Стоматология Amel Smart Clinic

Кюретаж

Кюретаж

Сучасна стоматологія має великі можливості, щоб ефективно запобігати і боротися з різними стоматологічними захворюваннями, у тому числі з дуже серйозними патологіями. Головна мета стоматолога сьогодні – це збереження і підтримка життєдіяльності зубів. Кюретаж пародонтальних кишень – дуже затребувана послуга, що відноситься якраз до таких зубозберігаючих лікувально-профілактичних методик.

Amel Smart – сучасна клініка в Дніпрі, яка робить доступною для населення стоматологію нового високого стандарту якості. Фахівці клініки мають великий досвід лікування та ефективної профілактики захворювань ротової порожнини, проведення складних операцій і лікувально-гігієнічних процедур із застосуванням інноваційних технологій, у тому числі і кюретажу ясен.

Кюретаж зубів – що це?

Захворювання ротової порожнини – результат роботи хвороботворних бактерій. Регулярна гігієна допомагає боротися із зубними відкладеннями (продукти життєдіяльності бактерій) на поверхні зубів, але в деяких випадках патогенні мікроорганізми оселяються в місцях, недоступних для зубної щітки – під яснами, що призводить до утворення пародонтальних кишень, запалення тканин пародонту. Кюретаж ясен порівнюють з професійної гігієною. Насправді ж це більш складна стоматологічна процедура, яка вирішує ширший спектр завдань:

 • очищення поверхні зуба від зубного нальоту, мінералізованих відкладень глибоко під яснами (в кореневій області);
 • згладжування поверхні кореня та створення умов для загоєння;
 • видалення сполучних тканин, що розрослися, інфікованих тканин, які зазнали патологічних змін.

Коли і навіщо проводиться кюретаж зубів і ясен?

Кюретаж пародонтальних кишень призначають, коли ясна запалюються, стають рухливими, відкривають бактеріям шлях до кореневої частини зуба, під яснами з’являються зубні відкладення. Це відбувається при такому захворюванні ясен, як пародонтит.

Чинники, при яких рекомендоване чищення пародонтальних кишень:

 • спостерігається кровоточивість ясен при навантаженні (пережовуванні твердої їжі, під час чищення);
 • при жуванні з’явилися неприємні або болісні відчуття;
 • ясна запалилися – почервоніли, втратили пружність та щільність;
 • між яснами і зубом утворилася глибока щілина;
 • зубний камінь видимий на поверхні зуба.

При наявності хоча б одного з перелічених симптомів потрібно терміново записатися до стоматологічної клініки. В Amel Smart під час консультації лікар проводить огляд, досліджує глибину пародонтальних кишень, ступінь ураження тканин пародонта і призначає пацієнтові найбільш ефективний і безпечний метод чищення зубів і ясен (кюретаж).

Методи чищення ясневих кишень

Існує кілька технологій видалення зубних відкладень на ділянці під яснами:

 • закритий кюретаж;
 • відкритий кюретаж;
 • ультразвукове чищення пародонтальних кишень

Особливості процедури закритого кюретажу

Якщо глибина пародонтальної кишені не більше 5 мм, рекомендується закритий кюретаж – технологія очищення без препарування тканин. Незважаючи на відсутність хірургічного втручання, усі маніпуляції виконуються в прикореневій зоні, тому процедура закритого кюретажу проводиться із застосуванням місцевої анестезії. Завдання лікаря – видалити осередок запалення, відновити тканини пародонту.

Етапи закритого кюретажу:

 • 1
  Ін’єкція анестетика.
 • 2
  Видалення відкладень, патологічно змінених тканин ясен за допомогою спеціальних кюрет (стоматологічних інструментів).
 • 3
  Згладжування нерівностей, полірування очищеної ділянки емалі.

Показання до відкритого кюретажу. Етапи процедури

Коли проведення закритого кюретажу неможливе або консервативне лікування не було ефективним, якщо пародонтальні кишені дуже глибокі (понад 10 мм) лікар призначає пацієнтові відкритий кюретаж. Це операція з надрізом ясен.

