Стоматология Amel Smart Clinic

Лікування врослого нігтя

Лікування врослого нігтя

Врослий ніготь на нозі або на руці (коли нігтьова пластина вростає під шкіру) – дуже поширена проблема. Зазвичай вростання нігтя відбувається з одного боку, рідше – з двох сторін, а бувають і випадки вростання центральної частини. За певних умов вирішенням цієї проблеми займається майстер апаратного медичного педикюру, але деякі випадки вимагають серйозного лікування, хірургічного втручання.

Якщо ви зіткнулися з проблемою врослого нігтя, записуйтеся на консультацію до хірурга клініки Amel Smart у Дніпрі. Спеціаліст проведе огляд, установить серйозність проблеми і відповідно до результату обстеження складе план ефективного лікування.

Причини врослого нігтя

Найчастіше вростання нігтя відбувається на пальцях ніг. Однією з головних причин патології є носіння незручного (вузького, тісного) взуття. Інші причини врослого нігтя:

 • деформація стопи – фізіологічна (плоскостопість) або пов’язана з носінням неправильно підібраного взуття;
 • спадкова схильність;
 • неправильне (глибоке) обрізання нігтів;
 • грибкова інфекція (грибок може руйнувати нігтьову пластину, у результаті чого вона змінює форму, напрямок росту);
 • пошкодження нігтя в результаті травми.

Якщо ж ніготь вріс на руці, то найчастіше це пов’язане з неправильним обрізанням нігтьової пластини, неякісним/неправильним виконанням манікюру, травмою, яка стала причиною неправильного росту нігтьової пластини.

Врослий ніготь: симптоми

Більшість людей ігнорують або зовсім не помічають перші ознаки вростання нігтя:

 • почервоніння шкіри навколо нігтя;
 • поява набряку в місці контакту нігтьової пластини з м’якими тканинами;
 • больові відчуття при торканні до місця запалення.

А тим часом на початковому етапі найпростіше вилікувати і запобігти вростанню нігтя в подальшому.

Якщо не вживати лікувальних заходів, далі врослий ніготь створює людині набагато серйозніші проблеми:

 • проростання нігтьової пластини в більш глибокі тканини;
 • розвиток інфекції;
 • поява кров’яних виділень, гною в зоні вростання;
 • ущільнення і необоротна деформація врослої частини нігтьової пластини – патологія приймає хронічну форму, коли виправити ніготь без хірургічного втручання вже не можна, можна лише робити профілактичні заходи, щоб уникнути рецидиву гострого запалення.

Лікування врослого нігтя

За перших ознак вростання нігтя необхідно записатися на консультацію до хірурга. Спеціаліст:

 • установить проблему;
 • визначить, на якій стадії знаходиться вростання нігтя;
 • за необхідності направить пацієнта на додаткове обстеження (аналіз крові загальний і на цукор);
 • надасть першу допомогу;
 • складе план лікування.

Якщо пацієнт звернувся на стадії серйозного ураження тканин, можливо, буде потрібне проведення більш детальної діагностики (рентген, КТ), щоб виключити поширення інфекції в кісткову тканину.

Методи лікування врослого нігтя на запущених стадіях:

 • 1
  Корекція за допомогою пластини. На нігті фіксують пластину, яка чинить тиск і сприяє вирівнюванню нігтя по краю, таким чином, задає правильну форму і запобігає вростанню нігтьової пластини.
 • 2
  Хірургічне лікування. Застосовується в запущеній стадії при розвитку гнійного процесу. Під час операції під місцевою анестезією проводиться видалення гною, повне або часткове видалення врослого нігтя, знезараження тканин, накладення пов’язки. Вимагає попередньої підготовки, часто поєднується з медикаментозною терапією (антибіотики, антисептичні та ранозагоювальні препарати, мазі).
 • 3
  Лазерна корекція. При мінімальному втручанні дозволяє досягти максимального результату. За допомогою лазерного обладнання можливе часткове видалення врослого нігтя без пошкодження здорових тканин. Не проводиться за наявності запального процесу, розвитку гнійної інфекції.

У клініку Amel Smart звертаються пацієнти, у яких ніготь, врослий у палець, вже не піддається немедичній (косметичній) корекції. Наші фахівці мають великий досвід ефективного лікування патології на будь-якій стадії. Методи лікування врослого нігтя на нозі, на руці обирається відповідно до індивідуальних показань пацієнта. Після лікування лікар-хірург дає рекомендації, дотримання яких дозволяє уникнути повторення проблеми в майбутньому.

Поширені запитання

Як зрозуміти, що ніготь вростає?

Тканини навколо нігтя червоніють, набрякають, стають чутливими до натискання, торкання. При потраплянні інфекції з’являється «пульсуючий» біль, у місці вростання можуть бути гнійні і кров’янисті виділення.

Хто (який лікар) лікує врослі нігті?

Найефективнішим способом лікування врослого нігтя без ризику рецидиву є хірургічна корекція, тому краще не втрачати час і відразу звернутися з цією проблемою до хірурга. Сучасна хірургія може запропонувати різні варіанти корекції, у тому числі малоінвазивні методи хірургічного втручання з мінімальним періодом реабілітації.

Чим обробити врослий ніготь?

При вростанні нігтя рекомендується робити кілька разів на день теплі ванночки з розчину марганцівки, фурациліну, морської солі (чергувати). Однак перед тим, як приступити до домашньої терапії, необхідно проконсультуватися з лікарем.

Ціни на процедуру: Лікування врослого нігтя

ПроцедураЦіна
Лікування врослого нігтя: Операція крайова резекція500 грн
Лікування врослого нігтя: Операція по Бертлету1 500 грн
Записатись на прийом