Стоматология Amel Smart Clinic

Лікування дитячого карієсу

Лікування дитячого карієсу

Карієс – хвороба зубів, до якої однаково схильні і дорослі, і діти. Природа розвитку хвороби в молочних і постійних зубах однакова – це демінералізація і в кінцевому підсумку руйнування твердих тканин зуба. Для дитячої стоматології лікування карієсу молочних зубів – одна з основних задач. Клініка Amel Smart Kids – сучасна стоматологія у Дніпрі, де ваш малюк буде під наглядом досвідчених і кваліфікованих лікарів. Ми маємо всі можливості, щоб лікувати карієс, як на стадії плями, так і в занедбаному стані, однак завдяки регулярному відвідуванню стоматолога інфекції можна запобігти або виявити її та усунути вже на початковій стадії.

Чому важливо проводити лікування карієсу тимчасових зубів?

Існує помилкова думка, що тимчасові зуби у дітей не потрібно лікувати, оскільки вони все одно мають випасти з часом. З огляду на те, що більшість дітей має у своєму раціоні багато солодощів, у ротовій порожнині будь-якої дитини створюється ідеальне середовище для розмноження бактерій, тому ми маємо високий ризик ураження карієсом молочних і навіть постійних зубів у дітей. У дитячому віці карієс не менш небезпечний, ніж у дорослих. Молочні зуби мають менш міцну структуру, ніж постійні, тому карієс дуже швидко призводить до їх руйнування.

Що буде, якщо не лікувати молочні зуби від карієсу?

 • 1
  Рання втрата молочних зубів. Тимчасові зуби потрібні для правильного розвитку прикусу, формування щелепи, визначення правильного напрямку росту постійних зубів. Їх передчасне руйнування (випадіння, видалення) є причиною безлічі патологій розвитку зубощелепного апарату, порушень прикусу.
 • 2
  Ускладнення карієсу. Якщо не боротися з інфекцією, вона продовжує розвиватися, проникає у більш глибокі тканини, призводить до інфікування постійних зубів ще до того, як вони прорізуються.
 • 3
  Проблеми з травною системою. Молочні зуби мають важливе функціональне значення – вони потрібні дитині для якісного пережовування їжі. У разі їх руйнування, втрати малюк не може нормально пережовувати їжу, що негативно позначається на роботі шлунково-кишкового тракту.

Причини і ознаки карієсу молочних зубів

Основні фактори, що провокують виникнення карієсу у дітей:

 • спадкова схильність;
 • погана якість гігієни ротової порожнини;
 • зловживання солодощами, відсутність необхідного догляду після вживання солодких продуктів;
 • демінералізація емалі, пов’язана з ускладненнями вагітності (токсикоз матері, вплив лікарських препаратів, які мати приймала в першому триместрі виношування плоду);
 • дефіцит фтору в раціоні, воді;
 • тривале грудне вигодовування.

Які симптоми повинні насторожити батьків?

Оскільки дитина ще не може самостійно стежити за своїм здоров’ям, спостерігати за станом її ротової порожнини і зубів повинні батьки. Уважно оглядайте зубки малюка і негайно записуйтеся на прийом до стоматолога, якщо:

 • помітили на зубах появу білих, світло-коричневих або чорних плям (це початкова, середня стадія і стадія глибокого карієсу відповідно);
 • дитина скаржиться на біль під час жування твердої їжі;
 • у малюка з’явилася больова реакція на гаряче, холодне, солодке і кисле;
 • виникає раптовий ниючий біль;
 • з’явився неприємний запах з рота.

Вилікувати карієс і відновити здоров’я зубів можна, незалежно від причини розвитку захворювання. Важливо регулярно з раннього віку приводити малюка на огляд до стоматолога, проводити професійну гігієну, навіть, якщо ви не помічаєте жодних ознак захворювання, щоб лікар міг виявити і усунути проблему на початковій стадії.

Ефективне лікування дитячого карієсу в Дніпрі в Amel Smart Kids

Метод лікування лікар обирає на основі результатів візуальної і, за необхідністю, цифрової апаратної діагностики в залежності від того, які масштаби поширення хвороби.

У нашій клініці використовуються як лікувальні, так і лікувально-профілактичні методики боротьби з карієсом:

 • Метод глибокого фторування.

Це лікувально-профілактична процедура, яка проводиться для лікування карієсу на стадії плями, а також з метою профілактики при слабкій мінералізації емалі, гіперчутливості. На поверхню зубів лікар наносить фторвмісний гель. Мета фторування – зміцнення емалі, захист зубів від карієсу.

 • Герметизація фісур.

Проводиться у лікувально-профілактичних цілях, для захисту від розвитку карієсу в глибоких борознах на оклюзійній поверхні бічних зубів, насичення емалі іонами фтору.

 • ICON.

Це ефективний метод малоінвазивного лікування карієсу на початковій стадії (без застосування бормашини). Завдяки даній технології ми можемо зупинити розвиток інфекції, зберігши при цьому зуби цілими.