Послідовність дій лікаря:

 • 1
  Огляд і діагностика.
 • 2
  Анестезія.
 • 3
  Надріз ясен.
 • 4
  Усунення джерела інфекції.
 • 5
  Медикаментозна обробка ділянки проведення операції з метою блокування запальних процесів, прискорення процесу регенерації тканин.
 • 6
  Накладення швів.

За необхідністю видалення зубних відкладень на зубному корені або в разі враження і руйнування кісткової тканини потрібно забезпечити доступ до більш глибоких шарів пародонту. Надріз ясен здійснюється клаптевим методом.

Переваги застосування лазеру

Лазер – це більш безпечна, менш травматична альтернатива відкритого кюретажа. За допомогою лазера лікар може робити розрізи та стерилізує пародонтальні кишені.

Переваги лікування лазером:

 • відсутність кровотечі – лазер у процесі розрізання тканин відразу припікає кровоносні судини;
 • після стерилізаціі лазером з’єднання ясен із зубом і загоєння тканин відбувається дуже швидко;
 • унікальність лазерної технології в тому, що вона не тільки делікатно розрізає, а й знезаражує тканини, які обробляє.

Незалежно від того, яким методом проводиться чищення ясневих кишень, після процедури лікар-пародонтолог дає пацієнтові рекомендації на період реабілітації відносно догляду за ротовою порожниною. Пацієнт зобов’язаний чітко виконувати отримані інструкції – від цього залежить швидкість відновлення після операції.

Кюретаж пародонтальних кишень в Amel Smart у Дніпропетровську

Amel Smart – сучасна стоматологічна клініка, де діагностика і лікування захворювань ротової порожнини проводиться із застосуванням найбільш ефективних, прогресивних технологій. Чищення пародонтальних кишень у межах лікування пародонтиту проводиться найбезпечнішими методами.

Amel Smart гарантує кожному пацієнтові:

 • індивідуальне професійне вирішення проблеми;
 • лікування без стресу, без болю, без ускладнень;
 • найкомфортніші умови і доступні ціни.

Вартість лікування ясен в Amel Smart залежить від характеру захворювання і особливих показань у пацієнта. Записуйтеся на консультацію до профільного фахівця, і ми допоможемо вам відновити і зберегти здоров’я ваших зубів та ясен.

Ціни на процедуру: Кюретаж

ПроцедураЦіна
SRP-терапія в області 1-го сегмента1 000 грн
Складання пародонтальної карти500 грн
Стерилізація пародонтальних кишень лазером1 200 грн
Наші спеціалісти
6 років практичного досвіду. Член Асоціації пародонтологів України та Української академії пародонтології. Завжди хотіла пов'язати своє життя з медициною, вчилася в медичному ліцеї, а по закінченню зрозуміла, що хочеться бути саме стоматологом. Ольга, є одним з кращих в Україні фахівців з відбілювання зубів. Своїм головним завданням вважає здоров'я і щастя клієнта. Вивчала профільні курси, присвячені підтримуючого лікування в пародонтології, принципам інструментальної обробки кореневих каналів, клінічного застосування лазерів ,, невідкладних станів в стоматології, професійної гігієни.
 • Образование
  ДГМА, врач-стоматолог
 • Специализация
  Пародонтология
Має понад 6 років практичного досвіду. Для неї завжди дуже важливо правильно підібрати підхід до кожного пацієнта, щоб максимально якісно і скрупульозно виконати свою роботу. У повсякденній практиці їй допомагають зосередженість, пунктуальність, вміння допомогти і почути проблему з якою прийшов пацієнт. Марина пройшла безліч профільних курсів, вивчала застосування гіалуронової кислоти в практиці лікаря стоматолога, естетичні реставрації за допомогою силіконового ключа, індивідуальну гігієну і профілактику в стоматології, застосування коффердама в стоматології, використання лазера в пародонтології, основи первинної ендодонтії. Вона не зупиняється на досягнутому і продовжує розвиватися в професії, відвідуючи курси від кращих лекторів, щоб кожен її пацієнт отримував ідеальний результат і здорову усмішку. Вільний час вона зазвичай проводить з родиною і друзями, грає на фортепіано, читає як художню, так і професійну літературу.
 • Освіта
  ДМА, лікар-стоматолог
 • Спеціалізація
  Пародонтологія
Записатись на прийом