Стоматология Amel Smart Clinic

Методи імплантації передніх зубів

Методи імплантації передніх зубів

У сучасній імплантології накопичений величезний арсенал технологій, застосовуються інноваційні матеріали. Такі технології в поєднанні з досвідом у цій галузі, дозволяють відновлювати функції зубощелепного апарату в повній мірі і відповідно до існуючих сьогодні в стоматології стандартів. Зубні імпланти передніх зубів неможливо відрізнити від природних зубів, вони можуть служити десятиліттями і за жодних обставин не стають причиною дискомфорту. Перед лікарем-імплантологом стоїть досить складне завдання – правильно вибрати метод, який дозволяє відновити зубний ряд у найкоротші терміни і з мінімальними ризиками.

У чому особливість імплантації передніх зубів

Перш за все, це високі естетичні вимоги. Штучні зуби в «зоні посмішки» повинні виглядати природно – їх колір, показники прозорості не повинні відрізнятися від показників власних зубів пацієнта. Найчастіше з цією метою використовують цільнокерамічні коронки, але іноді допускається установка протезів з металокераміки. Метод імплантації підбирається на етапі огляду і діагностики на підставі даних комп’ютерної томографії та побажань пацієнта.

Імплантація передніх зубів має певні особливості:

 • 1
  Для протезування зубів фронтальної групи використовуються імпланти з меншим діаметром – це пов’язано з тим, що кістка в цій області вузька.
 • 2
  Якщо вибір припадає на класичний метод імплантації, то у 60-70% випадків проводиться пластика ясен. Це дозволяє сформувати природний контур, забезпечити щільне прилягання м’яких тканин до коронки.
 • 3
  Базальна імплантація. При використанні цієї технології пластика ясен не проводиться, бо на протезах, які фіксуються на базальних імплантатах, є смужка ясен з акрилу. Вона дозволяє приховати дефекти слизових оболонок і виглядає абсолютно природно.
 • 4
  При установці цирконієвих коронок найчастіше використовують абатменти з ідентичного матеріалу, насамперед через те, що металеві базиси можуть просвічуватися крізь протези з цирконію, надаючи зубам сірого відтінку.

Імпланти передніх зубів мають наступні переваги у порівнянні зі звичайними «мостами»:

 • 1
  При установці мостоподібних протезів необхідно обробляти сусідні зуби-опори, а при імплантації потреби в цьому немає.
 • 2
  Штучні зуби на імплантатах повністю виконують функції природних зубів. Їх не потрібно знімати для чищення, вони не впливають на дикцію, не випадають під час розмови.
 • 3
  Дотримуючись простих правил гігієни, можна бути впевненим у тому, що протези на імплантатах прослужать десятиліття.

Методи імплантації зубів фронтальної групи

Вибір способу імплантації залежить від кількості втрачених зубів, об’єму кістки в зоні дефекту. Для відновлення фронтальних зубів використовується класична і базальна імплантація.

Класична імплантація

За відсутності 1-3 і більше зубів пріоритет надається класичній імплантації, яка підходить тим пацієнтам, у яких зберігся достатній об’єм кістки. Метод дозволяє досягти гарних естетичних показників в області контакту коронки і ясен. Це надзвичайно важливо при протезуванні зубів верхньої щелепи – коли людина посміхається вони оголюються повністю.

Вживляння імплантів за двоетапною методикою виконується за наступним алгоритмом:

 • 1
  Установка імпланта. Проводиться під місцевою анестезією. В області дефекту відшаровується клапоть, формується ложе, встановлюється імплант.
 • 2
  Ясна вшиваються, а на ділянці імплантації встановлюється тимчасовий протез, який кріпиться на сусідніх зубах спеціальним клеючим засобом. На час приживлення імпланта робиться перерва. Зазвичай цей процес на нижній щелепі триває близько 2-3, а на верхній – 4-5 місяців.
 • 3
  Імплантація та формування контуру ясен. Завершальний етап, до якого приступають після повної остеоінтеграції імпланта. На штифті фіксується формувач для м’яких тканин, завдяки якому контури ясен мають природний відтінок. При одномоментній імплантації формувач встановлюється одночасно з імплантами. Через два тижні встановлюється абатмент і тимчасовий протез. Ще через 5-6 тижнів замість тимчасової коронки встановлюється постійна. Перевагу надають коронкам з діоксиду цирконію. Нижні зуби можна відновити за допомогою металокерамічних коронок. Фронтальна імплантація зубів триває близько півроку.

Через тривалу відсутність зубів можлива атрофія кісткових тканин. Для того, щоб відновити втрачений об’єм кістки, проводиться кісткова пластика – нарощування її об’єму. Для цього використовується замінник кісткової тканини. Процес аугментації триває 4-6 місяців. Після відновлення об’єму кісткової тканини приступають до імплантації. 

