюгельне протезування незамінне в тих випадках, коли немає можливості провести протезування на імплантатах. Такі конструкції мають тривалий термін служби (до 10 років), а рішення про доцільність і можливість їх застосування приймається після комплексної діагностики. Основні показання для установки бюгельних протезів:

  • кінцеві дефекти зубного ряду;
  • відсутність декількох зубів підряд;
  • підвищена рухливість зубів при пародонтиті (протез використовується в якості шини для зубного ряду);
  • підвищена стертість зубної емалі;
  • одностороння адентія;
  • дефекти щелеп;
  • корекція прикусу при повній відсутності зубів (використовуються спільно з імплантами).

Протипоказання:

  • хронічні запальні процеси в періапікальних зубних тканинах, де протези фіксуються кламерами;
  • виражена атрофія альвеолярних відростків;
  • недостатня висота зубів-опор;
  • неправильний прикус;
  • високе розташування дна ротової порожнини.

Види бюгельних протезів

Класифікація бюгельних протезів в ортопедичній стоматології здійснюється за способом їх кріплення. В Amel Smart Clinic вам запропонують протези на кламерах, атачменах, на телескопічній системі кріплення, та конструкції, що не містять металу.

Бюгельні протези на кламерах

Класичний спосіб кріплення. Ортопедична конструкція фіксується на зубах-опорах за допомогою кламерів (гачків). Кламерна система фіксації є найпоширенішою. Кламер у протезі водночас виконує функцію опори та утримувача, тому опори приймають на себе частину навантаження. Навантаження в цьому випадку розподіляється наступним чином: 2/3 припадає на ясна і всього лише 1/3 на опорні зуби. Існує 5 видів кламерів, які описує система Нея.

Бюгельний протез на кламерах має такі переваги: ​​довговічність, можливість легко вийняти його і вставити назад. Основний недолік – гачки можуть бути помітні при розмові та вживанні їжі.

Бюгельні протези на атачменах

Для фіксації бюгельной конструкції також можуть використовуватися замкові з’єднання або атачмени. У більшості випадків бюгельний протез на замках є кращим вибором, на користь якого говорить маса позитивних характеристик.

Атачмени – невеликі замкові кріплення, які з’єднуються за допомогою матриці з одного боку і відповідної частини з іншого. Головна відмінність цього типу кріплення полягає в тому, що воно може з’єднуватися всередині зуба, що більш фізіологічно.

Бюгельний протез на атачменах має ще одну важливу перевагу – це рухливість конструкції, яка обирається в залежності від топографії дефектів і стану періодонта зубів-опор. На підставі цього віддають перевагу рухливим (ротаційні або шарнірні) або нерухомим замкам.

Атачмени підвищують естетичність бюгельних протезів, оскільки непомітні в роті. У цьому випадку, як і при використанні кламерів, частина жувального тиску передається на періодонт опор, що підвищує їх физиологичность.

Бюгельні протези з телескопічною системою кріплення

Телескопічну систему фіксації можна вважати різновидом замкових кріплень, функціональні якості якої значно вищі. Телескопічна коронка – це подвійна коронка, в якій перша є незнімною і вкриває зуб, а друга фіксується на бюгельній конструкції, виконуючи опорно-утримуючу функцію.

У порівнянні з атачментами такий вид кріплення має більш високі естетичні характеристики і утримуючі властивості.

Безметалеві бюгельні протези

Якщо у пацієнта є алергія на метал, використовуються конструкції, які не містять металу. Основою для протеза служить полімерний матеріал, а кріплення виконується м’якими і безпечними для емалі затискачами. За міцністю такі конструкції не поступаються протезам із металевою основою. Колір полімерної основи відповідає кольору ясен пацієнта.

Безметалевий бюгельний протез на верхню щелепу може бути частковим (встановлюється на одну сторону) або двостороннім. Піднебіння при цьому залишається відкритим, тому смакові відчуття у пацієнта залишаються незмінними. Бюгельний протез на нижню щелепу відрізняється від конструкції для верхньої щелепи розташуванням кламерів і перемичок.

Переваги бюгельних протезів

  • Зручність носіння. Бюгельні конструкції не викликають дискомфорту, блювотного рефлексу, не впливають на дикцію, не заважають нормальному пережовуванню їжі.
  • Висока міцність. Дуга з цільного металу гарантує надійність усієї конструкції, термін експлуатації не менше 7 років.
  • Надійна фіксація. Будь-які види кріплень (атачмени, кламери, телескопічні коронки) надійно утримують конструкцію, як без навантаження, так і під час пережовування їжі.
  • Шинуючий ефект. Бюгельний протез є хорошим рішенням для протезування, навіть у тих випадках, коли опорні зуби рухливі.
  • Можливість проведення ремонту. При механічних пошкодженнях конструкцію може бути відновлено.

Бюгельне протезування: основні етапи

Розглянемо основні етапи, які відокремлюють вас від того моменту, коли ви знову будете впевнені в собі й зможете повернутися до повноцінного життя:

  • 1
    Первинний огляд і апаратна діагностика.
  • 2
    Виконується 3D-томографія (сканування зубощелепної системи).
  • 3
    Комп’ютерне моделювання та виготовлення протезів: відливається каркас, вкривається акрилом, фіксуються коронки (для виготовлення протеза знадобиться близько 7 днів).
  • 4
    Примірювання і, за необхідністю, корекція.
  • 5
    Встановлення зубного протеза. Після процедури встановлення лікар-стоматолог консультує пацієнта щодо правил експлуатації протеза, призначає дату наступного візиту.

Бюгельне протезування зубів у стоматологічній клініці Amel Smart Clinic у Дніпрі

Незалежно від методу протезування ми гарантуємо повноцінне відновлення функцій зубощелепної системи і естетики, властивої природним зубам. Бюгельне протезування в Amel Smart Clinic (Дніпро) у багатьох випадках є вибором №1 і дозволяє в стислі терміни повернути нашим пацієнтам можливість жити повноцінно, бути впевненими в собі й дарувати посмішки оточуючим.

Ціни на процедуру: Бюгельні протези

ПроцедураЦіна
Частковий знімний протез адентія 1 зуба3 500 грн
Наші спеціалісти
Лікар стоматолог-ортопед. Практичний досвід Артема: 20 років.
  • Освіта
    Харківський Національний Медичний Університет
  • Спеціалізація
    Ортопедія
Практичний досвід Олександра більше 5 років. Стоматологією почав цікавитись ще в 9 класі та зупинився саме на цьому напрямі. У роботі важливо бачити все в дрібницях, зосереджуватися на кожній деталі, і щоб оточуючі тебе колеги були на одній хвилі. Має велику терплячість і старанність, котрі дуже допомагають в процесі роботи. Любить настільні ігри, читати книги, грати і дивитись футбол.
  • Освіта
    ХНМУ, ХМАПО
  • Спеціалізація
    Ортопедія
Записатись на прийом