Стоматология Amel Smart Clinic

Імплантація жувальних зубів верхньої і нижньої щелепи

Імплантація жувальних зубів верхньої і нижньої щелепи

Видалення або руйнування жувальних зубів – велика проблема. Незважаючи на те, що їх відсутність ніяк не відбивається на естетиці зубного ряду, людина все одно відчуває великий дискомфорт навіть без одного втраченого моляра. Справа в тому, що моляри нам потрібні для жування, і коли їх немає, багато страв стають у прямому сенсі «не по зубах». Але сьогодні стоматологія може запропонувати багато різних способів відновлення зубного ряду. Серед них найменш травматичний, найбільш ефективний і універсальний – це імплантація жувальних зубів. Розповімо докладніше про цей метод.

Чому руйнуються жувальні зуби

Руйнуванню молярів сприяє багато чинників. Це стандартні проблеми, від яких страждають не лише жувальні, але і всі зуби в зубному ряду:

 • 1
  Карієс – головна причина втрати зубів. Але моляри ще більше схильні до карієсу, тому що знаходяться у віддалених відділах порожнини рота і не завжди вдається добре їх почистити під час гігієнічних процедур. Результат – зубні відкладення, висока активність бактерій, карієс.
 • 2
  Пародонтит – запалення ясен без своєчасного лікування призводить до утворення пародонтальних кишень, руйнування зубів вздовж контуру ясен і в під’ясневій зоні. Крім того, руйнується сполучна тканина, яка пов’язує ясна з поверхнею зуба, що стає причиною хиткості і випадання молярів.
 • 3
  Дефекти росту зубів – дистопія може створювати перешкоду для якісної гігієни, а ретенція третіх молярів нерідко призводить до руйнування сусіднього зуба, зміщення молярів.

Навіть одного фактора достатньо, щоб нашкодити здоров’ю жувальних зубів. Але нерідко у пацієнтів спостерігається відразу кілька факторів ризику. До того ж проблема посилюється інтенсивними жувальними навантаженнями на кореневі зуби. Саме тому вони зазвичай руйнуються першими і першими стоять у списку на видалення.

Навіщо потрібна імплантація жувальних зубів

Імплантація кореневих зубів необхідна з тієї причини, що відсутність декількох або навіть одного моляра може мати неприємні наслідки:

 • складності з пережовуванням деяких видів їжі (яблук, м’яса, свіжої капусти та ін.), що змушує людину відмовитися від багатьох улюблених страв;
 • проблеми з травленням – погано пережована їжа гірше засвоюється, вона може подразнювати стінки шлунка, спровокувати гастрит;
 • порушення прикусу – втрата одного зуба тягне за собою зміну напрямку росту інших зубів зубного ряду;
 • зміни рис обличчя, здебільшого не в кращу сторону (сильна зміна прикусу через одностороннє жування робить риси обличчя несиметричними, відсутність жувальних зубів призводить до того, що щоки некрасиво западають в середину, з’являються зморшки);
 • атрофія кістки на місці відсутнього зуба – результат зниження механічного навантаження і погіршення кровопостачання на цій ділянці.

Коли проводиться імплантація жувальних зубів

 • разі наявності кінцевого дефекту зубного ряду – якщо в кінці ряду немає одного або декількох молярів;
 • за наявності включеного дефекту, тобто якщо зруйнувався, наприклад, 5-тий або 6-тий зуб, а наступні за ним збереглися здоровими;
 • якщо є одиничний дефект (немає одного жувального зуба);
 • якщо є численні дефекти зубного ряду, зокрема кілька одиничних в одному ряду або кілька, розташованих один за одним.

Метод протезування жувальних зубів на імплантатах абсолютно універсальний і дозволяє відновити зубний ряд при наявності дефекту будь-якої складності.