За відсутності більше трьох зубів вибір на користь класичної імплантації пов’язаний з досить високою ймовірністю виникнення ускладнень. Кращим, дешевшим та безпечнішим методом для великих дефектів можна вважати базальну імплантацію.

Базальна імплантація 

Може проводитися при вираженому дефіциті кісткових тканин. Інтеграція імплантів виконується в глибоких шарах кістки, що не мають властивості розсмоктуватися. Для того, щоб задіяти більший об’єм кісткової тканини, імпланти встановлюються під певним кутом.

Для відновлення зубів методом базальної імплантації знадобиться лише два візити до клініки:

 • 1
  Установка імплантів. Через маленькі проколи виконується установка штифтів. Такий підхід дозволяє скоротити реабілітаційний період і знизити ймовірність появи ускладнень. Після установки імплантів знімаються відбитки для виготовлення коронок.
 • 2
  Протезування. Через 2-3 доби після установки імплантів, коли м’які тканини загояться, виконується установка абатмента (базису), коронки і ясен з акрилу. Останні дозволяють компенсувати просідання ясен через дегенеративні процеси в кісткових тканинах. На початковому етапі встановлюється металопластиковий протез. Його використовують до моменту повної остеоінтеграції імпланта. Після цього замість нього встановлюються коронки з діоксиду цирконію або металокераміки.

Етапи імплантації

Основні етапи імплантації:

 • 1
  Підготовка. Огляд, апаратна діагностика (комп’ютерна томографія), санація (професійне чищення). На підставі результатів діагностики можуть бути призначені додаткові аналізи, лікування виявлених порушень і захворювань. При необхідності проводять нарощування об’єму кісткової тканини.
 • 2
  Хірургічний. Імплантація титанового імпланта. Кількість етапів у цьому випадку залежить від обраної методики: класична, базальна імплантація. У першому випадку вживлення штучних коренів виконують за два етапи, а в другому – імплант встановлюється за одне відвідування і відразу ж навантажується протезом. Процедура виконується під місцевою анестезією і триває близько 30-40 хвилин. До повної остеоінтеграції використовується тимчасовий протез.
 • 3
  Ортопедичний. Після приживання імпланта (3-6 місяців) встановлюються постійні коронки. Матеріалом для їх виготовлення служить діоксид цирконію або металокераміка. Перевага віддається безметалевій кераміці, для якої характерний тривалий термін служби, а естетичні характеристики повністю відповідають характеристикам натуральних зубів.

Імплантація передніх верхніх зубів в Amel Smart Clinic

Чи можлива установка імплантів на передні зуби? Рекомендуємо використовувати саме цей спосіб протезування. Імплант переднього зуба, ціна якого в повній мірі виправдовується функціональністю і естетикою штучних зубів, найчастіше встановлюється методом базальної імплантації. Це дає можливість пацієнтам уникнути тимчасового психологічного дискомфорту, пов’язаного з відсутністю зубів фронтальної групи.

Це нова можливість посміхатися легко. Імплантація передніх зубів, ціна якої залежить, в першу чергу, від використовуваних імплантів і методу імплантації, ретельно планується, тому ймовірність ускладнень і відторгнення зведена до мінімуму.

Переваги клініки Amel Smart Clinic:

 • використовуємо найсучасніші технології і, отже, постійне навчання працівників;
 • у клініці використовуються тільки сертифіковані матеріали і обладнання;
 • послуги доступні широкому колу пацієнтів;
 • оснащення кабінетів дозволяє проводити найскладніше лікування;
 • фахівці проходять стажування в кращих клініках Європи;
 • освітній центр Amel Academy, створений на базі клініки, допомагає фахівцям розвиватися і ділитися досвідом.

Ціни на процедуру: Методи імплантації передніх зубів

ПроцедураЦіна
Імплантація Bauer’s, Україна6 600 грн
Імплантація ASPER, Україна13 200 грн
Імплантація Straumann BLT/TL, Швейцарія22 000 грн
Імплантація Nobel, Швеція26 400 грн
Імплантація Straumann BLX / Active, Швейцарія29 700 грн
Тотальна реабілітація на 4 імплантатах Bauer’s. Хірургічна частина + тимчасовий протез82 500 грн
Тотальна реабілітація на 6 імплантатах Bauer’s. Хірургічна частина + тимчасовий протез99 000 грн
Наші спеціалісти
Єгор мріяв стати лікарем-стоматологом з самого дитинства, йому завжди подобалося допомогати людям. У роботі полюбляє строгість та порядок. Уважний, чуйний та відповідальний фахівець, досконало володіє сучасними методами лікування.
  Знайомтесь, БУГА Олександр Володимирович, наш стоматолог-хірург. Практичний досвід: 5 років. Головний життєвий девіз Олександра: "Завжди можна ще краще"! Стоматологія — це його життя. Щороку лікар проходить підвищення кваліфікації.
  • Освіта
   ДМА, лікар-стоматолог
  • Спеціалізація
   Хірургія
  Записатись на прийом