Стоматология Amel Smart Clinic

Повна імплантація зубів верхньої щелепи

Повна імплантація зубів верхньої щелепи

Навіть за умови повної відсутності зубів можливе повноцінне відновлення функціональності зубощелепної системи, причому зробити це можна максимально природно, а ваші зуби не будуть відрізнятися від справжніх. Який метод протезування буде обраний при повній адентії, залежить від клінічної ситуації, а найпрогресивнішим сьогодні є імплантація.

Повна імплантація зубів верхньої щелепи, ціна якої буде формуватися на підставі великої кількості факторів – це можливість не лише відновити жувальну функцію, а й створити умови, при яких буде виключено атрофію кісткових структур.

Переваги імплантації при відсутності зубів верхньої щелепи

Незважаючи на те, що перший позитивний досвід установки імплантів відбувся ще у шістдесятих роках минулого століття, довгий час єдиним і безальтернативним методом відновлення зубів при їх повній відсутності був знімний протез. Мінусів у цьому способі протезування достатньо: дискомфорт при пережовуванні їжі, порушення дикції та ін. Якщо у вас встановлений знімний протез, то ви повинні бути готові до того, що періодично будете відвідувати лікаря для корекції, а в деяких випадках знадобиться повна заміна конструкції. Ну і нарешті, виглядають такі штучні зуби не зовсім природно.

Повна імплантація зубів верхньої щелепи докорінно змінила ситуацію. Для цього може використовуватися один з методів протезування: знімний або незнімний протез на 4 імплантатах, незнімний на 6 або 8 імплантатах і т.д.

Переваги імплантації в наступному:

  • незалежно від того, які конструкції використовуються (знімні чи незнімні), гарантується їх надійна фіксація;
  • виключається атрофія кісткових структур, оскільки на відміну від протезування з використанням знімних конструкцій, імплантація дозволяє зберегти і правильно розподілити навантаження на кістку;
  • якісна і комфортна механічна обробка їжі;
  • природний вигляд зубів.

Протипоказань для імплантації небагато:

  • цукровий діабет 1 типу;
  • злоякісні новоутворення;
  • хвороби крові, кровотворних органів;
  • захворювання м’яких тканин ротової порожнини в гострій стадії.

Методи імплантації при повній відсутності зубів верхньої щелепи

Пориста структура кісток верхньої щелепи змушує використовувати для протезування більшу кількість імплантатів у порівнянні з нижньою, а остеоінтеграція в цьому випадку триває близько 6 місяців.

Для фіксації знімних конструкцій використовується 4-6 імплантатів. Чотири імпланта підходить для установки покривного протеза з кулястими атачменами. Так само як і класична конструкція, він перекриває піднебіння. Щоб зафіксувати протез без піднебіння використовується шість імплантів.

Сполучними елементами в останньому випадку виступають атачмени, локатори, балка. Найбільш надійну фіксацію забезпечує балка, але ціна такої системи буде прирівнюватися до ціни незнімного протеза.

Для установки незнімного протеза на верхній щелепі знадобиться 6-8 імплантатів. Для установки конструкції на 4 імплантатах використовується технологія all-on-4. Оптимальним вибором є імплантація 6-8 імплантатів – цей спосіб є випробуваним і надійним. Вибір кількості імплантів залежить, перш за все, від форми і стану щелепної кістки.

На період, поки імпланти приживаються, встановлюється знімний протез. Можливе проведення імплантації з одномоментним навантаженням з використанням незнімної конструкції з полімерних матеріалів. Розрахований такий протез на один рік, а після успішної остеоінтеграції він може бути замінений на коронки з металокераміки або діоксиду цирконію.

Постійні протези можуть фіксуватися гвинтами – так звані «умовно-знімні» конструкції, які при необхідності може зняти стоматолог. Переваги такого способу фіксації протезів очевидні – конструкцію можна знімати для реставрації, чищення і т.д. Це конструктивно складніші вироби, вартість яких вища.

Особливості інтеграції імплантів у верхню щелепу

Імплантація на верхній щелепі – одне з найскладніших завдань в імплантології. Можливість проведення імплантації визначається на підставі наступних факторів:

  • стан щелепних кісток;
  • запальні процеси в придаткових пазухах;
  • вимоги до естетики.

Стан щелепних кісток

Клінічна ситуація ускладнена тим, що корені зубів жувальної групи верхньої щелепи знаходяться вкрай близько до гайморової пазухи. Низька щільність кістки є причиною того, що атрофія тут розвивається швидше і можливе значне зниження об’єму кістки. Її дефіцит унеможливлює проведення імплантації – ймовірність пошкодження гайморових пазух досить висока.

У цьому випадку проводиться ретельна діагностика щелепної системи, до якої входить ортопантомограма, комп’ютерна томографія. Результати діагностики дають лікареві можливість визначити кращу стратегію лікування.

