Стоматология Amel Smart Clinic

Методи імплантації зубів нижньої щелепи

Методи імплантації зубів нижньої щелепи

Бактерії, захворювання в порожнині рота, незбалансоване харчування, порушення функцій у роботі організму, недостатній або неправильний догляд за зубами – все це може стати причиною руйнування зубів на нижній щелепі. На жаль, якщо зуби зруйнувалися, то нові на їх місці не виростуть, тому завдання функціонального і естетичного відновлення посмішки взяли на себе стоматологи. Найкращий (а саме – максимально фізіологічний) з усіх існуючих методів заміщення видалених зубів – імплантація. У цій статті ми розповімо, у яких випадках проводиться імплантація зубів нижньої щелепи, які існують методи протезування на імплантатах, у чому їх особливості та переваги.

Технології імплантації зубів нижньої щелепи

У кожного пацієнта свої особливості будови зубощелепного апарату і передумови до руйнування зубів. З цієї причини в кожному випадку лікарі стикаються з різними дефектами зубного ряду – від одиничного дефекту (наприклад, втрата одного моляра) до повної адентії. Скільки проблем, стільки ж і рішень, тобто відновлення зубів завжди відбувається за індивідуальним планом. Однак план будується у чіткій відповідності до міжнародних протоколів імплантації.

Технології імплантації нижнього зубного ряду:

 • експрес-методом: видалення зуба + вживлення імпланта + установка тимчасового протеза за один прийом;
 • класичним методом: імплантація, перерва на приживлення імпланта, тільки після цього установка коронки.

Якщо відсутньо 1-2 зуба, то ставлять окремий імплант на місці кожної втраченої одиниці і для кожного імпланта виготовляють окрему коронку. Якщо відсутньо від 3 зубів, що стоять один за одним, то застосовуються мостоподібні конструкції, які не потребують інтеграції імпланта під кожен протез.

Імплантація молярів на нижній щелепі

Найчастіше пацієнти звертаються до стоматології з приводу імплантації саме зубів бічної (жувальної) групи. Нижні моляри дійсно зазвичай руйнуються першими, що пов’язане з інтенсивними жувальними навантаженнями і складністю гігієни (не завжди щітка дістає у віддалені куточки рота, тому на жувальних зубах швидко накопичується зубний наліт).

Особливість імплантації нижніх жувальних зубів – високі вимоги до жорсткості і міцності дентальних протезів на імплантатах. Досягти такого результату дозволяє технологія двоетапної імплантації, бо вона створює ідеальні умови для хорошої інтеграції імплантату (навантаження на імплант відкладається до того моменту, поки він не приживеться).

На зубні імплантати (нижня щелепа, бічна група), у більшості випадків встановлюють металокерамічні коронки, які характеризуються високою міцністю.

Особливості імплантації фронтальних зубів нижньої щелепи

Незважаючи на те, що передні різці та ікла нижнього ряду частково перекриваються верхніми зубами, відсутність хоча б одного зуба буде дуже помітною оточуючим, коли людина посміхається або навіть просто розмовляє. Це серйозна проблема для людей у будь-якому віці і статусі, тому при протезуванні фронтальної зони перед лікарями стоїть вже 2 завдання – відновлення функцій і привабливого, природного зовнішнішнього вигляду.

Імплантація передніх нижніх зубів з моментальним навантаженням – найкраще рішення в такій ситуації, тому що пацієнт приходить на видалення, а виходить з кабінету стоматолога вже з тимчасовим протезом. Термін носіння іммедіат-протеза – від 3 до 6 місяців (поки не приживеться імплант). Після цього проводиться сканування щелепи, моделювання, виготовлення та встановлення постійних коронок. Максимально натуралістично виглядають цирконієві, керамічні вироби. Саме їх і використовують у протезуванні передніх нижніх зубів.

Методи імплантації нижньої щелепи при тотальній адентії

За допомогою протеза на імплантатах можна відновити не лише один чи два зуба, але і всі відсутні зуби на нижній щелепі. При цьому використовується кілька методів:

 • all-on-4 – спосіб, що дозволяє відновити до 12 зубів у ряду лише на 4 імплантатах;
 • all-on-6 – протезування всього нижнього ряду на 6 імплантатах;
 • базальна імплантація.

Всі на 4

Атрофія кістки може стати серйозною перешкодою для інтеграції імплантів. Якщо вздовж щелепної дуги у пацієнта виявлені ділянки з незначною або середньою резорбцією кісткової тканини, то оптимальним рішенням буде проведення імплантації методом all-on-4. При такому методі лікар визначає найщільніші ділянки щелепної кістки, де можуть бути інтегровані імпланти. Два імплантати встановлюють у фронтальному відділі паралельно один до одного. Два інших імпланта встановлюють у бічному відділі, розташовуючи їх під нахилом. Таке позиціонування опорних елементів забезпечує високу жорсткість і стабільність всієї зубопротезної конструкції.

