Стоматология Amel Smart Clinic

Герметизація фісур

Герметизація фісур

Кращим лікуванням будь-якої хвороби вважається її профілактика. У сучасній стоматології існує багато технологій профілактичного лікування, які допомагають у захисті зубів від головного ворога – карієсу. Одна з таких методик – герметизація фісур у дітей, яка застосовується для профілактики розвитку карієсу на одній з найбільш уразливих ділянок – на рельєфній поверхні зубів жувальної групи. У вигинах і борозенках на оклюзійній поверхні бічних зубів після кожного прийому їжі налипають частинки їжі, утворюючи сприятливе середовище для життєдіяльності бактерій. Навіть чищення зубів не завжди допомагає якісно очистити фісурні западини. Щоб запобігти утворенню нальоту і захистити емаль від бактерій і проводиться процедура запечатування фісур.

Дитяча стоматологія Amel Smart Kids застосовує найефективніші методи профілактики і лікування карієсу молочних і постійних зубів у дітей. Однак інноваційні лікувально-профілактичні методи ефективні за умови ранньої діагностики проблеми, схильності до карієсу. Щоб зберегти зуби малюка здоровими, потрібно регулярно приводити його на профілактичний огляд до стоматолога в Amel Smart.

Що таке герметизація або запечатування фісур?

Герметизація – це унікальне ефективне рішення у боротьбі з карієсом у дитячій стоматології. Процедура герметизації не вимагає ніякого інвазивного втручання. Вона полягає в тому, що жувальна поверхня зуба покривається шаром фтор вмісного матеріалу, який запечатує борозенки (фісури), створює бар’єр для проникнення бактерій і одночасно живить зуби іонами фтору.

Герметик міститься в шприц-ручці, що спрощує його нанесення і розподіл на оброблюваній поверхні. Процедура герметизації фісур абсолютно безболісна, не викликає навіть найменших неприємних відчуттів. На обробку одного зуба зазвичай потрібно від 10 до 20 хвилин.

У яких випадках проводять запечатування фісур у дітей?

Тимчасові премоляри і моляри і ті зуби, що зовсім недавно прорізалися мають недостатньо міцну емаль, тому вони найбільше схильні до карієсу, особливо на жувальній поверхні. Своєчасна герметизація дитячих зубів допомагає запобігти розвитку карієсу, зберегти молочні моляри до того моменту, коли прийде час для природної зміни зубів, і захистити молоді постійні моляри, премоляри, поки їх емаль досить зміцніє, щоб протистояти бактеріям.

Показанням для запечатування фісур є:

 • недостатня мінералізація жувальної поверхні зуба;
 • труднощі лікування, пов’язані з віком дитини (лікувально-профілактичний захід за умови відсутності карієсу в цій області);
 • неможливість проведення якісної гігієни через надмірну рельєфність і велику глибину фісур;
 • зуб тільки недавно прорізався.

Процедуру не проводять, якщо:

 • 1
  поверхня молярів (премолярів) має такий рельєф, який не сприяє скупченню залишків їжі і доступний для якісної гігієни;
 • 2
  зуби не до кінця прорізалися;
 • 3
  у пацієнта є каріозні осередки.

Лікар призначає герметизацію фісур тільки якщо у цьому дійсно є необхідність і у дитини відсутні протипоказання. Щоб визначити, наскільки зуби вашої дитини міцні, здорові, чи мають схильність до карієсу, Amel Smart Kids рекомендує записатися на прийом до лікаря відразу після того, як у малюка з’являться 6-і постійні моляри.

Як проводиться герметизація молочних зубів?

Процедура проводиться в кілька етапів:

 • Ізоляція моляра.
 • Професійна гігієна. Зуби ретельно очищаються від нальоту за допомогою спеціальної фторвмісної пасти і проходять піскоструминну, а потім антисептичну обробку.
 • Обробка кислотою.
 • Промивання поверхні і сушка.
 • Герметизація – герметик вводиться до кожної западини на поверхні моляра (премоляра).
 • УФ-полімеризація герметика.
 • Полірування для надання гладкості.
 • Покриття зуба фторвмісним препаратом.

Після процедури герметизації дитина спостерігається лікарем в Amel Smart Kids, профілактичний огляд проводиться кожні 3 місяці.

Переваги герметизації фісур в Amel Smart Kids у Дніпропетровську

Лікування дитячих зубів – це відповідальне заняття, оскільки в дитячому віці у малюків формується зубний ряд, закладається основа для здорового розвитку зубів і всього зубощелепного апарату. І що не менш важливо, формується ставлення до гігієни та догляду за ротовою порожниною. Здоров’я зубів вашого малюка ви можете сміливо довірити клініці Amel Smart Kids. А ми подбаємо:

 • щоб лікування було ефективним, безпечним, безболісним, комфортним;
 • щоб дитина навчилася правильно доглядати за порожниною рота;
 • щоб малюк не боявся бормашини і з задоволенням відвідував стоматологію.

Ми знаходимося у Дніпрі на Бульварі слави, 2-б, житловий масив Перемога-5. Записатися на прийом до стоматолога в Amel Smart Kids ви можете прямо на сайті клініки або скориставшись телефоном і будь-яким зручним каналом зв’язку (електронна пошта, Facebook, Telegram, WhatsApp). Ціни на послуги вказані в прайсі. Якщо у вас є питання, ви можете задати їх нашому менеджеру за вказаними на сайті телефонами.

Ціни на процедуру: Герметизація фісур

ПроцедураЦіна
Герметизація фісур450 грн
Наші спеціалісти
Практичний досвід Ірини 2 роки. З 8 класу вона мріяла стати лікарем і допомагати людям, тому обрала медичний університет. В роботі для дівчини важлива впевненість в своїх діях і відповідальність. У роботі допомагають цілеспрямованість, бажання розвиватися і досягати поставлених завдань. Вільний час приділяє подорожам, любить кататися на велосипеді, пише вірші, використовує це на дитячому прийомі. Любить дітей і тварин, виховує кота Фріду.
 • Освіта
  ЗДМУ 2013-2018 рр., інтернатура ДМА 2018-2020 рр.
 • Спеціалізація
  Дитячий стоматолог
Працювати з дітьми - це завжди велика відповідальність. Тут неможливо обійтися без високого рівня професіоналізму, почуття гумору і безмежної любові до дітей. За плечима Алли Анатоліївни більше 30 років досвіду в професії. Вона завжди знає, як знайти підхід до маленьких пацієнтів, умовити їх, розважити, заспокоїти, щоб всі пішли після прийому задоволеними і щасливими. Із задоволенням ділиться порадами і корисними відомостями про здоров'я дитячих зубів з батьками. Запорука стабільного успіху в роботі - постійний рух вперед, тому Алла Анатоліївна регулярно відвідує профільні семінари, майстер-класи та курси, присвячені дитячої стоматології, працюючи над підвищенням своєї кваліфікації. У вільний час любить подорожувати.
 • Освіта
  ДДМА, лікар-стоматолог
 • Спеціалізація
  Дитячий лікар-стоматолог
Записатись на прийом