Стоматология Amel Smart Clinic

Варикозне розширення вен

Варикозне розширення вен

Варикозне розширення вен входить до списку найпоширеніших захворювань у світі. Його діагностують у 15% чоловічого населення та у 30% жінок. Суть захворювання – патологічна зміна вен внаслідок зниження еластичності судинних стінок. Варикозна хвороба може уразити будь-які судини, але найчастіше варикоз вражає вени нижніх кінцівок.

Причини варикозного розширення вен

Найпоширеніші причини варикозу:

 • зайва вага, ожиріння, які підвищують навантаження на ноги під час ходьби;
 • сидячий спосіб життя призводить до порушення кровообігу в ногах і органах малого тазу;
 • тривалі статичні навантаження, наприклад, якщо людина на роботі цілий день стоїть;
 • незбалансоване харчування – призводить до запорів, що, у свою чергу, призводить до підвищення тиску на органи малого тазу, порушення кровообігу в нижніх кінцівках;
 • носіння незручного взуття (каблуки, вузьке взуття).

Перелічені причини патології вен пов’язані з неправильним способом життя. Якщо їх виключити, можна суттєво знизити ризик розвитку захворювання.

Є також фактори, на які пацієнт не може вплинути:

 • спадковість – до 90% ймовірність розвитку варикозної хвороби, якщо вона є в одного з батьків;
 • хірургічні втручання, травми судин можуть призвести до порушення функції клапанів кровоносних судин;
 • вік – у процесі старіння організму старіють і кровоносні судини, вони стають слабкішими, менш еластичними.

Жінки частіше мають проблеми з венами (приблизно вдвічі частіше, ніж чоловіки). У багатьох жінок розвивається варикоз під час вагітності. Це пов’язано з різкими гормональними змінами, збільшенням маси тіла та підвищеним навантаженням на всі органи майбутньої мами.

Незалежно від причин, дуже важливо тримати проблему під контролем, щоб уникнути небезпечних ускладнень. Тому необхідно дбати про своє здоров’я, проходити своєчасну діагностику і лікування варикозу.

Симптоми варикозного розширення вен

Головна явна ознака, за якою можна дізнатися про варикозне розширення вен нижніх кінцівок – вузлики під шкірою, збільшені вигнуті вени з потовщеннями. Вони не завдають фізичного дискомфорту, але створюють колосальний психологічний дискомфорт, а також сигналізують про необхідність термінового лікування.

Інші симптоми варикозної хвороби ніг:

 • печіння, біль у венах, болючість вен під час пальпації;
 • почуття важкості, втома ніг до кінця дня, що не спадає навіть після відпочинку;
 • часті болючі судоми;
 • набряки кісточок і стоп;
 • судинні зірочки синього, червоного, фіолетового відтінку;
 • зміна кольору шкіри, поява пігментації, сухість шкірних покривів, виразки.

Наслідки варикозної хвороби

Неприємні ускладнення варикозного розширення вен – це біль і важкість у ногах, набряки, які мають постійний характер і серйозно погіршують якість життя пацієнта. Через порушення кровообігу розвивається тромбофлебіт (запалення вен), з’являються також зміни шкірних покривів:

 • целюліт;
 • темні плями;
 • трофічні виразки.

Найнебезпечніше ускладнення варикозної хвороби – утворення великих кров’яних згустків, які звужують або повністю перекривають просвіт вени (тромбоемболія). У гіршому випадку такі згустки потрапляють у загальну систему кровообігу і, залежно від локації закупорки вени, можуть стати причиною інсульту, ішемії тканин органу з подальшим розвитком гангрени, інфаркту міокарда, селезінки або нирок. За найбільш несприятливого прогнозу закупорка вени може призвести до смерті пацієнта.

Одна з переваг варикозної хвороби – повільний, поступовий розвиток, що дає можливість пацієнтові вчасно вжити заходів, коригувати свій спосіб життя, розпочати лікування, зупинити розвиток патології.

Класифікація варикозу

Найпопулярніша система класифікації варикозної хвороби – CEAP, згідно з якою варикоз ділиться на 6 класів з урахуванням причин, області ураження, характеру і стадії захворювання:

0 – Безсимптомний розвиток захворювання, без скарг з боку пацієнта або з незначними скаргами.

1 – Легка форма варикозного розширення вен (ретикулярний варикоз). На шкірі з’являються дрібні судинні «зірочки» (сітки), іноді з’являється важкість в ногах, рідкісні нічні судоми.

