Стоматология Amel Smart Clinic

Лікування судинної сітки на ногах

Лікування судинної сітки на ногах

Судинні зірочки на ногах або капілярні сіточки, які в офіційній медицині називаються телеангіектазією, з’являються в результаті розширення капілярів, венул і артеріол. Цей процес обумовлений зниженням тонусу стінок судин і переповненням русла кров’ю, що циркулює.Основними місцями їх появи є підколінна область, зовнішня поверхня стегон та гомілок, стопи. Найчастіше розглядаються пацієнтами як косметичний дефект, тому лікування починається невчасно. 

В Amel Smart Clinic відкрилося відділення флебології, де використовуються ультрасучасні методи діагностики і лікування будь-яких патологій вен нижніх кінцівок. Точна ультразвукова діагностика дозволяє діагностувати найменші зміни у глибоких і поверхневих кровоносних судинах на ранній стадії. Рання діагностика дає можливість назавжди позбутися варикозу та судинних зірочок на ногах за один візит до клініки.

Що таке судинні зірочки

Судинні зірочки ‒ це видимі утворення з дрібних судин, які найчастіше з’являються на ногах. Помітними стають близько розташовані від поверхні шкіри судини через розширення та витончення їхніх стінок. Така патологія найчастіше розвивається у жінок у період виношування дитини та у віці після 40 років. У чоловіків судинні зірочки зазвичай з’являються значно пізніше. Якщо порушення виявляється у ранньому віці (20-30 років), слід виключити патологію судин.

Причини появи судинних зірочок

Серед основних причин, що призводять до утворення судинних зірочок – спадкові фактори і гормональні порушення.

Крім цього, ймовірність їхньої появи підвищується через такі причини:

  • вплив ультрафіолету;
  • теплова дія (часте відвідування саун, лазень);
  • малорухливий спосіб життя;
  • незручне взуття (жіноче взуття на високих підборах);
  • велика вага;
  • травми м’яких тканин;
  • терапія гормональними препаратами;
  • цукровий діабет;
  • аутоімунні захворювання;
  • патології сполучної тканини;
  • імунодефіцитні стани.

При яких захворюваннях можлива поява судинних зірочок

Вроджена телеангіектазія може бути одним із симптомів інших захворювань. Наприклад, хвороби Рандю-Ослера, коли порушується утворення судинного ендотелію, чи синдром Луї-Бар. Це спадкові хвороби, яким притаманні також інші симптоми, а перші їхні прояви виникають у дитячому віці.

Отримане порушення у вигляді судинних зірочок може стати причиною дерматологічних проблем. Розацеа – хронічний дерматоз, для якого характерні судинні порушення на обличчі. Найчастіше це ділянки в кутах носа, очей, у носогубних складках та патологічні зміни у сполучних тканинах. В цьом випадку судинні зірочки на обличчі з’являються на тлі червоної шкіри. Супутніми симптомами є печіння, свербіж шкіри. Телеангіектазія може супроводжувати такі хвороби сполучної тканини, як склеродермія, червоний вовчак та ін.

Судинні зірочки можуть з’являтися у разі порушення роботи печінки. При цирозі змінюється кровотік в органі, підвищується тиск у судинах. Ці процеси спричиняють розширення підшкірних капілярів і висипань на шкірних покривах.

Гормональний дисбаланс під час вагітності, клімаксу, гінекологічних хвороб, прийому гормональних препаратів може вплинути на тонус стінок судин, стати причиною їхнього розширення, появи капілярної сітки. Зазвичай, після виношування дитини судинна сітка зникає.

Телеангіектазія – перша стадія хронічної венозної недостатності. Для хронічного порушення властиві стійкі порушення відтоку венозної крові з нижніх кінцівок. Симптомами хронічної венозної недостатності є важкість у ногах, набряклість. Прогресування захворювання може призвести до ускладнень, тому важливе регулярне відвідування лікаря для аналізу стану.

Які бувають судинні зірочки

Існують такі види судинних утворень:

  • Лінійні. Судини розташовані паралельно.
  • Деревоподібні. Мають структуру, схожу на гілки дерева.
  • Павукоподібні. З чітко визначеним центром, від якого у різні боки розходяться промені.

