Вашій дитині відновили зуб дитячою коронкою. Що важливо?
- 1Почуття “розпирання”. Причина – звикання навколишніх тканин. Це відчуття проходить через кілька годин.
- 2Невелика хворобливість і кровоточивість ясен поруч з коронкою під час чищення зубів, прийому твердої їжі протягом декількох днів після лікування.
- 3Зміна кольору ясен в області фіксації коронки в перші дні після лікування.
- 4Можливо, на яснах поруч з коронкою ви помітите біло-сіру плівку це фібринова плівка. Чіпати, намагатися видалити її не треба. Так ясна відновлюються. Це фізіологічний процес, як “корочка” на шкірі після подряпини.
Наші рекомендації:
- 1Ретельна гігієна порожнини рота двічі в день (вранці після сніданку і ввечері перед сном). Допомагайте дитині в перші дні після лікування ретельно і акуратно чистити зуби в області фіксації коронок, якщо ваша дитина чистить зуби самостійно. Якщо дитина маленька, батьки проводять чистку всієї порожнини рота. Якщо на коронці накопичується м’який наліт (1 добу і більше), він може привести до запалення ясен. Якщо це сталося, зверніться до лікаря для усунення запалення.
- 2Не давайте дитині жорсткі, кислі продукти харчування. Виключіть гарячі напої та їжу, свіжовичавлені соки протягом 3-5 днів.
- 3Давайте полоскати дитині порожнину рота після їжі антисептиками (за призначенням).
- 4Після прийому їжі і після чистки зубів перед сном обробляйте слизову оболонку ясен біля коронки дентальною адгезивною пастою «Солкосерил» або «Дентагель» (за призначенням лікаря).
- 5При появі болю у дитини в перші дні після лікування – знеболюючий препарат.
Що важливо зробити, щоб коронка прослужила довго:
- 1Ретельно дотримуйтесь правил гігієни порожнини рота. Дитина повинна чистити зуби двічі на день (вранці після сніданку і ввечері перед сном) самостійно, якщо робить це правильно, чи з допомогою батьків.
- 2Якщо коронки у вашої дитини стоять на передніх зубах, слід уникати травм і падінь.
- 3Не дозволяйте дитині гризти передніми зубами горіхи, сухарі, іграшки. Не можна відкривати зубами пакети, гризти нитки та інші сторонні предмети. Це погано не тільки для коронок, але і для здорових зубів. Простежте, щоб дитина не гризла канцелярське приладдя. Коронка може не витримати такого навантаження і відколотися.
- 4Уникайте вживання вуглеводних продуктів, які тривалий час знаходяться в роті або налипають на зуби (кукурудзяні палички, солодкі соки, льодяники на паличці). Якщо дитина перебуває на грудному вигодовуванні, припиніть нічні годування, або після годування обов’язково почистіть дитині зуби.
- 5Якщо дитина почала скрипіти зубами уві сні це може привести до відколу, тріщини або випадання коронки.
- 6При виникненні болю або дискомфорту в області відновлених коронками зубів, зв’яжіться з лікарем для отримання рекомендацій і призначення часу зустрічі.
- 7При випаданні коронки слід негайно звернутися до лікаря, щоб повторно її зафіксувати.
- 8Регулярне проведення професійної гігієни порожнини рота у стоматолога кожні 3 місяці (обов’язково).