2 – Початок варикозної хвороби. Спостерігається виражене збільшення вен. Стан стає гіршим після тривалого стояння, сидіння.

3 – На цій стадії захворювання з’являється ниючий біль у ногах, набряклість.

4 – На шкірі з’являються плями, локальні осередки запалення, подразнення, екземи.

5 – Погіршується стан шкірних покривів, з’являються виразки, які з часом гояться.

6 – На шкірі утворюються численні рецидивні (трофічні) виразки.

Діагностика варикозної хвороби в Amel Smart

Для обстеження кровоносних судин ніг ми використовуємо найінформативніший метод діагностики – ультразвукове дуплексне сканування. Наша клініка обладнана сучасним апаратом УЗДС експертного класу точності. Завдяки даному методу лікар може оцінити кровотік, отримує точну інформацію про прохідність судин, функціонування клапанів, стан і еластичність судинних стінок, бачить місця звуження, виявляє тромби.

Кожен лікар флеболог клініки Amel Smart є фахівцем з УЗД діагностики, тому самостійно проводить обстеження пацієнта під час першого прийому. Це суттєво економить час і робить консультацію максимально корисною для пацієнта, оскільки вже на першій консультації лікар може запропонувати ефективний план лікування.

Методи лікування варикозної хвороби

Видалення вен і лікування варикозу проводиться комплексно – з використанням компресійної, медикаментозної терапії та малоінвазивного хірургічного втручання.

У нашій клініці лікування варикозної хвороби проводиться такими методами:

 • 1
  Радіочастотна абляція вен – найдосконаліший метод лікування варикозної хвороби. Хірургічна операція проводиться без розрізів через маленькі проколи на шкірі. Принцип методу – деструкція ураженої вени під тепловим впливом (високочастотні струми впливають стінки кровоносної судини). В результаті вена склеюється і надалі виводиться з організму. РАВ – повністю автоматизована процедура, яка є золотим стандартом видалення варикозу ніг, показує найкращі результати лікування, нульовий ризик ускладнень і мінімальний відсоток рецидивів.
 • 2
  Ендовенозна лазерна коагуляція вен – лазерне видалення варикозу шляхом опромінення внутрішньої судинної сітки спрямованим лазерним променем, який миттєво запаює уражену вену.
 • 3
  Біоклей – нова методика малоінвазивного видалення варикозу. Змінену кровоносну судину заклеюють спеціальним клеєм. Лікування без болю, без ускладнень, без потреби носіння компресійної білизни.
 • 4
  Склерозування кровоносних судин – найкращий метод для лікування косметичних дефектів (судинних зірочок, сіточок, дрібних варикозних вен). Проводиться за відсутності показань до операції.

Ціни на лікування варикозного розширення вен залежать від складності клінічного випадку та методу лікування.

Лікування варикозу в Amel Smart

Лікування варикозу ніг – спеціалізація клініки сучасної флебології в Amel Smart Clinic у Дніпрі. Наші переваги:

 • у нас працюють провідні судинні хірурги з великим практичним досвідом, які пройшли стажування у відомих зарубіжних клініках;
 • наша клініка оснащена найсучаснішим обладнанням високого класу, високоточною системою ультразвукової діагностики з кольоровою доплерографією;
 • ми використовуємо найдосконаліші безболісні методи лікування з мінімальним періодом реабілітації;
 • у нас створені комфортні умови для проходження повного циклу лікування – від першої консультації, діагностики до хірургічного лікування та реабілітації.

Ціни на процедуру: Варикозне розширення вен

ПроцедураЦіна
Консультація флеболога зі своїм УЗД500 грн
Консультація флеболога + УЗД судин нижніх кінцівок1 000 грн
Склеротерапія (видалення судинних сіточек)4 000 грн | 1 нога
Радіочастотна абляція вен (РЧА)25 000 грн
Ендовенозна лазерна коагуляція вен (ЕВЛК)23 000 грн
Нетермічна абляція біоклеєм40 000 грн
Наші спеціалісти
Євгеній Геннадійович має стаж роботи – 17 років. Область його професійної діяльності – малоінвазивні методики корекції захворювань вен нижніх кінцівок: склерозування вен, радіочастотна абляція, ендовазальна (внутрішньосудинна) лазерна коагуляція.
 • Освіта
  ХНМУ
Записатись на прийом