Стоматология Amel Smart Clinic

Керамічні брекети

Керамічні брекети

З моменту появи в 18 столітті перших брекет-систем, їх ефективність і зовнішній вигляд зазнали істотних змін. За їх допомогою вдається виправляти більшу частину дефектів зубощелепної системи. Брекет-системи були і залишаються найефективнішим методом вирівнювання зубів, але в цій категорії систем ми хотіли б виділити саме керамічні брекети — ортодонтичні конструкції, в яких добре поєднуються чудові естетичні характеристики і ефективність.

Переваги керамічних брекет-систем

Керамічні ортодонтичні конструкції вважаються естетичними системами. З моменту їх появи, а сталося це більше двадцяти років тому, вони постійно вдосконалювалися і сьогодні саме вони є вибором номер №1 у більшості пацієнтів. Їх основні переваги:

 • Естетика. Відтінок керамічної маси підбирається так, щоб брекети не були помітні в роті.
 • Прийнятна ціна. Їх ціна менша, ніж у сапфірових, які вважаються еталоном естетики, але як ми вже говорили вище, вони так само не помітні в роті.
 • Гіпоалергенність. Кераміка не містить речовин, здатних викликати алергічні реакції.
 • Відсутній ризик пошкодження м’яких тканин і емалі. Поверхня брекетів ідеально відполірована, тому ймовірність пошкодження емалі або травм ясен зведена до нуля.
 • Надійна фіксація. Конструкція брекет-систем забезпечує їх надійне кріплення.
 • Не змінюють кольору. Керамічні конструкції стійкі до фарбування пігментами, що містяться у продуктах харчування.

Брекети керамічні: види і характеристики

Існує два основних типи брекетів з кераміки:

 • лігатурні;
 • безлігатурні.

Лігатурні — це класика ортодонтії, у випадках зі значними порушеннями прикусу використовують саме їх. Брекет-системи цього типу кріпляться до дуги еластичними кільцями або дротом. Основні переваги лігатурних брекетів: доступна ціна, надійність і ефективність.

Самолігатурні або безлігатурні конструкції були створені в США. Це рішення, яке дозволяє звести до мінімуму кількість відвідувань ортодонта під час лікування, а крім цього, вони суттєво спрощують проведення гігієнічних процедур. Ковзні фіксатори (на відміну від класичних, де використовуються пази), що застосовуються в конструкції, дозволяють швидко замінити дугу, тим самим скоротивши час візиту до фахівця. Вартість таких систем трохи вища за лігатурні.

 Коли необхідна установка керамічних брекетів

Установка брекет-систем з кераміки показана у наступних випадках:

 • порушення в розвитку окремих зубів, їх рядів, прикусу;
 • за наявності дефектів дикції, викликаних неправильним прикусом;
 • м’язово-суглобова дисфункція.

Протипоказання:

 • тріщини, велика кількість пломб, коронки;
 • загальносоматичні хвороби з тяжким перебігом.

Як встановлюються брекети керамічні

Технології, які застосовуються сьогодні, гарантують швидке і безболісне встановлення брекетів. Для цього знадобиться відвідати кабінет ортодонта кілька разів.

Під час першого візиту буде проведено огляд та консультацію. Оскільки керамічна брекет-система встановлюється тільки на здорові зуби, можливо, знадобиться проведення лікувальних заходів. Йдеться, перш за все, про карієс і запальні процеси у м’яких тканинах. Крім цього виконується професійне чищення.

Схема лікування розробляється під час другого відвідування. З цією метою лікар-ортодонт робить фотознімки пацієнта, панорамний знімок зубощелепної системи і рентген-знімок черепа. Отримані дані є основою для складання плану лікування, дозволяють визначити його термін.

На наступному етапі визначається остаточна вартість лікування і погоджується план лікування. Потім приступають до безпосередньої установки брекет-систем. Для цього на кожному зубі за допомогою клею фіксується свій брекет, після чого вони об’єднуються дугами. Як правило, ця процедура триває близько 2 годин.

У процесі лікування, пацієнт повинен періодично відвідувати ортодонта (приблизно раз на місяць), для того щоб лікар міг відрегулювати тиск дуги, який потрібен для корекції положення зубів. У перші дні після установки брекет-систем, пацієнт може відчувати незначний дискомфорт, який зникає протягом декількох днів. Можливе незначне порушення дикції, у деяких випадках конструкції можуть подразнювати м’які тканини, тоді у перші дні рекомендується заклеювати їх стоматологічним воском.

Рекомендації з догляду за ротовою порожниною під час носіння брекетів

Під час носіння брекетів вимоги до якості гігієнічних процедур зростають, оскільки поява карієсу може стати причиною припинення лікування. Під час носіння брекет-систем необхідно відмовитися від прийому в їжу твердих продуктів, наприклад, сухарів, моркви і т.і. Бажано відмовитися від цукерок, особливо від ірису і жувальних гумок. Слід пам’ятати, що різкі перепади температури можуть призвести до відклеювання брекетів. Що стосується продуктів, які містять пігменти (наприклад, чай, кава), то вони можуть незначно змінити відтінок брекетів.

Виправлення прикусу за допомогою керамічних брекетів у стоматології Amel Smart Clinic у Дніпрі

На користь керамічних брекет-систем говорять їх естетичні характеристики, відсутність алергічних реакцій з боку організму, що у поєднанні з прийнятною ціною робить конструкції одними з найпопулярніших систем для тих, хто поставив собі за мету, стати володарем так званої «голлівудської посмішки». Вони можуть бути використані у будь-якому віці, як у дітей, так і у дорослих.

Ціни на процедуру: Керамічні брекети

ПроцедураЦіна
Консультація/плановий огляд фахівця ортодонта400 грн
Ортодонтична корекція за допомогою керамічної брекет-системивід 22 000 грн
Ортодонтична корекція за допомогою керамічної самолігуючої брекет-системивід 22 000 грн
Наші спеціалісти
Анна працює ортодонтом більше 5 років. На її думку, в роботі важливо любити те, що ти робиш, завжди викладатися на 200%, і ніколи не зупинятися на шляху до нових знань. Анна не представляє стоматолога без таких якостей, як уважність, акуратність, емпатія, здатність до критичного мислення і прийняття рішень. У повсякденній роботі їй допомагають креативність, допитливість, любов до людей і своєї професії.
 • Освіта
  ДМА, лікар-стоматолог
 • Спеціалізація
  Ортодонтія
Записатись на прийом