Найчастіше судинні візерунки з’являються на стегнах, гомілках, кісточці, під колінним суглобом. Лікування призначається залежно від виду судинних зірочок (артеріальних, венозних), супутніх симптомів.

Діагностика телеангіектазії

Діагностику і лікування проводить лікар-флеболог. Під час обстеження лікар оглядає ділянки із судинними порушеннями, здійснює пальпацію кінцівок, визначаючи характер захворювання. Лікування призначається з урахуванням ступеня порушення, розташування судинних сіток.

Крім зовнішнього огляду, призначається апаратна діагностика. Наприклад, ультразвукове дуплексне сканування, яке дозволяє виявити судинні патології, визначити їхнє розташування, оцінити стан судин, швидкість і напрямок руху крові.

Додатково може бути призначене обстеження серця, печінки, щитоподібної залози, органів сечостатевої системи. Це дозволяє визначити причину порушення, виявити інші захворювання. За результатами комплексного обстеження лікар встановлює діагноз, призначає лікування.

Лікування судинної сітки на ногах: основні методи

На ранніх етапах зупинити прогрес захворювання можна за допомогою корекції способу життя, усунення причини, що викликає порушення. Усунення косметичного дефекту не є лікуванням, і хвороба продовжує прогресувати. На пізніх стадіях варикозне розширення лікують хірургічним методом. Застосовуючи зовнішні засоби (креми, мазі, компресійні панчохи), можна уповільнити розвиток варикозу, але для лікування потрібний комплексний підхід.

Курс лікування включає медикаментозні методи та оперативні процедури.

У флебології застосовуються такі методи оперативного втручання:

  • флебектомія;
  • склеротерапія;
  • радіочастотна абляція (лазерна коагуляція).

Флебектомія

Судинна сіточка на ногах та інших частинах тіла усувається шляхом видалення дефектних вен, з перенаправленням кровотоку через інші здорові судини, здатні витримати великий тиск. Операція проводиться під анестезією, а після втручання залишаються зовнішні ушкодження шкіри.

Флебектомія – це поєднання наступних технологій для видалення уражених судин:

  • кросектомія – пошкоджена судина відсікається від основної венозної системи;
  • стрипінг – видалення ствола вени за допомогою зонда або кріозаморозки;
  • мініфлебектомія – видалення через проколи притоків основної судини.

Техніки можуть застосовуватись, як окремі методи, або в мжах комплексної флебектомії. Замість загального наркозу під час проведення хірургічного втручання найчастіше проводять спінальну анестезію з седацією. У цьому випадку не потрібна вентиляція легень – виконується укол у поперек та укол седативного засобу.

Після УЗД лікар намічає ділянки, де проводитиметься операція. Виконує проколи, через які вводиться зонд. Пошкоджена ділянка вени видаляється після перев’язки в області, де вона з’єднується з розташованою глибше судиною. Для видалення судинних зірочок призначають склеротерапію.

Операція зазвичай проводиться амбулаторно. Огляд лікарем проводиться за кілька годин після операції. За відсутності ускладнень пацієнт може залишити клініку. У реабілітаційний період призначається терапія антибактеріальними препаратами, перев’язки. Огляди проводяться на другий та сьомий день після втручання. Больові відчуття зберігаються протягом декількох годин після операції, після чого може зберігатися венозна недостатність.

Склеротерапія

Склеротерапія (клейова облітерація) – малоінвазивна методика, для якої потрібен один прокол на кожній ділянці утворення судинної сітки. Видалення судинної сітки на ногах здійснюється шляхом введення спеціального розчину у вену, який склеює її стінки, після чого дефектна ділянка зникає. Час проведення операції – 30-60 хвилин.

Перед проведенням склеротерапії вен виконується УЗ-дослідження. Під час операції за допомогою тонкої голки у пошкоджену вену вводять склерозант. Це розчин, який склеює стінки судин. У результаті вена перестає брати участь у системі кровообігу. Згодом вена, де проводиться маніпуляція, зникає повністю. Використовувані для склеротерапії розчини безпечні для здоров’я, не поширюються через кровоток організмом. Необхідне для операції дозування склерозанту розраховується індивідуально. Так само проводиться видалення судинних зірочок на обличчі.

