Стоматология Amel Smart Clinic

Тимпанопункція

Тимпанопункція

З метою проведення діагностики, а також при важкому перебігу хвороб вуха, призначається тимпанопункція або прокол барабанної перетинки. Якщо у вас діагностований гострий отит, прокол барабанної перетинки використовується для доставки лікарських засобів в порожнину, що дозволяє підвищити ефективність лікування.

Таким чином, тимпанопункція – це необхідний захід при гострому середньому отиті, для якого характерний сильний біль, висока температура. У цьому випадку підвищений ризик розвитку ускладнень (наприклад, перфоративного отиту, отоантриту, лабіринтиту, абсцеса головного мозку).

Тимпанопункція барабанної перетинки: показання для проведення

Основні показання до проведення тимпанопункції:

 • тривала доперфоративна стадія гнійного середнього отиту з прогресуючими клінічними проявами;
 • гемотимпанум – наявність крові позаду барабанної перетинки;
 • з діагностичною і лікувальною метою при гострому гнійному отиті в середньому вусі в доперфоративній стадії, що супроводжується вираженою інтоксикацією і менінгеальними симптомами у дітей і дорослих.

Тимпанопункція призначається у тих випадках, коли при тривалому перебігу хвороби консервативна терапія не принесла результатів. Симптоми в цьому випадку повертаються після проведення одного або двох курсів лікування антибіотиками, протягом декількох місяців або року.

Підготовка до тимпанопункції

Проводиться детальне обстеження, з метою врахування всіх можливих ризиків. Визначається:

 • 1
  стан барабанної перетинки (необхідно перевірити цілісність барабанної перетинки);
 • 2
  переносимість лікарських препаратів.

За необхідності може бути призначено томографію. Прокол проводиться після того, як основний запальний процес буде блокований. Протипоказаннями до проведення маніпуляції є недавно перенесене оперативне втручання на вусі, наявність рубців на барабанній перетинці, вік до півроку.

Як проводиться тимпанопункція

Маніпуляція проводиться під місцевою чи загальною анестезією, виконується в положенні пацієнта лежачи на спині, з поверненою набік головою.

Процедура складається з трьох етапів:

 • 1
  Обробка зовнішнього вуха антисептиком. За необхідністю видаляються кірки, сірка, гній. Невелику кількість антисептика вводять у слуховий прохід, щоб знезаразити місце проколу.
 • 2
  У вухо вставляється воронка, через яку шприцом виконується укол у барабанну перетинку: в області випинання або в задній квадрант. Голка вводиться максимум на 1,5-2 мм.
 • 3
  Виконується забір вмісту порожнини або вводяться ліки. Температура препаратів не повинна відрізнятися від температури тіла (36-37 градусів). При правильному введенні частина ліків може потрапити до носоглотки.

Ефективність та безпечність маніпуляції залежить від дотримання техніки її проведення. За умови занадто глибокого введення голки можлива травма структур середнього і внутрішнього вуха і погіршення слуху. При введенні холодного лікарського засобу можливі побічні ефекти: нудота, блювання. При занадто швидкому введенні препарату у пацієнта може спостерігатися запаморочення.

При правильно проведеній процедурі полегшення настає практично відразу. За відсутності ускладнень пацієнт не потребує госпіталізації.

Тимпанопункція барабанної перетинки: реабілітація після процедури

Ускладнення після проведення тимпанопункції трапляються вкрай рідко і пов’язані у більшості випадків з порушенням техніки її проведення. У реабілітаційний період (7-14 днів після маніпуляції) слід уникати переохолодження, протягів, попадання води і пилу до слухового проходу.

Під час відновного періоду слід дотримуватися наступних правил:

 • не відвідувати басейн і сауну;
 • під час прийому ванни або душу вживати заходів для того, щоб вухо залишалося сухим;
 • при виникненні больових відчуттів приймати препарати, призначені лікарем;
 • за показаннями отоларинголога проводити обробку антисептиками;
 • утриматися від прослуховування музики в навушниках, особливо вакуумних.

Прокол барабанної перетинки: клініка Amel Smart у Дніпрі

При наявності будь-яких симптомів, що свідчать про запальний процес у середньому вусі, звертайтеся за консультацією до фахівця, оскільки ефективне лікування отиту – це, перш за все, своєчасне лікування.

Щоб ваше здоров’я і здоров’я ваших близьких було поза небезпекою, довіряйте турботу про нього професіоналам клініки Amel Smart (Дніпро), де вам запропонують якісне обстеження і хороше лікування. Щоб записатися на прийом до лікаря використовуйте спеціальну форму на сайті або один з каналів зв’язку. Ціни на наші послуги представлені в прайсі.

Ціни на процедуру: Тимпанопункція

ПроцедураЦіна
Тімпанопункція300 грн
Записатись на прийом