Стоматология Amel Smart Clinic

Парацентез барабанної перетинки в Amel Smart

Парацентез барабанної перетинки в Amel Smart

Хірургічне втручання в оториноларингології, яке полягає в розрізі барабанної перетинки з метою звільнення її порожнини від ексудату, називають парацентез. Надріз барабанної перетинки дозволяє поліпшити загальне самопочуття, позбавити пацієнта від болю, запобігти ускладненням.

Переваги парацентеза в порівнянні зі свавільною перфорацією:

 • створення розрізу, який дозволить видалити весь вміст з порожнини середнього вуха (на відміну від мимовільної перфорації, коли в перетинці утворюється лише невелика тріщина);
 • парацентезной розріз дуже акуратний, тому після загоєння зникає безслідно, на відміну від мимовільної перфорації, яка може зростатися нерівно, негативно впливати на коливальну функцію перетинки.

Парацентез барабанної перетинки: основні показання

Парацентез (тимпанотомія, мірінготомія) проводиться при неефективному консервативному лікуванні, у разі погіршення стану пацієнта, випинання барабанної перетинки (стан, який визначають за допомогою отоскопії/ендо-отоскопії). Розріз виконується в певному безпечному місці для видалення ексудату, який може стати причиною запалення оболонок мозку, абсцесу, розвитку лабіринтиту.

Основні симптоми, які служать показанням для проведення парацентезу:

 • гострий біль у вусі;
 • супутній головний біль;
 • висока температура;
 • випинання перетинки.

Найчастіше розріз перетинки виконують при середньому і ексудативному отиті.

Оперативне втручання у випадках середнього отиту призначають у тих випадках, коли після проведеної комплексної терапії у вусі не зникають больові відчуття. Розріз може знадобитися на початку лікування, якщо присутня сильна інтоксикація. Основні показання до парацентезу (невідкладного):

 • 1
  сильний головний біль;
 • 2
  запаморочення;
 • 3
  нудота;
 • 4
  озноб.

Больовий синдром у випадках середнього отиту обумовлений тиском ексудату на стінки барабанної порожнини і на саму перетинку. За допомогою розрізу рідина видаляється, що дозволяє усунути напругу і практично відразу позбавляє пацієнта від болю. Через невеликий проміжок часу у хворого знижується температура.

Для ексудативного отиту зазвичай біль не характерний, але через накопичення рідини знижується рухливість перетинки, що призводить до погіршення слуху. Здійснюючи розріз, з порожнини видаляють ексудат, що дозволяє повернути рухливість перетинки і слухових кісточок, відновити слух. Для того щоб забезпечити постійний відтік рідини з порожнини, у розріз, на деякий час, може вводитися шунт. Загоєння проколу здійснюється самостійно після припинення виділення ексудату з вуха.

Як здійснюють парацентез при отиті

Для розрізу барабанної перетинки використовується спеціальна голка (спис). Отвір у барабанній перетинці дозволяє звільнити середнє вухо від ексудату. Діаметр перфорації контролюється лікарем, тому після оперативного втручання тканини швидко заживають.

Перед проведенням операції отоларинголог обробляє слуховий прохід антисептичним розчином. Зважаючи на високу чутливості барабанної перетинки проводиться анестезія. Для цього вдаються до наступних видів знеболювання:

 • 1
  Провідникове. Виконується ін’єкція у навколишні тканини, що блокує передачу нервових імпульсів в області проведення оперативного втручання.
 • 2
  Аплікаційне. Місце розрізу обробляється препаратом з анестезуючими властивостями.
 • 3
  Загальне знеболювання. Робить людину несприйнятливою до зовнішніх подразників.

Операція проводиться у положенні лежачи або сидячи, із зафіксованою головою. Після знеболювання лікар вводить голку в задньо-нижній відділ перетинки. Процес проведення парацентезу повністю контролюється, щоб виключити пошкодження структур середнього вуха. При сильному запальному процесі практикується введення антибіотиків всередину.

Процедура приносить суттєве полегшення пацієнтові, біль повністю вщухає або стає ледь помітний. Відчуття закладеності вуха може залишатися ще деякий час після операції, але швидко проходить. Загоєння відбувається протягом 8-10 днів, слух повністю відновлюється.

Протипоказання і ускладнення парацентеза

У парацентеза практично немає ускладнень, якщо маніпуляція проводиться кваліфікованим фахівцем. При порушенні техніки розрізу можливі наступні ускладнення:

 • при неповному видаленні ексудату запальний процес може з гострої стадії перейти в хронічну;
 • пошкодження медіальної стінки, у результаті чого виникають сильні больові відчуття;
 • інфікування при контакті інструменту зі стінками слухового проходу.

Протипоказаннями до проведення процедури є:

 • вік до 6 місяців;
 • наявність рубців на барабанній перетинці;
 • недавно проведені оперативні втручання на вусі.

Реабілітація після парацентезу

Після проведення операції на вусі при отиті потрібний спеціальний догляд. Для збору ексудату в слуховий прохід вводиться тампон, який треба міняти кожні 2-3 години. Перші 3-4 тижні (період загоєння місця проколу) необхідно уникати потрапляння до вуха води і пилу. Може бути призначений комплекс знеболювальних і протимікробних засобів.

Після відновлення цілісності барабанної перетинки, симптоми запального процесу зникають. Під час реабілітаційного періоду необхідно дотримуватися наступних рекомендацій:

 • уникати переохолодження;
 • відмовитися від купання в басейнах, водоймах;
 • не використовувати вакуумні навушники.

З метою відновлення слуху можуть бути призначені фізіопроцедури, продування євстахієвих труб, пневмомасаж. Процес відновлення контролюється лікарем, тому призначаються повторні візити.

Розтин барабанної перетинки в Amel Smart у Дніпрі

Висока кваліфікація лікарів, сучасне обладнання, строгий інфекційний контроль – ми робимо все, щоб лікування гострого гнійного отиту в нашій клініці було не тільки ефективним, але й безпечним.

Щоб ваше здоров’я і здоров’я ваших близьких було поза небезпекою, довіряйте турботу про нього професіоналам клініки Amel Smart (Дніпро), де вам запропонують якісне обстеження і хороше лікування. Щоб записатися на прийом до отоларинголога використовуйте спеціальну форму на сайті або один з каналів зв’язку. Ціни на наші послуги представлені в прайсі.

Записатись на прийом