10 міфів про імплантацію зубів

Протезування на імплантах – високоефективний і поширений спосіб заміщення втрачених зубів. Незважаючи на очевидні переваги методики, стоматологи при направленні пацієнтів на імплантацію нерідко стикаються з активним опором. У всьому винні укорінені міфи про імплантацію зубів, найчастіше засновані на застарілих даних, домислах або взагалі лише на особистих страхах перед будь-якими хірургічними втручаннями.

Фахівці стоматологічної клініки Amel Smart у Дніпрі зібрали найпоширеніші міфи про імпланти, щоб розвінчати їх, ґрунтуючись на наукових даних і великому практичному досвіді.

Міф 1: Протезування на імплантатах – це болюча процедура

 «Чи боляче ставити зубний імплант?» – одне з тих питань, що хвилюють пацієнтів найбільше. Але для занепокоєння немає приводу. Незважаючи на те, що імплантація – досить складне хірургічне втручання, для пацієнтів усі процедури абсолютно безболісні.

Імплантація – це не боляче, тому що:

  • у кістковій тканині немає нервових тканин, тому а ні в процесі імплантації, а ні в період приживлення імпланта кістка боліти не може;
  • операції на ясенних тканинах проводяться із застосуванням місцевої анестезії.

Можливі неприємні і больові відчуття в місці накладення швів після того, як закінчиться дія анестетика. Однак і вони минають після прийому призначених лікарем знеболювальних препаратів.

Міф 2: Імплантація – це дуже дорого

Один з найпопулярніших міфів про імплантацію. Дійсно був час, коли далеко не кожен пацієнт міг дозволити собі протезування на імплантатах. Так відбувається у будь-якій сфері – за інноваційними технологіями стоять роки досліджень, великі інвестиції, тому на початковому етапі реалізації їх вартість дуже висока. Але з розвитком імплантології, освоєнням нових матеріалів імпланти стали доступними для більшості пацієнтів.

Сьогодні їх вартість не набагато відрізняється від вартості мостоподібних протезів, але при цьому імплантація має очевидні переваги:

  • протезування проводиться без шкоди для здорових сусідніх зубів;
  • імпланти можуть безвідмовно служити все життя.

Міф 3: Потрібно довго ховати беззубу посмішку, поки приживеться імплант

Так, процес протезування на імплантатах не швидкий. На приживлення імпланту може знадобитися кілька місяців (у деяких випадках до півроку). Але це не означає, що всі ці місяці вам потрібно ходити з непривабливою дірою в роті.

Стоматолог може встановити вам тимчасовий протез, який замаскує недолік. Носіння тимчасового протеза збільшує термін приживлення імпланта, але людям публічним, тим, хто дуже педантично ставиться до своєї зовнішності, він дає можливість жити повноцінним життям, відчувати себе впевнено в будь-якій ситуації.

Міф 4: Імпланти часто не приживаються

Міф, заснований на особистих страхах, чутках і домислах. Якщо у когось зі знайомих не прижився імплант зуба, це не означає, що і в вашому випадку відбудеться відторгнення. Сучасні імпланти мають максимально фізіологічну форму, виготовляються з біосумісних матеріалів, не викликають алергії і за умови правильної установки, відсутності протипоказань у пацієнта успішно приживаються, після чого служать десятки років.

Статистика приживлюваності імплантатів говорить про те, що позитивний результат імплантації досягається у 98-99% випадків. Але навіть якщо з першого разу імплант не прижився, то ймовірність успішної інтеграції при повторній установці сягає близько 100%.

Міф 5: Імпланти руйнують щелепу

Інформація, яка є протилежною істині. Завдяки імплантації імпланта, навпаки, створюється прецедент для відновлення кровообігу, активізації зростання кісткової тканини. Імплант виконує функцію кореня зуба. При жуванні створюється природне навантаження на кістку, що перешкоджає її атрофії.

Єдиний випадок, коли є ризик пошкодження щелепної кістки – якщо імплант протягом довгого часу не приживається, але при цьому залишається в ложі. Щоб запобігти такому варіанту розвитку подій необхідно регулярно відвідувати клініку в призначені лікарем дати для контролю результатів імплантації.