Протезування жувальних зубів методом імплантації: переваги

Імплантація кореневих зубів:

 • 1
  Ефективна – стовідсоткове фізіологічне, функціональне і естетичне відновлення жувальних зубів, відновлення прикусу.
 • 2
  Комфортна – не вимагає звикання, не впливає на дикцію, абсолютно замінює натуральні зуби при жуванні.
 • 3
  Нетравматична – на відміну від інших видів протезування, для протеза з опорою на імплант, не потрібно обточувати сусідні зуби (зубозберігаюча технологія).
 • 4
  Незамінна в разі одиничного протезування при кінцевому дефекті (імплантація 7 зуба).
 • 5
  Фізіологічна – імплант замінює корінь зуба і виконує його функцію, тобто приймає і перерозподіляє механічне навантаження при жуванні, таким чином перешкоджає подальшій атрофії кісткової тканини.
 • 6
  Надійна – титанові імпланти мають довічну гарантію, а зуби, встановлені на імплантатах, служать 10 і більше років.

Ще одна перевага, імплантації жувальних зубів – ціна. Незважаючи на те, що цей метод вважається найдорожчим, у кінцевому результаті він найбільш раціональний, оскільки:

 • дозволяє зберегти здоровими сусідні моляри, а значить, уникнути витрат на їх відновлення та протезування в майбутньому;
 • протези на імплантатах мають найбільший термін експлуатації.

Способи імплантації жувальних зубів

Вибір методів імплантації здійснюється відповідно до показань у пацієнта. Це може бути:

 • одномоментна імплантація з моментальним навантаженням на імпланти (вживлення імпланта в лунку видаленого зуба), показана при видаленні молярів внаслідок травми, сильного руйнування без можливості відновлення;
 • класичний метод імплантації, який включає два етапи – установка імпланта, після кількамісячної перерви установка коронки (навантаження). Перерва в імплантації необхідна для хорошого приживлення імплантату. Такий метод можна застосовувати в лікуванні будь-яких дефектів зубного ряду, у тому числі з проблемою дефіциту кісткової тканини на щелепі.

Крім того, застосовується спосіб одиничної імплантації (окремої установки імпланта для кожного зуба), який підходить для лікування будь-яких дефектів, крім випадків серйозної втрати кісткової тканини. Економний варіант – мостоподібний протез на опорних імплантатах, що дозволяє вирішити проблему множинного дефекту, тотальної адентії, протезування при атрофії кістки на окремих ділянках щелепи.

Вимоги до імплантації жувальних зубів

Моляри виконують жувальну функцію, у зв’язку з цим вони постійно піддаються навантаженням. При виборі імпланта лікар обов’язково враховує ступінь навантаження на майбутній протез. Крім того, при плануванні лікування враховуються:

 • особливості зубного ряду і зубів пацієнта (форма, розміри, будова щелепи та ін);
 • стан альвеолярного відростка (щільність, об’єм, ступінь атрофії, якщо така є).

У разі дефіциту кісткової тканини для імплантації імпланта розглядається можливість відновлення об’єму кістки. Метод нарощування буде залежати від індивідуальних показань. Імплантація верхніх жувальних зубів вимагає оцінки близькості місця імплантації до гайморові пазухи. При товщині альвеолярного відростка до 8 мм проводиться операція синус-ліфтинг. Якщо дефект розташований на нижній щелепі, є дефіцит кісткової тканини на даній ділянці, то відновлення нижніх жувальних зубів проводять через кілька місяців після остеопластики.

Сучасні технології кісткової пластики (з використанням власної, донорської тканини і біосумісних тваринних і синтетичних кістковозмащувальних матеріалів) роблять можливою імплантацію при різному ступені резорбції щелепної кістки.

Основні етапи імплантації молярів

Кількість етапів лікування залежить від індивідуальних клінічних показань, методу імплантації. Можна виділити основні етапи:

