Стоматология Amel Smart Clinic

Кісткова пластика при імплантації зубів

Кісткова пластика при імплантації зубів

Імплантація – найпопулярніший метод протезування зубів, який виділяє бездоганна естетика і тривалий термін служби штучних зубів. Можливість її проведення і успіх протезування багато в чому залежать від достатнього об’єму кісткової тканини в зоні дефекту. При значній атрофії (зменшенні об’єму) кістки проводять її нарощування. 

Що являє собою кісткова пластика

Згідно зі статистикою, приблизно дві третини імплантів встановлюється після нарощування кісткового об’єму. Кісткова пластика – операція зі збільшення об’єму кістки з метою створення ложа, необхідного для установки штифта. Може проводитися спільно з імплантацією або як окрема операція.

Показання для проведення аугментації

Корені зубів розташовані в губчатому шарі кісток щелепи – альвеолярному відростку, багатому на судини і нервові закінчення. На стан відростка впливає безліч факторів, наприклад, наявність/відсутність навантаження, гормональні порушення, суглобові захворювання і т.д.

Найчастіше об’єм кісток зменшується через недостатнє навантаження на кісткові структури, що відбувається через відсутність зубів. Залишатися в тонусі відростку дозволяє постійне навантаження, яке передається йому через зубні корені. Після видалення на ділянці, де раніше був розташований зуб, тканини поступово атрофуються.

Об’єм починає зменшуватися вже через пару місяців після видалення. Причому дегенеративні процеси швидше за все прогресують на верхній щелепі, де щільність кістки істотно нижча. Якщо на нижній зміни реєструються не раніше, ніж через 6 місяців, то на верхній руйнівні процеси помітні вже через 2 місяці.

Виділяють наступні види атрофії кісткових структур:

 • вертикальна – відросток зменшується в розмірах по висоті;
 • горизонтальна – зменшення об’єму кістки відбувається по ширині;
 • комбінована – зменшення в об’ємі, як по ширині, так і по висоті.

Вибір того чи іншого способу збільшення кісткового об’єму залежить від ступеню вираженості дефекту і його локалізації. Для цього можуть використовуватися різні матеріали, а їх вибір, у свою чергу, залежить від техніки аугментации кістки.

Матеріали для збільшення об’єму кісткових структур

Імплантація зуба з кістковою пластикою проводиться з використанням наступних типів матеріалів:

 • 1
  Аутогенний. Для пластики використовується тканина пацієнта, у якого проводиться нарощування кісткового об’єму. У цьому випадку тканина називається аутотрансплантатом.
 • 2
  Алогенний. Донором трансплантата є інша людина – відбір кісткової тканини проводиться після її смерті. Алотрансплантати піддаються обробці і направляються на зберігання в спеціальній тарі.
 • 3
  Ксеногенний. Це матеріали у вигляді гранул або блоків, донорами яких є тварини (свині і бики).
 • 4
  Алопластичні. Штучний матеріал, основним компонентом якого є фосфат кальцію.

Окремою категорією виділяють біогенні мембрани. Вони використовуються в якості ізоляторів кісткових дефектів від м’яких тканин і для стимуляції росту кістки.

Які методи використовуються для збільшення об’єму кісткової тканини

Спосіб проведення кісткової пластики обирається залежно від розташування дефекту, ступеню його вираженості. Існують наступні види аугментації:

 • 1
  Мембрана. Бар’єрний матеріал, який використовується в профілактичних цілях – перешкоджає заповненню лунки м’якими тканинами.
 • 2
  Розщеплення кістки. Використовується в пластиці при недостатній ширині відростка. Кістка ділиться на дві частини, між якими міститься матеріал, обраний для пластики. На дефект укладається мембрана і порожнина зашивається. Процес приживлення триває від 3 до 6 місяців.
 • 3
  Аутотрансплантація. Призначається при великому дефіциті кісткових тканин, що може бути наслідком травм або оперативних втручань. У якості матеріала для пластики використовується кісткова тканина пацієнта.
 • 4
  Синус-ліфтинг. Збільшення об’єму кісткової тканини у відростку верхньої щелепи.
 • 5
  Нарощування об’єму гранулами. Висота кістки відновлюється за допомогою синтетичного матеріалу. Кісткова пластика проводиться наступним чином: розкриваються ясна, порожнина заповнюється гранулами, місце дефекту прикривається мембраною і вшивається.

Кісткова імплантація зубів в Amel Smart Clinic

Сучасна стоматологія має великий арсенал засобів, які можуть бути використані для вирішення будь-яких клінічних ситуацій. Імплантація є найбільш досконалим методом протезування, але щоб її результати були передбачуваними, у місці установки імпланта необхідний достатній об’єм кісткових тканин.

Кісткова пластика при імплантації зубів, ціни на яку варіюються в залежності від методу нарощування кісткового об’єму і стану кісткових структур, дозволяє усунути одну з найголовніших перешкод на шляху до досконалої посмішки.

Методика нарощування кісткового об’єму і вартість пластики визначається після огляду і діагностики.

Переваги клініки Amel Smart Clinic:

 • інноваційні технології та бажання вдосконалюватися;
 • сертифіковані матеріали і обладнання;
 • ціни на послуги доступні широкому колу пацієнтів;
 • лікарі проходять стажування в кращих клініках Європи;
 • освітній центр Amel Academy, який був створений на базі клініки, допомагає фахівцям розвиватися і ділитися досвідом.

Ціни на процедуру: Кісткова пластика при імплантації зубів

ПроцедураЦіна
Імплантація Bauer’s, Україна6 600 грн
Імплантація ASPER, Україна13 200 грн
Імплантація Straumann BLT/TL, Швейцарія22 000 грн
Імплантація Nobel, Швеція26 400 грн
Імплантація Straumann BLX / Active, Швейцарія29 700 грн
Тотальна реабілітація на 4 імплантатах Bauer’s. Хірургічна частина + тимчасовий протез82 500 грн
Тотальна реабілітація на 6 імплантатах Bauer’s. Хірургічна частина + тимчасовий протез99 000 грн
Наші спеціалісти
Єгор мріяв стати лікарем-стоматологом з самого дитинства, йому завжди подобалося допомогати людям. У роботі полюбляє строгість та порядок. Уважний, чуйний та відповідальний фахівець, досконало володіє сучасними методами лікування.
  Знайомтесь, БУГА Олександр Володимирович, наш стоматолог-хірург. Практичний досвід: 5 років. Головний життєвий девіз Олександра: "Завжди можна ще краще"! Стоматологія — це його життя. Щороку лікар проходить підвищення кваліфікації.
  • Освіта
   ДМА, лікар-стоматолог
  • Спеціалізація
   Хірургія
  Записатись на прийом