При низькому об’ємі щелепних кісток проводять синус-ліфтинг – операцію, яка передбачає зменшення об’єму гайморової пазухи і заповнення утвореної порожнини кістковим матеріалом. Після нарощування кісткового об’єму має пройти не менше 2 місяців.

У деяких випадках можлива установка імплантату без нарощування об’єму кістки: штифт встановлюється під кутом 35-45 градусів – таким чином ми обходимо гайморові пазухи. У складних випадках можливе використання спеціальних вилицевих модифікацій імплантатів.

Запальні процеси в придаткових пазухах

При наявності запалень імплантацію має бути тимчасово відкладено. До таких станів відноситься гайморит, синусит, гострий риніт і т.д. Щоб остеоінтеграція пройшла успішно, необхідно запобігти різним ускладненням, викликаним подібними порушеннями. Тільки добившись стійкої ремісії можна приступати до нарощування кісткового об’єму.

Високі вимоги до естетики

Безумовно, вимоги до естетики в «зоні посмішки» високі, і від лікаря очікується ювелірна точність виконання всіх маніпуляцій. Відновлюючи передні зуби, фахівець повинен вирішити два основні завдання: вибрати кут нахилу імпланта і сформувати максимально природний ясенний контур.

Для того щоб точність імплантації була максимально точною, ми використовуємо хірургічні шаблони, які створюються на основі даних комп’ютерної томографії. Для цього задіюється спеціальне програмне забезпечення.

Етапи імплантації зубів верхньої щелепи

Імплантація проводиться у кілька етапів:

  • 1
    Підготовчий. Проводиться огляд, діагностика, призначаються аналізи, визначаються протипоказання. На підставі отриманих даних вибирається спосіб імплантації.
  • 2
    Планування лікування. Дані комп’ютерної томографії призначені для програмного забезпечення, де в режимі реального часу можлива робота з тривимірною моделлю щелепи. У лабораторії створюється шаблон, який використовується під час імплантації.
  • 3
    Імплантація. Використовуючи місцеву анестезію, лікар робить у потрібних місцях розрізи або проколи, для класичної або базальної імплантації відповідно, імпланти інтегруються в щелепну кістку.
  • 4
    Протезування. Установка протезів здійснюється, в залежності від обраного протоколу, через 2-3 дні після операції або через кілька місяців (після того, як імплантати приживуться).

Імплантація зубів верхньої щелепи в Amel Smart Clinic

Напевно, ви чули про негативні наслідки, до яких може призвести відсутність зубів на будь-якій ділянці верхньої щелепи. У першу чергу знижується якість механічної обробки їжі, що веде до порушення функціонування шлунково-кишкового тракту. Крім цього, можливе порушення прикусу, істотне підвищення навантаження на інші зуби системи, а отже, їх передчасний знос, атрофія кісткових тканин.

Повна заміна зубів, ціну якої буде визначено ще на підготовчому етапі, дозволяє запобігти атрофії кісткових структур, повністю відновити функції зубощелепної системи, повернутися до звичного для вас раціону харчування.

Вартість імплантації визначається клінічним випадком, залежить від виробника імплантів. На користь лікування в Amel Smart Clinic свідчать такі переваги клініки:

  • використовуємо найсучасніші технології – це звичний для нас режим роботи, тому що ми ніколи не перестаємо вчитися;
  • вартість наших послуг завжди конкурентоспроможна – ми прагнемо пропонувати нашим пацієнтам найкращі ціни;
  • все обладнання та матеріали, що використовується нами, є сертифікованою продукцією;
  • наші кабінети готові для проведення найскладнішого лікування;
  • фахівці клініки проходять навчання в кращих медичних установах Європи;
  • створений нами освітній центр Amel Academy дає можливість розвиватися і обмінюватися досвідом не лише нашим лікарям, а й фахівцям з інших клінік, країн.

Ціни на процедуру: Повна імплантація зубів верхньої щелепи

ПроцедураЦіна
Імплантація Bauer’s, Україна7 000 грн
Імплантація ASPER, Україна13 500 грн
Імплантація Straumann BLT/TL, Швейцарія31 000 грн
Імплантація Nobel, Швеція26 400 грн
Імплантація Straumann BLX / Active, Швейцарія35 000 грн
Тотальна реабілітація на 4 імплантатах Bauer’s. Хірургічна частина + тимчасовий протезот 99 000 грн
Тотальна реабілітація на 6 імплантатах Bauer’s. Хірургічна частина + тимчасовий протезот 120 000 грн
Наші спеціалісти
Єгор мріяв стати лікарем-стоматологом з самого дитинства, йому завжди подобалося допомогати людям. У роботі полюбляє строгість та порядок. Уважний, чуйний та відповідальний фахівець, досконало володіє сучасними методами лікування.
    Записатись на прийом