 • Пломбування.

Застосовується на середній і глибокій стадії хвороби. У цьому випадку в лікуванні використовується бормашина для видалення уражених тканин, формування порожнини під пломбу.

Всі процедури, які проводяться в клініці Amel Smart Kids, безболісні. Якщо є необхідність, ми використовуємо різні види місцевої анестезії (гель, апаратна анестезія STA, при якій ін’єкція знеболюючого препарату проводиться під контролем комп’ютера), а також, якщо дитина боїться або не може спокійно всидіти у кріслі під час лікування, ми використовуємо різні види седації (заспокійливої ​​або для лікування в медикаментозному сні).

Переваги лікування карієсу у дітей в Amel Smart Kids

Перший досвід взаємодії зі стоматологом часто формує ставлення дитини до лікування і стоматології в цілому. Маленькі пацієнти Amel Smart Kids не бояться приходити до лікаря і лікувати зуби, тому що:

 • 1
  ми використовуємо найефективніші технології, сучасне цифрове обладнання, якісні матеріали, завдяки яким лікування малюків проходить без болю, без дискомфорту і неприємних ускладнень;
 • 2
  якщо дитина боїться, ми використовуємо седацію, щоб зняти тривожність або проводимо лікування уві сні.

Наші лікарі володіють прогресивними методами лікування і профілактики карієсу на будь-яких стадіях, ми успішно лікуємо карієс передніх зубів у дітей, зубів жувальної групи, проводимо лікування і реставрацію молочних і постійних зубів.

Сучасна клініка дитячої стоматології в Дніпрі Amel Smart Kids знаходиться на Бульварі слави, 2-б (житловий масив Перемога-5). Записатися на прийом ви можете прямо на сайті клініки або скориставшись телефоном і будь-яким зручним каналом зв’язку (електронна пошта, Facebook, Telegram, WhatsApp). Ціни на послуги вказані в прайсі. Якщо у вас є питання, ви можете задати їх нашому менеджеру за вказаними на сайті телефонами.

Ціни на процедуру: Лікування дитячого карієсу

ПроцедураЦіна
Лікування карієсу методом інфільтрації Icon, 1 зуб1 000 грн
Наші спеціалісти
Моя спеціалізація – дитяча терапевтична стоматологія. Я емпат, дуже тонко відчуваю емоції своїх пацієнтів. Вважаю, що лікар повинен мати велике серце і неабиякий розум. Розуміючи, що успіх лікування залежить не тільки від моїх навичок та знань, а також від співпраці та взаємного розуміння з пацієнтом, велику увагу приділяю налагодженню стосунків з дітьми, а також з їхніми батьками. У вільний час займаюся йогою, захоплююсь вивченням психології поведінки людини. Я намагаюся йти в ногу з часом, розвиватися та пізнавати нові технології всіма доступними мені способами. Я люблю свою роботу та отримую взаємні почуття від своїх пацієнтів. Дякую за довіру! Будьте здорові!
 • Освіта
  ХНМУ
 • Спеціалізація
  Дитячий стоматолог
Практичний досвід лікаря 5 років. Олександра – стоматолог у другому поколінні. У роботі цінує професіоналізм та злагоджену командну роботу. Головне завдання лікаря - це лікування зубів без болю та неприємних відчуттів. Важливим вважає стати справжнім другом маленького пацієнта. У вільний час захоплюється: танцями, читанням, подорожами та прогулянками.
 • Освіта
  ЗДМУ, Стоматологія
 • Спеціалізація
  Дитячий стоматолог
В роботі для Микити важливо запобігти тому, що в майбутньому може мати потребу лікування. Прибрати у пацієнтів страх до стоматології і навчити культурі гігієни порожнини рота. Микита уважний, педантичний, дисциплінований, вміє слухати і співпереживати. Прагне завжди бути на крок попереду.
 • Освіта:
  ДМА
 • Спеціалізація:
  Дитячий стоматолог
Працювати з дітьми - це завжди велика відповідальність. Тут неможливо обійтися без високого рівня професіоналізму, почуття гумору і безмежної любові до дітей. За плечима Алли Анатоліївни більше 30 років досвіду в професії. Вона завжди знає, як знайти підхід до маленьких пацієнтів, умовити їх, розважити, заспокоїти, щоб всі пішли після прийому задоволеними і щасливими. Із задоволенням ділиться порадами і корисними відомостями про здоров'я дитячих зубів з батьками. Запорука стабільного успіху в роботі - постійний рух вперед, тому Алла Анатоліївна регулярно відвідує профільні семінари, майстер-класи та курси, присвячені дитячої стоматології, працюючи над підвищенням своєї кваліфікації. У вільний час любить подорожувати.
 • Освіта
  ДДМА, лікар-стоматолог
 • Спеціалізація
  Дитячий лікар-стоматолог
Записатись на прийом