 • 1
  Підготовка до відновлення зубного ряду. Включає лікування зубів і ясен (якщо є потреба), проведення професійного чищення зубів, тобто повну санацію порожнини рота.
 • 2
  Відновлення тканин кістки (якщо у пацієнта є показання). Залежно від ступеня атрофії кістки і методу кісткової пластики, період відновлення може тривати до 1 року.
 • 3
  Імплантація імпланта. Також проводиться різними методами – установка в лунку після видалення зуба, моментальне вживлення без надрізу ясен чи складна установка з клаптевим розрізом ясен, висвердлюванням ложа під імплантат.
 • 4
  Формування ясен за допомогою спеціального формувача. Застосовується при класичному методі імплантації.
 • 5
  Навантаження за допомогою тимчасового протеза. При одномоментній імплантації відразу після операції з імплантації титанового імпланта встановлюють незнімну тимчасову коронку. У двоетапному лікуванні у разі необхідності імпланти теж відразу накривають тимчасовим протезом, але знімної конструкції. Термін носіння тимчасового протеза – до повного приживлення імплантату. У першому випадку це 2-4 місяці, у другому – півроку-рік.
 • 6
  Установка постійних коронок (моста).

Тривалість лікування в кожному випадку індивідуальна. Через особливості будови верхньої і нижньої щелепи імплантація верхніх жувальних зубів зазвичай займає більше часу в порівнянні з протезуванням на імплантатах молярів нижньої щелепи.

Скільки коштує імплантація кореневих зубів

Перший критерій розрахунку вартості лікування – імплант жувального зуба, ціна якого залежить від виробника, розміру, конструкції. Стоматологічна клініка Amel Smart Clinic у Дніпрі пропонує пацієнтам великий вибір високоякісних імплантів високого ступеня приживлюваності українського, німецького, швейцарського виробництва. У прайсі вказані всі види імплантатів і вартість лікування з їх використанням.

Крім того, на кінцеву ціну імплантації впливають такі чинники:

 • стан зубів, ясен на момент звернення до лікаря;
 • кількість відсутніх молярів;
 • наявність/відсутність атрофії щелепної кістки, ступінь резорбції;
 • метод нарощування кістки;
 • метод проведення імплантації.

Скільки служать протези молярів на імплантатах

Більшість виробників систем імплантації дають довічну гарантію на титанові імплантати. Amel Smart Clinic дає гарантію на імплантацію відповідно до законодавства України (1 рік). Однак реальний термін служби штучних молярів на імплантатах залежить від відповідального ставлення пацієнтів до своїх зубів.

Лікарі-імплантологи Amel Smart Clinic дають рекомендації, які допоможуть уникнути відторгнення імпланта і подовжити термін служби протеза на 10 і більше років:

 • суворе дотримання рекомендацій лікаря після операції (відмова від куріння, алкоголю, великих фізичних навантажень протягом певного часу і т.д.);
 • дбайливе ставлення до нових молярів (не можна ними гризти горіхи, насіння, відкривати кришки пляшок);
 • особливо ретельна гігієна, регулярне проходження процедури проф чищення в стоматології (раз на 3-6 місяців);
 • відмова від шкідливих звичок, наприклад, куріння, яке призводить до порушення кровообігу, що може призвести до відторгнення імпланта.

Ціни на процедуру: Імплантація жувальних зубів верхньої і нижньої щелепи

ПроцедураЦіна
Імплантація Bauer’s, Україна6 600 грн
Імплантація ASPER, Україна13 200 грн
Імплантація Straumann BLT/TL, Швейцарія22 000 грн
Імплантація Nobel, Швеція26 400 грн
Імплантація Straumann BLX / Active, Швейцарія29 700 грн
Тотальна реабілітація на 4 імплантатах Bauer’s. Хірургічна частина + тимчасовий протез82 500 грн
Тотальна реабілітація на 6 імплантатах Bauer’s. Хірургічна частина + тимчасовий протез99 000 грн
Наші спеціалісти
Єгор мріяв стати лікарем-стоматологом з самого дитинства, йому завжди подобалося допомогати людям. У роботі полюбляє строгість та порядок. Уважний, чуйний та відповідальний фахівець, досконало володіє сучасними методами лікування.
  Знайомтесь, БУГА Олександр Володимирович, наш стоматолог-хірург. Практичний досвід: 5 років. Головний життєвий девіз Олександра: "Завжди можна ще краще"! Стоматологія — це його життя. Щороку лікар проходить підвищення кваліфікації.
  • Освіта
   ДМА, лікар-стоматолог
  • Спеціалізація
   Хірургія
  Записатись на прийом