Стоматология Amel Smart Clinic

Імплантація 5-6 зуба верхньої/нижньої щелепи

Імплантація 5-6 зуба верхньої/нижньої щелепи

Для кожної групи зубів характерні свої особливості розвитку, вони схильні до різних навантажень, тому ступінь зносу з плином часу у них буде різною. Наприклад, моляри, до яких відносяться шості зуби, не мають попередників, закладаються ще під час внутрішньоутробного розвитку плода, а прорізуються в 5-6 років. Коли з’являються інші зуби, вони вже служать кілька років.

Нерівномірність навантаження в період формування зубного ряду, рання поява шостих зубів – фактори, які здатні підвищити ймовірність розвитку різних порушень. Саме тому необхідність в імплантації 5 зубів може виникати частіше. 

Чи дійсно необхідно встановлювати імплант?

Тривала відсутність навантаження є однією з основних причин атрофії щелепних кісток. Дегенеративні процеси починаються досить швидко. Наприклад, всередині кісткових тканин верхньої щелепи, щільність яких менша у порівнянні з нижньою, руйнівні процеси починаються вже через 2-3 місяці. У кістках нижньої щелепи часткова резорбція реєструється через 6-12 місяців. При значному дефіциті кісткових тканин перед імплантацією проводиться кісткова пластика, тобто нарощування об’єму кісткової тканини.

Втім, атрофія кісток – далеко не єдина проблема. Навіть при відсутності одного зуба відбувається зміщення сусідніх. При тривалій відсутності зуба на протилежній щелепі може висунутися зуб-антагоніст. Причому зміщуватися може не лише він, а й поруч розташовані зуби, що досить часто призводить до оголення шийок, клиноподібних дефектів, розвитку підвищеної чутливості.

Методи імплантації зубів

Спосіб установки імпланта обирається на підставі клінічного випадку, місця імплантації. Існує два основні протоколи імплантації:

 • класичний (двоетапний);
 • одномоментний (одноетапний).

Класична імплантація – найбільш апробована і надійна методика, яка передбачає установку імпланта за два етапи. На першому проводиться огляд, діагностика, установка імпланта, а на другому, після повної остеоінтеграції, фіксація протезів. 

Одномоментна імплантація – протокол, в якому штучний корінь вставляється в лунку одразу ж після видалення зуба. Імплант навантажується протезом того ж дня або через 2-3 дня після установки. Одномоментна імплантація може проводитися тільки за певних умов. Це можливо при атравматичному видаленні зуба, коли не порушено цілісність альвеолярного відростка, а також при відсутності запальних процесів на зубних коренях.

Етапи установки імплантів

Класична імплантація 6 нижнього зуба проводиться наступним чином:

 • 1
  Підготовчий етап. Огляд, діагностика (панорамний знімок, комп’ютерна томографія), яка дає уявлення про стан кісткових тканин. Також проводиться видалення зубного каменю, санація порожнини рота. Призначаються додаткові аналізи, а при необхідності лікування карієсу, захворювань ясен.
 • 2
  Нарощування об’єму кісткової тканини. Якщо на ділянці імплантації виявлено дефіцит кісткової тканини, проводиться її нарощування. Для цього в область імплантації підсаджують остеопластичний матеріал, після чого роблять паузу до його повної остеоінтеграції.
 • 3
  Вживляння імплантів. Для установки штучних коренів готують ложе. Імплант прикривається заглушкою, зверху накладаються шви. Час приживання імплантів залежить від локалізації. Терміни остеоінтеграції для нижньої щелепи – 2-4 місяці, верхньої – 4-6 місяців.
 • 4
  Установка тимчасових коронок. До моменту повної остеоінтеграції штучних коренів встановлюються легкі протези з пластмаси (фіксуються на сусідніх зубах).
 • 5
  Установка постійних коронок. Після того, як імпланти приживаються, лікар видаляє заглушку, встановлює формувач ясен, який допоможе адаптувати м’які тканини до встановлюваних протезів, створити гарний і природний контур. Пристрій для формування встановлюється на 1-2 тижні, після чого на імпланти фіксується базис (абатмент) для коронки. На цьому етапі з конструкції знімаються зліпки, які направляються до зуботехнічної лабораторії для оцифрування і виготовлення протезів. Після виготовлення коронки фіксуються на імплантах.

Кожен протокол імплантації має свої особливості, які обумовлені клінічною ситуацією, характеристиками кісткових тканин на ділянці втручання. Наприклад, кістки верхньої щелепи більш пористі, мають меншу щільність, а корені зубів розташовані в безпосередній близькості до гайморових пазух. Щоб створити сприятливі для імплантації умови, перед установкою імплантів найчастіше проводиться кісткова пластика (синус-ліфтинг).

Імплантація 6 нижнього зуба в Amel Smart Clinic

Унікальність кожного клінічного випадку не дозволяє дати точний опис процесу імплантації, оскільки в кожному з них кількість етапів і обсяг робіт будуть різними. Докладний план лікування і його вартість буде визначено на етапі огляду і діагностики. Диференційований підхід дозволяє підвищити результативність імплантації, досягти чудових естетичних показників.

Переваги стоматологічного центру Amel Smart Clinic:

 • в своїй практиці клініка використовує передові технології, завдяки чому підвищується ефективність лікування, воно стає цілком прогнозованим;
 • однією з гарантій безпечного і ефективного лікування є використання сертифікованого обладнання та матеріалів;
 • вартість наших послуг доступна широкому колу пацієнтів;
 • фахівці регулярно проходять курси підвищення кваліфікації, беруть участь у семінарах, проходять стажування в кращих клініках Європи;
 • освітній центр Amel Academy допомагає фахівцям розвиватися і ділитися досвідом.

Ціни на процедуру: Імплантація 5-6 зуба верхньої/нижньої щелепи

ПроцедураЦіна
Імплантація Bauer’s, Україна6 600 грн
Імплантація ASPER, Україна13 200 грн
Імплантація Straumann BLT/TL, Швейцарія22 000 грн
Імплантація Nobel, Швеція26 400 грн
Імплантація Straumann BLX / Active, Швейцарія29 700 грн
Тотальна реабілітація на 4 імплантатах Bauer’s. Хірургічна частина + тимчасовий протез82 500 грн
Тотальна реабілітація на 6 імплантатах Bauer’s. Хірургічна частина + тимчасовий протез99 000 грн
Наші спеціалісти
Єгор мріяв стати лікарем-стоматологом з самого дитинства, йому завжди подобалося допомогати людям. У роботі полюбляє строгість та порядок. Уважний, чуйний та відповідальний фахівець, досконало володіє сучасними методами лікування.
  Знайомтесь, БУГА Олександр Володимирович, наш стоматолог-хірург. Практичний досвід: 5 років. Головний життєвий девіз Олександра: "Завжди можна ще краще"! Стоматологія — це його життя. Щороку лікар проходить підвищення кваліфікації.
  • Освіта
   ДМА, лікар-стоматолог
  • Спеціалізація
   Хірургія
  Записатись на прийом