Стоматология Amel Smart Clinic

Металеві брекети

Металеві брекети

Поява нових ортодонтичних конструкцій для виправлення прикусу практично не вплинула на популярність класичних брекет-систем з металу. Десятиліттями брекети металеві допомагають виправляти зубні аномалії і деформації прикусу.

Корекція порушень за допомогою брекет-систем — процес досить тривалий, проте, терміни цілком визначені:

 • 1 рік — для корекції незначних змін прикусу і аномалій зубного ряду;
 • 2 роки — стандартний термін лікування;
 • 2,5 року — складні порушення.

Термін лікування залежить від різних чинників:

 • Тип і ступінь виразності порушень. При значних деформаціях і викривленнях зубів, тривалість лікування збільшується.
 • Міжзубна відстань. При великій скупченості необхідно видаляти зуби або використовувати додаткові пристосування, що також збільшує термін лікування. Стан порожнини рота. Йдеться про карієс і запалення м’яких тканин — чим їх менше, тим швидше можна приступити до лікування з використанням брекет-систем.
 • Вік. Корекція порушення можлива у будь-якому віці, але найбільш чутлива до зовнішніх впливів, кісткова система у пацієнтів до 14 років.
 • Тип брекет-систем. При використанні самолігувальних конструкцій час лікування скорочується на чверть.

Що таке металеві брекети

Залежно від способу установки, виділяють брекети:

 • вестибулярні;
 • лінгвальні.

На підставі способу кріплення дуги до скоби:

 • лігатурні;
 • безлігатурні (самолігувальні).

Вестибулярні брекет-системи встановлюються на зовнішній стороні зубів. Сучасні моделі мають невеликі розміри і комфортні у носінні, але їх добре видно в роті, тому вони менш популярні, ніж лінгвальні конструкції.

Лінгвальні брекет-системи встановлюються на внутрішній стороні зубів і для оточуючих абсолютно не помітні. Це поєднання високої ефективності і можливість позбутися від психологічного дискомфорту під час лікування.

Лігатурні брекет-системи оснащені еластичними лігатурами, які дозволяють зафіксувати окремі брекети на дузі. Підвищити естетичні характеристики ортодонтичних конструкцій вдається завдяки використанню лігатур (гумок) чорного, сріблястого і білого кольорів. Таким чином можна відтінити емаль, зробити зуби візуально більшими, а за бажанням, підібрати брекет-системи можна навіть під колір шкіри, очей.

 Установка металевих брекетів

Процедура установки включає кілька етапів, у тому числі підготовчі:

 • На першому етапі проводиться обстеження, діагностика (панорамні знімки зубощелепної системи, фотофіксація, рентгенівський знімок черепа).
 • Перед установкою брекетів за необхідністю проводиться лікування карієсу і запальних процесів у м’яких тканинах. Завершальним етапом підготовки є професійне чищення зубів.
 • Наступний етап — підготовка до фіксації брекетів. Для цього використовується спеціальний розширювач, який дозволяє отримати доступ до всіх зубів. Перед фіксацією поверхня зубів полірується і обробляється спеціальними розчинами, висушується.
 • На поверхні кожного зуба за допомогою клею позиціонується і фіксується брекет. Заключним етапом є об’єднання всіх брекетів дугою, яка створює необхідний для корекції тиск.

Протягом декількох днів після установки можливий деякий дискомфорт, який буде тривати до моменту повної адаптації до встановлених конструкцій.

Рекомендації на період носіння брекет-систем

Для того щоб тривалість ортодонтичного лікування була не більше прогнозованої, необхідно дотримуватися правил гігієни. Щоб брекет-система виконувала свою функцію, а лікарю не довелося займатися її ремонтом і лікуванням ваших зубів, дотримуйтесь наступних простих правил:

 • Чистіть зуби ще ретельніше: наявність брекет-систем зобов’язує вас робити це частіше — після кожного прийому їжі.
 • Будьте обережні: дуже важливо зробити гігієнічні процедури ефективними, а для цього слід використовувати додаткові засоби: іригатор, йоржики, зубну нитку, спеціальні розчини для дезінфекції.
 • Змініть раціон: виключіть з нього тверді та в’язкі продукти харчування, наприклад, горіхи, моркву, яблука, жорстке м’ясо і т.д. Крім цього, рекомендуємо скоротити вживання продуктів, здатних змінювати колір не лише зубної емалі, але й брекетів (вино, кава).

Лікування металевими брекетами у стоматології Amel Smart Clinic у Дніпрі

Класичні методи корекції прикусу залишаються найефективнішими і затребуваними. Брекет-система металева також належить до цієї категорії ортодонтичних методів і дозволяє виправляти серйозні порушення прикусу, різні аномалії росту зубів у дітей і дорослих.

Щоб записатися на консультацію, залиште замовлення на сайті стоматологічної клініки Amel Smart Clinic у Дніпрі або зв’яжіться з нами, використовуючи один із комунікаційних каналів. Ціни основних послуг представлені в прайсі на сайті. Більш точну вартість лікування ви зможете дізнатися під час консультації.

Ціни на процедуру: Металеві брекети

ПроцедураЦіна
Консультація/плановий огляд фахівця ортодонта400 грн
Ортодонтична корекція за допомогою металевої брекет-системивід 16 500 грн
Ортодонтична корекція за допомогою металевої самолігуючої брекет-системивід 16 500 грн
Наші спеціалісти
Анна працює ортодонтом більше 5 років. На її думку, в роботі важливо любити те, що ти робиш, завжди викладатися на 200%, і ніколи не зупинятися на шляху до нових знань. Анна не представляє стоматолога без таких якостей, як уважність, акуратність, емпатія, здатність до критичного мислення і прийняття рішень. У повсякденній роботі їй допомагають креативність, допитливість, любов до людей і своєї професії.
 • Освіта
  ДМА, лікар-стоматолог
 • Спеціалізація
  Ортодонтія
Записатись на прийом