На прооперовану ділянку накладається еластична компресійна пов’язка. Госпіталізація після операції не потрібна, але протягом години пацієнт повинен перебувати в положенні стоячи (рухатись, розминатися). Пов’язку знімають через два тижні. Після цього пацієнт носить компресійний трикотаж.

Видалення капілярної сітки на ногах може супроводжуватися появою набряку в місці втручання, синців, що пов’язано з незначним пошкодженням прилеглих тканин.

Основні переваги склеротерапії:

  • висока терапевтична ефективність, хороший косметичний результат;
  • відсутність больових відчуттів;
  • для операції потрібно лише 30-60 хвилин;
  • короткий період реабілітації.

Повного видалення пошкоджених вен вдається досягти майже у всіх випадках, крім нвкрай запущених. При своєчасному зверненні до флеболога досягнуті результати зберігаються назавжди, але для  виключення рецидивів потрібно внести корективи у спосіб життя. Процедура склеротерапії є одним з етапів лікування судинної сітки на нижні кінцівках.

Радіочастотна абляція (лазерна коагуляція)

Під час процедури ендотелій ураженої судини нагрівається до температури 120 градусів. Видалення судинних зірочок на ногах триває близько 1 години та проводиться амбулаторно. Для доступу до уражених судин використовується невеликий прокол. У просвіт вени вводиться катетер з електродом, що нагріває ендотелій, внаслідок чого вона склеюється.

Радіочастотна абляція ‒ малоінвазивний метод втручання, який проводиться на сучасному устаткуванні з використанням місцевої анестезії. Процедура майже не викликає дискомфорту у пацієнта. Принцип методу полягає у використанні енергії радіохвиль, яка і призводить до нагрівання стінок судин та подальшої їхньої абляції. Після процедури немає необхідності у накладенні швів, оскільки для операції використовується мікроскопічний прокол. На шкірі не залишається шрамів, рубців.

Прибрати судинні зірочки на ногах можна за допомогою лазера. Лазерна коагуляція проводиться амбулаторно під місцевою анестезією. Усі маніпуляції виконуються під контролем УЗ-сканера, тому ризик помилок виключено. Тривалість процедури – 30-40 хвилин.

Хірург робить прокол у судині і вводить катетер та інтродюсер. Через інтродюсер вводять джерело лазерного випромінювання і спрямовують до місця, де потрібна коагуляція. В область навколо вени вводять анестетик, який знеболює та захищає тканини навколо судини від теплової дії.

Лікар включає лазер, впливає на ендотелій вени та поступово виводить світловод з неї. Результат такого впливу – абляція вени, а кров переспрямовується у здорові судини. Лазерний промінь впливає лише на стінки вени і не впливає на нервові закінчення, що виключає утворення гематом. Після втручання пацієнт надягає компресійні панчохи, а за півгодини йому потрібно встати і рухатися протягом 2-3 годин.

До звичного способу життя пацієнт може повернутися вже на другий день після операції.

Основні переваги лазерної абляції:

  • амбулаторне лікування;
  • лікування проводиться протягом одного дня;
  • відсутність болю;
  • гарний естетичний результат (відсутність шрамів і рубців);
  • коротка реабілітація.

Лікування судинних зірочок на нижніх кінцівках у Дніпрі

Склерозування судин, радіочастотна абляція вен, флебектомія – ці та інші методи лікування проводяться у відділенні флебології Amel Smart Clinic. Малоінвазивні операції виконують досвідчені хірурги-флебологи з використанням міжнародних протоколів, сучасного обладнання останнього покоління під контролем УЗД.

Професіоналізм, високий рівень оснащення, постійне удосконалення професійних навичок в Україні та за кордоном – фундамент якісної медицини для пацієнтів Amel Smart Clinic. Записуйтесь на прийом до флеболога, і ми подбаємо про здоров’я ваших ніг.

Записатись на прийом