Стоматология Amel Smart Clinic

Видалення сірчаної пробки

Видалення сірчаної пробки

Вушна сірка виконує три функції – зволожує, очищає і захищає органи слуху від бактерій, збудників грибкової або вірусної інфекції. При порушенні роботи церумінозних залоз або через недотримання (неправильне дотримання) гігієни вуха утворюється сірчана вушна пробка, яка чинить тиск на барабанну перетинку і створює дискомфорт. Самостійні спроби видалити пробку з вуха можуть тільки ускладнити ситуацію. Щоб уникнути ускладнень потрібно проводити видалення сірчаної пробки в лікарні у кваліфікованого ЛОР-лікаря. У Дніпрі такі процедури проводить клініка Amel Smart Clinic – центр сучасної медицини європейського рівня.

Показання до видалення сірчаної пробки у вусі

Скупчення сірки утворюється з різних причин:

  • через вузькість або наявності вигинів в будові слухового проходу (вроджена особливість);
  • через густий ріст волосся у вусі;
  • через часте використання навушників, слухового апарату;
  • якщо людина багато часу проводить у запиленому приміщенні;
  • через неправильну гігієну вух (найпоширеніше порушення – використання ватних паличок для очищення слухового проходу).

Перша ознака утворення вушної пробки – це закладеність вуха. При невеликому розмірі пробки людина може не відчувати жодного дискомфорту. Ознаки проблеми зазвичай з’являються після потрапляння до вушного проходу води (після прийняття душу, пірнання).

Як зрозуміти, що утворилася пробка у вусі: симптоми

  • відчуття тиску всередині вуха, яке іноді супроводжується болем;
  • погіршення слуху;
  • поява неприємного шуму, дзвону у вухах;
  • головний біль;
  • запаморочення, нудота і блювання.

У разі розвитку запального процесу підвищується температура. Найпоширеніша помилка у пацієнтів – це спроби самостійно видалити з вуха пробку. Робити це не можна, оскільки неправильні маніпуляції призводять до того, що згусток сірки повністю перекриває слуховий прохід. У результаті закладеність вух тільки посилюється, а пацієнт взагалі перестає чути. Найкраще знає, як промити вухо, і може правильно видалити пробку, кваліфікований лікар. Тому при закладеності вух та інших порушеннях слуху потрібно терміново звернутися до отоларинголога.

Утворилася пробка у вусі: як позбутися? Методи професійного чищення в Amel Smart Clinic

Перш, ніж лікар прийме рішення, як прибрати сірчану пробку, він проводить обстеження, яке включає:

  • з’ясування симптомів, які турбують пацієнта;
  • діагностику методом отоскопії;
  • з’ясування інформації про перенесені раніше захворювання, хірургічні втручання на ЛОР-органах, зокрема, на вухах.

Збір анамнезу – важливий етап підготовки до лікування. Він дозволяє фахівцеві зрозуміти, який метод буде найбільш безпечним для даного пацієнта.

Процедура видалення сірчаної пробки в чомусь схожа з процедурою видалення стороннього тіла з вуха, але має і свої особливості.

Чищення вух у клініці Amel Smart Clinic проводиться різними способами:

  • 1
    Промивання – найпоширеніший метод. Перед безпосередньо процедурою для розм’якшення згустку сірки вухо закапують 3% розчином перекису водню. Потім за допомогою шприца Жане у слуховий прохід під напором вводиться фізіологічний розчин, який вимиває пробку, не викликаючи подразнення, больових відчуттів, не пошкоджуючи внутрішні органи слуху.
  • 2
    Сухий метод – застосовується у тому випадку, якщо пацієнту протипоказаний метод промивання (наприклад, при діагностиці гнійного отиту). Для видалення вушної пробки лікар використовує слуховий зонд (вводить інструмент у згусток сірки і акуратно витягує пробку).
  • 3
    Аспіраційний метод (спеціальною канюлею проводиться затягування сірчаної пробки до колби електровідсмоктувача).

Всі способи вимагають від лікаря наявності певних навичок і досвіду, оскільки мова йде не тільки про позбавлення від перешкоди у вусі, але і про збереження слуху. Завдяки якісній діагностиці, що дозволяє комплексно оцінити проблему, показання, протипоказання і ризики, видалення сірчаної пробки в Amel Smart Clinic проводиться без болю і без ускладнень.

Які можуть бути ускладнення після видалення сірчаної пробки?

У більшості випадків проблема з утворенням сірчаної пробки у вухах вирішується за один візит до отоларинголога. Після вилучення пробки може якийсь час зберігатися дискомфорт у вусі. Це пов’язане з роздратуванням стінок слухового каналу, барабанної перетинки. Зазвичай неприємні симптоми зникають протягом декількох днів без додаткового лікування.

Розвиток ускладнень після вилучення пробки зазвичай пов’язаний не із самою процедурою, а з наявністю у пацієнта схильності до отиту та іншими індивідуальними особливостями, про які лікар не був попереджений. Дуже важливо під час огляду максимально докладно відповідати на питання отоларинголога, тому що від цього залежить результат лікування!

Якщо дискомфорт, больові відчуття, свербіж після процедури не проходять за кілька днів, потрібне повторне звернення до ЛОР-лікаря. Пацієнтам, які мають схильність до утворення вушних пробок, рекомендується регулярне професійне чищення вух з метою профілактики. Цю процедуру ви можете пройти в клініці Amel Smart Clinic.

Інші методи профілактики утворення сірчаної пробки:

  • промивання вух під час купання за допомогою пальців;
  • уважне ставлення до будь-яких змін у стані слухового проходу;
  • контроль вологості повітря в приміщенні (при низькій вологості ризик утворення пробки високий);
  • використання ліків, лікувальні процедури тільки за призначенням і під контролем лікаря.

Професійне чищення вух від сірчаних пробок в Amel Smart Clinic

Швидке і безболісне видалення сірчаної пробки – одна з послуг отоларингологічного відділення клініки Amel Smart Clinic. При перших ознаках дискомфорту записуйтеся на консультацію до профільного лікаря. Наші досвідчені фахівці, великі професіонали своєї справи, допоможуть вам впоратися з будь-якими проблемами ЛОР-органів.

Запис на прийом до фахівця можна зробити на сайті, телефоном або скориставшись будь-яким зручним каналом зв’язку (Telegram, Facebook, Whatsapp, e-mail). Ціни на послуги клініки вказані в прайсі.

Ціни на процедуру: Видалення сірчаної пробки

ПроцедураЦіна
Видалення сірчаної пробки300 грн
Наші спеціалісти
Амір Рашидович має практичний досвід роботи понад 2 роки. Молодий та перспективний лікар, який любить свою роботу та своїх пацієнтів. Займається лікуванням отитів, тонзилітів, синуситів, ларингітів, аденоїдних вегетацій та ін. Лікар також займається промиванням лакун піднебінних мигдаликів, продуванням слухових труб, усуненням атером вушної порожнини та ін.
  • Освіта
    ХНМУ, спеціальність «Лікувальна справа»
  • Спеціалізація
    Лікар-отоларинголог
Записатись на прийом