Всі на 6

У даній технології для фіксації протеза використовується 6 імплантів – два з боків і чотири у фронтальному відділі щелепи. У процесі моделювання за допомогою спеціальної програми лікар визначає оптимальні точки позиціонування імплантатів, напрямок (нахил) їх інтеграції. Для максимально точного розміщення титанових стержнів вздовж периметра щелепної дуги використовується навігаційний шаблон.

Метод all-on-6 на 100% вирішує проблему втрати зубів нижньої щелепи при середній атрофії кістки і дає відмінні результати:

 • перешкода подальшої втрати кісткової тканини;
 • рівномірний розподіл навантаження на протез, на кістку;
 • мінімальна ймовірність відторгнення імплантів.

Базальна імплантація

При високому ступені атрофії щелепної кістки та при відсутності можливості нарощування кісткової тканини може бути використаний метод базальної імплантації. Суть методу полягає в тому, що тут використовуються спеціальні імпланти, які імплантуються в базальний шар щелепної кістки.

Особливості методу:

 • кістка має дуже щільну структуру, тут майже виключені ризики розвитку запального процесу;
 • для стійкості і стабільності зубопротезної конструкції використовується 8-12 імплантів;
 • базальна імплантація проводиться з негайним навантаженням на імпланти.

У сучасній практиці базальний метод застосовується рідко, оскільки він є дуже складним, травматичним, недостатньо естетичним (зуби не виглядають так само природно, як при протезуванні нижніх зубів щелепи іншими методами імплантації).

Імплантація зубів нижньої щелепи: етапи

 • 1
  Діагностика (КТ, лабораторні дослідження, які допоможуть виявити або виключити будь-які протипоказання до імплантації у пацієнта).
 • 2
  Підготовка порожнини рота – лікування карієсу, усунення будь-яких запальних процесів, видалення зубного каменю (проф чищення).
 • 3
  Складання плану лікування (вибір методу протезування на імплантатах, визначення точного позиціонування імплантів на щелепі, прогнозування результатів).
 • 4
  Імплантація. Цей етап може бути відкладений на кілька місяців, якщо є потреба в нарощуванні кісткової тканини. Сама операція з імплантації імпланта проводиться під місцевим наркозом, іноді (при установці декількох імплантів) використовується седація. Процес імплантації включає кілька етапів: розріз ясенних тканин, формування ложа у кістці під імплант, вживлення імпланта, відновлення і ушивання ясен.
 • 5
  Установка формувача ясен (при одномоментній імплантації) і абатмента (у двоетапному лікуванні).
 • 6
  Установка постійних коронок.

Переваги імплантації зубів нижньої щелепи

 • швидка, ефективна і надійна остеоінтеграція імплантів за рахунок високої щільності кістки нижньої щелепи;
 • мінімальний ризик запалення тканин, відторгнення імпланта;
 • відсутність проблем і ризиків травмування, характерних для верхньої щелепи – близькість нервового стовбура, гайморових пазух;
 • великий вибір методів імплантації, можливість усунення будь-якого дефекту.

Залишилося з’ясувати, скільки коштує імплантація нижніх зубів. Ціна протезування нижніх зубів на імплантатах залежить від цілої групи чинників. У першу чергу, це характер і масштаб дефекту, стан кістки, загальні показання і протипоказання у пацієнта, а також визначений бюджет.

Стоматологічна клініка Amel Smart Clinic у м. Дніпро використовує високоякісні системи імплантації та найефективніші методи протезування зубів нижньої щелепи на імплантатах. Ми проводимо імплантацію в найскладніших випадках адентії і при різному ступені атрофії кісткової тканини, для кожного пацієнта знаходимо найнебезпечніший, безболісний і ефективний варіант вирішення проблеми.

Ціни на процедуру: Методи імплантації зубів нижньої щелепи

ПроцедураЦіна
Імплантація Bauer’s, Україна6 600 грн
Імплантація ASPER, Україна13 200 грн
Імплантація Straumann BLT/TL, Швейцарія22 000 грн
Імплантація Nobel, Швеція26 400 грн
Імплантація Straumann BLX / Active, Швейцарія29 700 грн
Тотальна реабілітація на 4 імплантатах Bauer’s. Хірургічна частина + тимчасовий протез82 500 грн
Тотальна реабілітація на 6 імплантатах Bauer’s. Хірургічна частина + тимчасовий протез99 000 грн
Наші спеціалісти
Єгор мріяв стати лікарем-стоматологом з самого дитинства, йому завжди подобалося допомогати людям. У роботі полюбляє строгість та порядок. Уважний, чуйний та відповідальний фахівець, досконало володіє сучасними методами лікування.
  Знайомтесь, БУГА Олександр Володимирович, наш стоматолог-хірург. Практичний досвід: 5 років. Головний життєвий девіз Олександра: "Завжди можна ще краще"! Стоматологія — це його життя. Щороку лікар проходить підвищення кваліфікації.
  • Освіта
   ДМА, лікар-стоматолог
  • Спеціалізація
   Хірургія
  Записатись на прийом