Міф 6: Імпланти заважають у роті і створюють дискомфорт

Існує думка, що штучний зуб на імпланті постійно відчувається в роті, як чужорідне тіло, створює незручність при жуванні, негативно впливає на дикцію, вимагає радикальної зміни раціону харчування. В основі цього міфу лежить неправильне уявлення про імплантацію в цілому.

Багато людей плутають імплантацію з протезуванням. Деякі види протезів (наприклад, знімні зубні протези) дійсно протягом тривалого часу можуть створювати незручність, впливати на артикуляцію. Дискомфорт у даному випадку пов’язаний з чутливістю ясен після видалення зубів, закриттям піднебіння. Імпланти, що прижилися, у роті відчуваються, як власні зуби і не можуть заподіювати ніякого дискомфорту. Якщо навіть після повного відновлення ясен імплант відчувається, як чужорідне тіло, необхідно звернутися до стоматолога для з’ясування і усунення причин такого стану.

Міф 7: Протез і імплант – це одне й те саме

Дуже поширене помилкове міркування, пов’язане з недостатньою проінформованістю пацієнтів у цій сфері.

Протези на імпланти мають істотні відмінності і переваги у порівнянні з іншими видами протезів:

  • за відчуттями і естетичним характеристикам вони не відрізняються від справжніх здорових зубів;
  • імплантація проводиться без шкоди для сусідніх здорових зубів (без обточування);
  • імплантація підходить як для одиничного, так і для тотального протезування;
  • протези на імплантатах не закривають ясна, піднебіння, тому ніяк не впливають на сприйняття смаків.

Міф 8: Імпланти недовговічні

Щоб говорити про надійність імплантації, треба розуміти механізм імплантації імпланта в кістку щелепи. У процесі приживлення відбувається активний розвиток кісткової тканини навколо стороннього тіла. Кісткові клітки заповнюють мікропори імпланта і таким чином забезпечують його міцну фіксацію. Імплант, який прижився, тримається на кістці так само міцно, як і живий зуб на здоровому корені, і відмінно функціонує десятки років.

Однак є один важливий фактор, який може призвести до скорочення терміну служби імпланта. Це неправильний або недостатній догляд за зубами. При низькій якості гігієни на імплантах, як і на натуральних зубах, утворюється зубний наліт, що призводить до розвитку запальних процесів. Щоб підтримувати здоров’я зубів і довговічність протезів на імплантах, необхідно 2 рази на рік проходити профілактичний огляд і як найменше 2 рази на рік робити професійне чищення в стоматології.

Міф 9: Імплантація – неперевірена, тому ненадійна технологія

Імплантація зубів – найбезпечніший і найефективніший метод зубного протезування. Технологію протезування на імплантах вперше було застосовано в 70-ті роки минулого століття в США. Вона постійно розвивалася, підвищувався рівень безпеки імплантації. Будь-які нові матеріали та інноваційні рішення в імплантології спочатку проходять ретельну перевірку, клінічні випробування, перш ніж почнуть застосовуватися на практиці в ортопедичній стоматології.

За півстоліття ефективність імплантації було доведено безліч разів. Є дані про відмінне функціонування найперших імплантів, встановлених 50 років тому.

Міф 10: В Україні не вміють робити якісну імплантацію

На даний момент стоматологія в Україні є однією з найбільш розвинених галузей медицини. Більшість матеріалів і технологій, які застосовуються в українських стоматологічних клініках – це продукт високої якості, який також застосовується у провідних зарубіжних клініках.

Amel Smart – сучасна стоматологічна клініка в Дніпрі, де працюють фахівці високої кваліфікації, які мають дипломи міжнародного зразка і великий практичний досвід у проведенні імплантації. Наша клініка оснащена сучасним обладнанням, ми використовуємо матеріали преміум якості і гарантуємо нашим пацієнтам високу ефективність, безпеку імплантації.

Установка імплантів – це абсолютно новий підхід до відновлення втрачених зубів. Не потрібно боятися імплантації, тому що це абсолютно безпечна, безболісна операція, яка в результаті поверне вам відчуття комфорту і гарну посмішку.